EN KÖTÜ KARAR BİLE KARARSIZLIKTAN İYİDİR !

• Konbuyu başlatan sezenacar
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sezenacar tarafından oluşturulan EN KÖTÜ KARAR BİLE KARARSIZLIKTAN İYİDİR ! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,711 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı EN KÖTÜ KARAR BİLE KARARSIZLIKTAN İYİDİR !
Konbuyu başlatan sezenacar
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ovulkayaalp
S

sezenacar

Kullanıcı
24 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kırklareli
SELAM . . . GÜZEL BİR YAZI. PAYLAŞMAK İSTEDİM.

Çocukluğum Tekirdağ’ da geçti. Annem, babam Fransızca öğretmeniydi. Benim ilkokul öğretmenim ise Hatice Çağlar’ dı. İlkokulu bitirip orta okula başlayacağım yıldı ve bir bayramla okulların açılışı aynı günlere rastlamıştı. Babam dedi ki; Bedesten’ de Nakip Usta’ya git, ayağının ölçüsünü ver. Sana ayakkabı yapacak …

Havalara uçtum.

Çünkü ilk defa deri ayakkabım olacaktı. Hep cizvalent veya plastik ayakkabı giyerdim. O anki mutluluğumu unutamam. Koşarak gittim Nakip Usta’ya…

Nakip usta, kolları siyah tozluklu, şişe dibi gözlükleriyle yerinden yavaş yavaş kalktı. Karton üzerine ayağımın kenarından kalemle çizdi ve iki model örnek pırıl pırıl ayakkabı gösterdi. Biri yuvarlak burunlu, diğeri sivri burunluydu.
Karar veremedim.
Nakip usta biraz düşüneyim ben sana haber veririm dedim. Dükkanın giriş ve deri kokusu hala burnumda …
O gece uyuyamadım.
Bir deri ayakkabım olacaktı ama nasıl? Sivri burunlumu ? yoksa yuvarlak burunlu olan mı ..
Hangisi ile daha iyi top oynardım?
Ama top oynarsam ayakkabım eskir, annem kızardı. Her okul çıkışı Nakip Usta’ya koşup, ayakkabı modellerini seyredip karar veremeyip dönüyordum.
Yaklaşık 1 hafta – 10 gün böyle devam etti.
Bir türlü karar veremiyordum…
Nihayet gece babamın ikazından sonra karar verdim.
Arifeden bir gün önceydi, Nakip ustaya koştum yine. Ben kararımı verdim dedim…
Yaşlı, zayıf ama güçlü nakip usta, evlat ben yaptım ayakkabılarını dedi.
Çok sevindim.
Karton kutuyu alıp koşa koşa eve geldim. Akşam üstüydü annem ve babam bahçedeydi. Nakip usta ayakkabılarımı yapmış deyip, onların önünde kutuyu açtım ve gözlerime inanamadım. Ayakkabılarımın bir teki yuvarlak burunlu, diğeri ise sivri burunluydu ….
Şaşırdım, duraksadım, ağzımdan kelime çıkmıyordu.
Babam güldü ;
SEÇMESİNİ BİLEMEZSEN, KARARSIZ KALIRSAN, BAŞKALARININ SEÇTİKLERİNİ KABULLENMEK ZORUNDA KALIRSIN dedi.

“EN KÖTÜ KARAR BİLE KARARSIZLIKTAN İYİDİR”

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Konunun içeriğinden ziyade konu başlığındaki kesinliğe takıldım ya.

"EN KÖTÜ KARAR BİLE KARARSIZLIKTAN İYİDİR ! "

Değildir.

Mesela yaşamakla ölmek arasında kararsız kaldım. Ve intihar etme kararı aldım. Son derece kötü bir karar.
Kararsızlıkmı iyi ?  Aldığım kararmı.
Sizce ?

Yani kararsızlık elbette iyi değildir. lakin bunu bu şekilde anlatmanında mantıksızlığına işaret etmek istiyorum. Bu yüzden insanlar kararsız kalmamak için kötü kararlar alabilirler. Rahat bırakın insanları insanlar en doğru kararları uzun sürren düşünme evresinden sonra alır. Acele karar vermek insana kötü, kararsızlıktan çok daha kötü kararlar aldırabilir.

Neyse..
Konu için teşekkürler.

O

ovulkayaalp

Kullanıcı
28 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Verdiğin kararların iyi veya kötü olması tartışılır ama bir konuda karasız kalmak
insanı çok çaresiz yapıyor...

Evet..Düşünüp en iyi kararı almaya çalışcak ama sonuçta bir karara varcak...