Düşleri yok artık çocukların....

• Konbuyu başlatan re-Member
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Edebiyat kategorisinde re-Member tarafından oluşturulan Düşleri yok artık çocukların.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,454 kez görüntülenmiş, 29 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Edebiyat
Konu Başlığı Düşleri yok artık çocukların....
Konbuyu başlatan re-Member
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan re-Member
R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
tamercop' Alıntı:
remember merhaba, ilk önce şiirini çok beğendiğimi belirtmek isterim eline yüreğine sağlık. deneme tarzında yazıların olduğundan bahsetmişsin, yazılarını bana gönderirsen büyük bir zevk ile okuyacağımdan emin olabilirsin. ışığın bol olsun:)
yazılarımı,yeri geldiğinde forumda paylaşıcam zaten,burdan  okuyabilirsiniz..teşekkürler..

K

Kardelen

paylaşım için tşkler remember gerçekten çok güzel olmuş yüreğine emeğine sağlık saol :) ...

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
::) ::)sen de saol kardelen..ben teşekkür ederim.. :)

P

Paradoks

Balıklardaa aglarr... Gercekten farklı bir bakıs acısı ile siirine dökmüssüm mısralarınıı. Tesekkürler.

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Bir düş kazasının ardından attı elinden umutlarını.Özgürlüğünün kanatlarını kırdı,uçamaz oldu artık.Bir an düşündü kanatları olmadanda yaşayabileceğini,,ama umutları olmadan yaşayabilirmiydiUmutlarıyla gökyüzüne varabilirdi.. Ama kanatları olmadan da başarabilirmydibunu..Sonsuz düşler arasında kaybetmişti kendini.Son sürat ilerlerken kendi hayat yolunda,görememişti bir başkasının elinde tuttuğu umutlarını Görememişti kalplerdeki sevgiyi.Görememişti dünya halini.Kendi dışında dünya nasıldı hiç sormamıştı bunu kendine.Sormamıştı yalnızlığının mutsuzluğunun kaynağını hiçkimseye Paylaşmamıştı belki yalnızlığını.Paylaşmamıştı belki düşlerini.Anlatmamıştı sevgisini çoğu  zaman.Sevgisini biriktirirdi hep bir kavanoz içinde.Sevgileri umutlara dönüşür,düşlerle yoğurulur hergün daha da bir artardı.Bir gün gerçekleştirmek adına hergün dahada çok biriktirdi umutlarını,düşlerini.'yalnızlık paylaşılmaz'denildi ve herkes yalnız kaldı paylaşılmazlığın içinde.Oysa o yalnızlığı paylaştı umutlarını biriktirdi.düşleri oldu o umutlar.Sevgisini kitledi kalbine yalnızlığı paylaştı herkesle.Bir kavanozda biriktirdi umutlarını,düşlerini..
.......Bir gün düşleri içinde kendini arayanlar umut dolu kavanozu buldu.
Kırılmış yıpranmış,parçalanmış hayatlarında;güzellikleri,mutlulukları,umutları görmezden gelenler,ilerledikleri düş yolunda umut dolu düş kavanozu kırdı.
bir düş kazasıydı bu.Parçalanan hayatlar,tamamlanmamış umutlar,biriktirilen düşler,mutluluklar,sevgier,aşklar yaşanmadan son buldu
Düşleri öldürdüler kazada.Düşleri yok artık çocukların.kanat çırpamaz oldu kelebekler,ışığını kaybetti güneş,ısıtamaz oldu insanların yüreğini,ışıtamaz oldu karanlıkta kalmış düşleri.Akıp giden zamanın önü kesildi.Düş kazasında zaman da kaybedildi.Kaybolan zaman isyan edildi.Biriktirilen düşler,umutlar bir anda harcandı bitti.
Artık düşleri olmadan yaşıyor insanlar.düşleri olmadan düştü herkes yola,düşleri olmadan
düştüler başkalarının düş izlerini takip etmeye,düşleri tekrar geri getirmeye.Oysa hiçbiri bilmedi düşlerin çoktan ölmüş olduğunu.
Düşleri olmada büyüyor artık çocuklar.Düşleri yok artık insanların
.DÜŞLERİ YOK ARTIK ÇOCUKLARIN.

yazan:re-Member

H

hayal_12

İçli güzel bir paylaşım.. Sadece beğeniyi ifade eden mesajları pek sevmediğim için ben de sizin yazdıklarınızdan aldığım ilhamlarla birkaç kelime yazmak istiyorum.. Paylaşımın bir amacı da herkesin bir parça eklemesidir.. Tabi izin varsa...

Düşleri yok artık çocukların.. Vardı eskiden.. Bir gün bilinmeyen bir elden garip adamlar geldi ve tutsak ettiler düşleri.. Bir sandığa koyup, dünyanın mahzenine sakladılar.. Üstüne de kırk bir kilit vurdular.. Her bir kilidi kırk bir defa okuyup, kırk bir defa pakladılar.. Artık açılmamak üzere kapandı sandık.. Düşlerini kaybetmiş çocuklar, salıncaklarda salınan hayatlar kadar masumdu oysa.. Bilemedik hiçbirimiz.. Bilmek istemedik.. Düşleri vardı çocukların ve sevgiydi bu düşlerin hamuru.. Önce düşleri aldılar sonra da, "yaşayın yaşadığınız gibi" dediler.. Yaşadık, yaşadığımız gibi.. Biz de çocuktuk.. Bizim de düşlerimiz vardı.. Benim de düşlerim vardı.. Çaldılar.. Yok artık düşlerim.. Sakın ola korkmayın; gecenin en siyahında elinde kelebek kanadıyla yakılmış lambayla sokaklarda düşlerini arayan o savruk adamdan.. O benim.. Düşlerini arayan benim...

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
hayal_12' Alıntı:
İçli güzel bir paylaşım.. Sadece beğeniyi ifade eden mesajları pek sevmediğim için ben de sizin yazdıklarınızdan aldığım ilhamlarla birkaç kelime yazmak istiyorum.. Paylaşımın bir amacı da herkesin bir parça eklemesidir.. Tabi izin varsa...

Düşleri yok artık çocukların.. Vardı eskiden.. Bir gün bilinmeyen bir elden garip adamlar geldi ve tutsak ettiler düşleri.. Bir sandığa koyup, dünyanın mahzenine sakladılar.. Üstüne de kırk bir kilit vurdular.. Her bir kilidi kırk bir defa okuyup, kırk bir defa pakladılar.. Artık açılmamak üzere kapandı sandık.. Düşlerini kaybetmiş çocuklar, salıncaklarda salınan hayatlar kadar masumdu oysa.. Bilemedik hiçbirimiz.. Bilmek istemedik.. Düşleri vardı çocukların ve sevgiydi bu düşlerin hamuru.. Önce düşleri aldılar sonra da, "yaşayın yaşadığınız gibi" dediler.. Yaşadık, yaşadığımız gibi.. Biz de çocuktuk.. Bizim de düşlerimiz vardı.. Benim de düşlerim vardı.. Çaldılar.. Yok artık düşlerim.. Sakın ola korkmayın; gecenin en siyahında elinde kelebek kanadıyla yakılmış lambayla sokaklarda düşlerini arayan o savruk adamdan.. O benim.. Düşlerini arayan benim...

tabiki  hayal_12 izin ne demek.........ve  çok güzell bi deneme oluşturmuşsunuz..... ;).yüreğinize sağlık...çok teşekkür ediyorum...