EN SON OKUDUĞUM KİTAP

• Konbuyu başlatan kelebekcocuk
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde kelebekcocuk tarafından oluşturulan EN SON OKUDUĞUM KİTAP başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 260,539 kez görüntülenmiş, 686 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı EN SON OKUDUĞUM KİTAP
Konbuyu başlatan kelebekcocuk
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan prenses35
mabed528

mabed528

Kullanıcı
3 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
16
Ankara
Mehmet Niyazi - Çanakkala Mahşeri

550 sayfalık kitap, baştan sona cephede Savaş'ın gidişatını anlatıyor. Bu bakımdan bazı kişilere sıkıcı gelebilir.

K

kagittan__gemi

Kullanıcı
15 Eyl 2011
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
Hayata dair notlar(Denemeler)
Ahmed Günbay YILDIZ

içeriğinde bir çok sorulara yol gösterebilecek bir kitap her cümlesine onlarca anlam yüklenmiş bazı paragrafları tekrar tekrar okuduğum kitap.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
İskende Pala OD bir yunus romanını okudum
Kitabın başlarında özellikle okurken insana biraz amin maalouf okurmuş gibi hissettirsede tarihi romanları okumayı seven biri olarak yunus emrenin yolculuğuna, hacı bektaşı veli, mevlana ile yollarını kesişmesine İskender Palanın gözünden tanıklık etmek güzeldi... Belki bir başyapıt değil ama okunası bir kitap yinede.

D

DonQuixote

Kullanıcı
8 Nis 2010
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Nazım Hikmet RAN - Fatma, Ali ve Diğerleri

Türkiye'nin Kore'ye asker gönderme kararına karşı propaganda niteliğinde bi' kitap.

M

musician

Kullanıcı
22 Eyl 2011
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Mahrem-Elif Şafak
Güzel bir kurguya sahip ve insanı çokça düşündüren akıcı bir kitap...

D

DonQuixote

Kullanıcı
8 Nis 2010
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Aziz Nesin - % Kaç Aptalız?

Aziz Nesin'in derlenmiş hikayeler kitabı. İçerik ise her zamanki gibi 'acı ama gerçek'.

D

DonQuixote

Kullanıcı
8 Nis 2010
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Bahri KARAÇAY - Yaşamın Sırrı DNA

Bilimsel bi' kitap olsa dahi özellikle bölümlerdeki başlanğıçlar birer yaşam öyküsü beraberindeki akıcı üslub bilgi birikimi olmaksızın konuyu idrak etmekte mihenk taşı olmuş akabinde benzetler de özenle seçilmiş. Uzun lafın kısası benim biyoloji derslerin hep zayıftı anlamam ki gibi bi' gaflete düşmeyin. DNA'nın keşfinden günümüz tarihine gelinceğe değin adımları tek tek takip edilmiş.   

D

DonQuixote

Kullanıcı
8 Nis 2010
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Aziz NESİN - UNUTULMAYAN RÜYALAR

Mehmet nusret NESİN rüyalarını özellikle 'tebelleş' rüyaları ve yer yer anılarını anlatmış.

D

DonQuixote

Kullanıcı
8 Nis 2010
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Ömer HAYYAM - RUBAİLER

Şarap içti mi, dilenci sultanlaşır;
Tilki çıkar deliğinden aslanlaşır;
Yaşlı başlı adam delikanlılaşır;
Delikanlı yaşca başca olgunlaşır.

G

gurhan

Kullanıcı
7 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
gurhanca.blogspot.com
en son suskunlar o.ihsan anar cok zengin kitap hikayesi biraz kıt ama detaylar muhteşem o.ihsan anarın tüm kitaplarını kütüphanenizde bulundurun bence

B

Burcu34

Kullanıcı
15 Mar 2012
En iyi cevaplar
0
0
Doğan cüceloğlu-savaşçı

P

peyamiyavuz

Kullanıcı
23 Nis 2012
En iyi cevaplar
0
0
Konya
Ergün Arıkdal ın POZİTİF YAŞAM adlı kitabı
Ruh ve madde yayınlarından harika bir eser.

S

saniye1

Kullanıcı
17 Ocak 2011
En iyi cevaplar
0
0
Adana
khaled hossaını- uçurtma avcısı..
yalan dolan,ihanet,alçaklık..
ve bunların hepsine göz yumacak kadar muhteşem bir sevgi...

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Burcu34' Alıntı:
Doğan cüceloğlu-savaşçı
En çok beğendiğim kitaplarından biri...

Mümİn Sekman'ın ilk kitabı ''Ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil''
Kitabının ismini Hannibal'ın sözünden alır.
Hannibal!  Savaş taktikleri günümüz askeri akademilerinde ders olarak okutulan bir lider. Daha dokuz yaşındayken babası tarafından Roma İmparaorluğunu yıkmaya yemin ettirildi. İste sonunda o gün gelmişti ve 100.00 askeri ile Pirene ve Alp Dağları'nı geçip, Roma'ya hiç beklemediği bir anda ve hiç beklemediği bir yerden saldırmak için harekete geçti. Askerleri Afrika'nın sıcaklarına alışık olduğundan, Alplerin sert kış şartlarında ne yapacaklarını bilmiyorlardı. Her gün binlerce askeri soğuktan ölse de O yoluna devam etti. 

Alpleri geçerken bir kaya tarafından yolları kapandığında, bir çoğu soğuk ve umutsuzlukla mücadele edip dönmeyi düşünürken, O şu efsanevi cümleyi söyledi; "Ya bir yol bulacağız, yada bir yol acacağız!" Takıldıkları kayayı, asitli eki şarap ile eriyip ilerlediler.Soğuktan 100bin askerinin yarısını kaybetse de, Hannibal Alpleri 15 günde gecti... 

Diğer kitaplarına göre biraz zayıf geldi bana ::)

A

aysetahmisoglu

Kullanıcı
4 May 2012
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Herkese merhaba;
ilk başka kitap paylaşımı yapan tüm arkadaşları teşekkür ediyorum paylaştığınız kitapları inceleyip okuyacağım.Bende son okuduğum kitapları sizlerle paylaşmak istedim..

Uzaklarda bir yerde (Allan Brennert).
Bu kitap bir genç kızın okumak için hiç tanımadığı bir adamla evlenmesi, ailesinden uzaklarda yaşaması küçük yaşta bir sürü zorluğa göğüs gererek ayakta kalmasını ve sonunda ıstedıgı herseyı basardıgını anlatan bir kitap

Aşkın Gözyaşları Tebriz-i Şems
Aşkın Gözyaşları Mevlana
Aşkın Gözyaşları Kimya Hatun (Sinan Yağmur)
Bu 3 Kitabı da elimden bırakmadan bir solukta okudum ben çok etkilendim ve bir çok şey kattı bana bu kitabın serisi.Okumanızı aynı zamanda kitaplığınızda bulundurmanızı tavsiye ederim.

Aşkın şehadeti  (Yanlış hatırlamıyorsam yazarı Yusuf Duman'dı)Çünkü internette dolaşırken bulup aldığım bir kitaptı.Hallac-ı Mansuru Anlatan bir kitap.

Şimdi de İskender Pala'nın OD isimdi kitabını okuyorum.