en zor iş:öğrencilik

• Konbuyu başlatan ugur1905
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mesleğiniz kategorisinde ugur1905 tarafından oluşturulan en zor iş:öğrencilik başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 21,774 kez görüntülenmiş, 63 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mesleğiniz
Konu Başlığı en zor iş:öğrencilik
Konbuyu başlatan ugur1905
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Teşekkür ederim tolgaist.:)
Avatarı büyüteyim hemen ben o zaman.
Kızlarım dediğin yaşlara yakın, ikiside üniversite öğrencisi; 19/21 :)

Gerçekten öğrencilik, insanın geriye baktığında, sınavları, stresleri hiç anımsamadan, "ay ne güzel günlerdi..." diye anacağı günler.

Büyük kızım bu sene üniversiteyi bitiriyor, ve patlayan kriz sonrası oluşan tabloya baktığında, ki ne yazık bizim ülkemiz hep bir kriz tehdidi altındadır, "ben bir üniversite daha okumak istiyorum senin gibi!" dedi ve bu sene sanırım yeniden başvuracak sınavlara.

T

TatlRya

Kullanıcı
25 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Evet. Öğrencilik bazen bizi sıkan bazen ömrümüzden ömür götüren bir meslek gibi gözükse bile aslında en mutlu en anlamlı saatlerimizin geçtiği bilgimize bilgi eklendiği kısaca hayat adını verdiğimiz boyutun bizim daha iyi tanımamıza neden olan bir meslektir aslında. İnsan ancak okul hayatını bırakıp iş hayatına atıldığı zaman anlayabilir bence kıymetini. O güzelim yıllarım diye özlem duyar geriye baktığında.
    Ama şu yöndende bakılacak olursa insan doğduğu andan beri zaten öğrencidir. Belki okul adında bir bina olmasa bile karşısında ginede hayatta yani bu dünyada yaşadığı sürece zaten her gün bir şeyler öğrenir. İşte şu hayatı yaşamanın formüllerini öğrenmeye çalışmakta bir öğrenciliktir. Zaten okulda bu dünyadan esinlenerek yapılmış bir adımdır. Bu nedenle istesekte istemesekte biz zaten bir öğrenciyiz ve ölene kadar böyle kalacağız.
    :)  (Bu nedenle bana göre o kadarda zor değil) :)

N

nazenin83

Kullanıcı
27 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
konya
en güzel meslek öğrencilik bence. henüz hayatın yükü omuzlarınıza yüklenmemiş oluyor gençlik iste dıyıp her yaptıgnız bıraz hos göruluyor. çevrenizin en geniş oldugu dönem en buyuk indirimlerden yararlandıgınız dönem. en buyuk zevzeklıklerın affedıldıgı dönem en buyuk dostlukların kazanıldıgı dönem. keske yenıden öğrenci olsam :(

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
nazenin83' Alıntı:
en güzel meslek öğrencilik bence. henüz hayatın yükü omuzlarınıza yüklenmemiş oluyor gençlik iste dıyıp her yaptıgnız bıraz hos göruluyor. çevrenizin en geniş oldugu dönem en buyuk indirimlerden yararlandıgınız dönem. en buyuk zevzeklıklerın affedıldıgı dönem en buyuk dostlukların kazanıldıgı dönem. keske yenıden öğrenci olsam :(
Ne kadar içten bir anlatım. :)

D

doğu-incim

Kullanıcı
13 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
öğrencilik bi okadar zor ama bi okadar da zevklidir öğrenci olmak bambaşka bunu iş hayatına giripte bazı sorumlulukları üstüne alınca çok daha ıyı anlıyosun maleseff:)

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kendimi her zaman bir öğrenci gibi hissederim aslında, öğrencilik yıllarım da çok zevkliydi

D

dryad

Kullanıcı
11 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
bende öğrenciyim,önümüzde ki yıl mezun olacağım..
ilerledikçe hayat zorlaşıyor..bakalım okul bitince nelerle karşılaşacağım..

::)

mabed528

mabed528

Kullanıcı
3 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
16
Ankara
dryad' Alıntı:
bende öğrenciyim,önümüzde ki yıl mezun olacağım..
ilerledikçe hayat zorlaşıyor..bakalım okul bitince nelerle karşılaşacağım..

::)
Lisedeki ingilizce öğretmenin Gülay Yazman, lise birde sınıftayken dersi kaynattığımızda "siz iş hayatına atılın o zaman görelim sizi şimdi ekmek elden su gölden yaşıyorsunuz bakalım o zaman bu kadar mutlu olabilecek misiniz" demişti, çok haklıymış 5-6 yıl önceki sözleri hala aklımda : ) Öğrencilik ve çalışma hayatı arasında dağlar kadar fark var.

D

dryad

Kullanıcı
11 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
Lisedeki ingilizce öğretmenin Gülay Yazman, lise birde sınıftayken dersi kaynattığımızda "siz iş hayatına atılın o zaman görelim sizi şimdi ekmek elden su gölden yaşıyorsunuz bakalım o zaman bu kadar mutlu olabilecek misiniz" demişti, çok haklıymış 5-6 yıl önceki sözleri hala aklımda : ) Öğrencilik ve çalışma hayatı arasında dağlar kadar fark var.
Öyle olduğu kesin..
Ama hayal kırıklığı beklentiyle orantılı olduğundan, ben hedefleri ufak belirledim..

D

dryad

Kullanıcı
11 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
büyükler hiç olmadı da ondan..

mabed528

mabed528

Kullanıcı
3 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
16
Ankara
Neden hiç büyük beklentilerin olmadı problem nerede?

S

spiritualsigns

Öğrenci olmak hiç zor gelmedi bana... o zamanlar hedef belirleyip o yönde kendimi geliştiriyordum.. heyecan vardı geleceğe dair... Asıl şu an zoru yaşıyorum.... büyümek bana iyi gelmedi...

K

kararsız1

Kullanıcı
15 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
tokat
ben öğrenciyim  öğrencilikte zor okul bitse ne olcak peki şimdi adım öğrenci
bence bu dünyada en zor şey yaşamak  yaşamayı bilirsen herşey yoluna giriyor.

F

fatma nihal

Kullanıcı
31 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ah arkadaşlar öğrencilik yıllarımı muhtşemdir kıymetini bilene sosyal faaliyetler,kitap okuma alışkanlıkları,paylaşımlar arkadaşlarla,inanın çalışma hayatına başlayınca anlıyorsun herşeyi dolu dolu yaşamak lazım ve cok calısmak gerekiyor daha kaliteli mutlu olabileciğiniz iş ortamını bulabilmek için.okuyanlar kıymetini bilin inan sınavlar sizinle uğraşan öğretmenlerinizi bile  arıyorsunuz

B

Break4Love

Kullanıcı
14 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
Adana
www.altarates.com
öğrenciliğin neresi zorki sadece fikirlerimiz onu zorlaştırıyor  büyük insanlarda bu konuda çok yazı  yazmıştır
çalışmadan zafer yok    M.K ATATÜRK
eğitimin kökü acıdır meyvesi tatlıdır  KONFÜÇYÜs
sadece hayal gücü eğitimi zorlaştırıyor.

bulafları söylüyorum ama bende öğrenciyim öğretmen felan sanmayın

C

cemiLe-akeL

Kullanıcı
14 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
Manisa
öğrenclik bence çok kolay bir şey değil. ama yapılamayacak kadar da zor ve imkansız değil.. her zamn her yerde öğrenciyiz.. şu evrende bilmedğimiz o kadar çok şey var ki.. ama tam manasıyla öğrencilik yılları bence en güzel anlar..(bende öğrenciyim)

B

Break4Love

Kullanıcı
14 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
Adana
www.altarates.com
cemiLe-akeL' Alıntı:
öğrenclik bence çok kolay bir şey değil. ama yapılamayacak kadar da zor ve imkansız değil.. her zamn her yerde öğrenciyiz.. şu evrende bilmedğimiz o kadar çok şey var ki.. ama tam manasıyla öğrencilik yılları bence en güzel anlar..(bende öğrenciyim)
katılıyorum ama imkansız diye birşey yoktur