Edison Ampulü Nasıl İcat Etmiş?

• Konbuyu başlatan *layla
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde *layla tarafından oluşturulan Edison Ampulü Nasıl İcat Etmiş? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 32,808 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı Edison Ampulü Nasıl İcat Etmiş?
Konbuyu başlatan *layla
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elfbyzt
L

*layla

Kullanıcı
23 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
textilerep.blogspot.com
Edison ampulü icaat ettikten bir kaç gün sonra bir gazeteci ona sormuş,''Ampulü demek 1000 defa başarısız olduktan sonra mı yaptınız?''demiş.Edison,''Ben 1000 defa başarısız olmadım,ampül 1001 adımlık bir icaattı,''demiş.
Anladığınız gibi,başarılar elde etmek için yanlışlar yapar,çok çalışırız.Aslında onları daha da özellikli kılmamıza sebep olan şey ,o zamanki şartlarda böyle başarılar kat etmeleri.
Hepinize Başarılar Dilerim...

F

Feytullah Gökhan

Kullanıcı
6 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Hayatı daha iyi yaşamak için ampulu bulan adamdan böyle cevap beklenir.

B

Batusch

Kullanıcı
22 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
hayat kaç adımlık bir icat acaba??

S

spiritualsigns

Batusch' Alıntı:
hayat kaç adımlık bir icat acaba??
hayatı bir icat gibi görmek ne kadar anlamlı bilemiyorum ama  sanırım böyle bir soruya "ben"

kendi hayatının mucididir ve örneğin ben şu anki noktaya 12045 adımda gelmişim diyebiliyorum.... :D

D

DOnVitoCarLeONe

Kullanıcı
6 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
ItAlYaNO
söylenceye göre yaklaşık 1000. denemesinde bulmuştur ampülü.

- tomas yeter lan heba ettin kendini.
+ bulcam olm be az kaldı.
- 984 kez denemişsin olmuyosa olmuyo zorlama kendini.
+ geceleri karanlıktan çok tırsıyom lan bulmam lazım uyku uyuyamaz oldum.
- ...
+ ...
- lan ben de insanlık için yapıyosun sandım bencil .... seni.*

Bizim turist görünce gözünde dolar işareti çıkan esnafımızdan daha da sığ bir bünyedir.dahidir,mucittir,tamamdır. ancak böyle bir cevap verir tabiki

Gelgelelim bu amcamız sadece doğru akımla ilgili işler yapmıştır,alternatif akım keşfedildiğinde insanlık dışı yollara başvurarak alternatif akımın insan sağlığına ne kadar zararlı olduğunu göstermeye çalışmıştır.bu "insanlık dışı yollar"dan biri nice insanın inanılmaz acı çekerek ölmesine yol açan elektrikli sandalyedir. Hükümet giyotinden daha az acı verici bir infaz yöntemi bulmaya çalışırken edison amcamıza da gün doğmuştur...tüm bunların sebebi ise servetini azıcık daha artırmaya çalışan elektrik dahisi zattır...

Elektrikle insan öldürmekte yanlış bakalım yanlışları yapmakta ısrar ederek ne zaman doğru başarıyı bulacağız...

Y

yesil_yol

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Siirt
Ya bir iki defa daha deneseydi demek ki ışınlamayı icat edecekti de Allahtan yorulmuş :)

A

AraneL_LinweLin

Kullanıcı
27 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
0
Manisa
Hangimiz Tommy Edison'un gercekte kim olduğunu ve neler yaptığını bilyioruz ki. Bence bir elin parmaklarını gecmez. Çoğumuz Ampulü icat eden müthiş kaşif olarak biliyoruz.Aksine Tommy Edison, Nicola TESLA adlı bilim adamının zeka ve başarılarından nemalanmış ufak çaplı bir mafya babasıdır...

Olay aslında şundan ibarettir;

Radyo'yu Marconi;
X ışınlarını Röntgen;
Vakum tüp amplifikatörü De forest;
Fluoresant lambayı, neon ışıklarını, hız ölçer, ateşleme sistemi, elektron mikroskobu ve aklıma gelmeyen birçok icadın Gercek Mucidi birçoğumuzun isimini bile bilmediği Nicola TESLA'dır. Geçen yüzyıl dönümündeki en ünlü bilim adamı olan Nikola Tesla'nın isminden bahsedildiğini görme şansınız çok az.

Tommy Edison ile İlişkisine gelince...

Nicola Tesla'nın isminin Duyulmamasının En büyük sebeplerinden birisi elbetteki Edison'dur. Zira Edison'un mafya hareketleri. Tesla'yı karalama çabaları Çok para yatırdığı DC elektrik sisteminin Tesla tarafından hiçbir işe yaramaz ilan edilmesi. Arkasından tesla Tarafından A.C (alternating current - alternatif akım) icat edilmesi (ki A.C' DC sisteme göre kat kat üstün bir sistemdir)
Nicola TESLA'nın adının cok fazla duyulmamasını sağlamıştır.

Bir kaç gün içinde Nichola TESLA hayatı ve başarıları hakkında bir makale yayınlayacağım ilgilenen ve ilgilenecek olan arkadaslara teşekkür ediyorum.

Y

yineyeni

Kullanıcı
7 Ağu 2009
En iyi cevaplar
0
0
Amasya
Nichola TESLA'nın zekasını, dehasını kimse inkar edemez tabii ama Edison'u böyle karalamakta (anladığım kadarıyla iyi bir tarih araştırmacısı ve meraklısısın) bir tarih meraklısına yakışmıyor bence had meselesi haddi aşmamak lazım sayın AraneL_LinweLin

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Ampul..
Karanlık dünyamızı aydınlatan muhteşem bir icat ..
Çocukluk yıllarımda büyük mucit Edison ile ..Türk sinema oyuncusu Ediz Hun'u neden karıştırdığıma ise hala anlam veremiyor ne alaka diyorum :)

E

elfbyzt

Kullanıcı
6 Kas 2010
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
çok fazla türk filmi izliyorsun Ediz HUN u hatırlaman oradaa:))

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
elfbyzt' Alıntı:
çok fazla türk filmi izliyorsun Ediz HUN u hatırlaman oradaa:))
Sevgili elfbyzt :)Bak bunu düşünmemiştim..
Yıllar sonra  takılıp kaldığım sorunun nedenini şimdi anladım sorun çözüldü :)
Teşekkürler