Düşünce okundu

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde dideM tarafından oluşturulan Düşünce okundu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,382 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Düşünce okundu
Konbuyu başlatan dideM
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul

ABD’li bilim adamları beyindeki düşünceleri yüzde 80 oranında okuyabilen bir tarayıcı geliştirdiler.

BİLİM dünyasında heyecanla karşılanan gelişme, Nashville’deki Vanderbilt Üniversitesi tarafından kaydedildi. Nature dergisinde yayımlanan gelişmeye göre, altı gönüllüye baktıkları resimlerle ilgili ne düşündükleri soruldu. Kişilerin beyinlerinin monitör görüntüleri sayesinde ne düşündükleri belirlendikten sonra cevaplar alındı ve MRI beyin tarayıcının yüzde 80 oranında düşünceyi okuyabildiği görüldü. Daha önce de California Üniversite’sinde benzer teknikler geliştirilmişti. Bilim adamları tarayıcının yüzde 80 oranında düşünceleri okuyabilmesinin insanlık için çok önemli bir gelişme olduğunu, ancak hastanın rızası dışında, kötü emeller için kullanılma ihtimalinin de "korkutucu" olduğunu söylediler. Özel sırların açığa çıkması, gizliliğin kalmaması gibi rahatsız edici unsurlarla birlikte, beyin okuma tekniklerinin pek çok suç olayını açığa kavuşturacağı da vurgulanıyor.

Milliyet

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Evet güzel bir gelişme. Sanırım bu konuyla alakalı daha önce birşey yazmıştım. Birisine resim gösterip, ya da müzik dinletip ne düşündüğünü sorduğunda, düşündüğü şeyi anlayabiliyorsun. Misal adama ölen birisinin resmini gösterdin adam onla alakalı geçmişinde birşey varsa beyni zınk diye tepki veriyor. Ama adam kendi kafasında birşeyler kurup planlıyorsa bunu okuyamıyorsun ki zaten imkansıza yakın birşey.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ben biraz korktum açıkçası. Orada da yazdığı gibi ileride suistimal edilebilir bu ki edilecektir bence.

Ama adam kendi kafasında birşeyler kurup planlıyorsa bunu okuyamıyorsun ki zaten imkansıza yakın birşey.
Aynen!

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Suçlular için iyi ama gündelik yaşam için değil  ::)
bende okumak isterdim ama okunmak değil :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bilimin buldugu her buluş hayatımıza mutluluk getirseydi,Albert Einstein Atomu buldugunda "Ben atomu iyi bir şey için keşfettim,insanlar atomla birbirlerini öldürüyorlar" demezdi...

tehlikeli,sadece şuçlular üzerinde kullanılmalı...Biz şucsuzuz  8)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Doğayı,fiziği açıklarken hayatımız kasdedilecekse düşünceler okunmasın

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Su Perisi' Alıntı:
Doğayı,fiziği açıklarken hayatımız kasdedilecekse düşünceler okunmasın
:))
Bilim yaşadığımız evreni keşfetmemiz için var. İnsanlar buluşları kötüye kullanıyorsa bu bilimin suçu değil, insanlığın kötü zihniyeti, suçu..
Daha ne diyebilirim bilemedim şimdi.:)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
O zaman kötü ziyniyetli kişilerin zihinleri okunsun,geriye temiz zihniyetli dogaya ve bilime yararlı fikirli insanlar kalsın :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Neler neler geliştiriolar bunlar yav.
Okuyup nediceniz ?  tom curouse'in bir filmi geldi aklıma  :d azınlık raporu diye, 3 tane kendini bilmezin beyinden onca insana kıydılar.
Bunun sonu o filme gider gibime gelio.

Kimene ben ne düşünüosam yav, okuyupta nediceniz, beni yatırıcaklar oraya hemen düşünürüm.
Beni buraya yatıranlar sizi var ya siz ......... :d
Gece gece, benim üzerimde işlemez abi, bende hipnoz bile başarılı olmuyo :d beynimde bir problem varmış ondan başaramıomuş arkadaş :d
Neyse....
Okuyun okuyun okumak iyidir dimde bitsin bari.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Korsanın beyninin içine girmek gerekiyor ama kötü anıları silmek  işe yaramaz o bölümü komple çıkaralım gitsin:) Lokal anaztezi 10 kişi aranıyor.. ::)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Su Perisi' Alıntı:
Korsanın beyninin içine girmek gerekiyor ama kötü anıları silmek  işe yaramaz o bölümü komple çıkaralım gitsin:) Lokal anaztezi 10 kişi aranıyor.. ::)
Bana operasyon yapılırken ayık olmayı tercih ederim :d
Zamanında bileğim kırıldığında doktorada aynını dedimdi, hönk dedi hanımefendi, neymiş çok canım yanabilirmiş vs vs  can benim dedim iğne istemiyorum dedim :d

Vesselam dediğim oldu, gerçekten çok canım yanmıştı..
Ama pişman değilim :d

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Eşim le bazı huyların ne kadar çok benzeşiyor kaptan...
Oda diş doktoruna gittiginde aynı şeyi demiş,uyuşturulmadan diş çektirmişti  ;D

Ameliyatdan sonraki tedavilerde( lokal aneztezi) uyuşturucu fayda etmedi,o kadar igne yedi uyuşmadı bedeni,canlı canlı derisini delerken çok acılar çekti..

Pişman mı? pişman degilmiş  :)

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
ilginç adamlar bende bi keresinde ameliyat olurken ameliyatımı izlemistim hissetmeme rağmen ne kadar zor geldi anlatamam tam türk filminde vücudundan kurun çıkaran cüneyt arkın tarzı adamlar bi daha izlerken saçma demeyecem

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
tutankhamon' Alıntı:
ilginç adamlar bende bi keresinde ameliyat olurken ameliyatımı izlemistim hissetmeme rağmen ne kadar zor geldi anlatamam tam türk filminde vücudundan kurun çıkaran cüneyt arkın tarzı adamlar bi daha izlerken saçma demeyecem
Bu anlattıgının düşünce okunmasıyla ne ilgisi var çözemedim  ::)
Onlar ameliyat ederken senin düşüncelerinimi okuyorlardı,hangi Türk filmini izliyor gerilim-yada komedi  ;D