Dünyanın Bilinen Son Yamyam Kabilesi

• Konbuyu başlatan Kristal
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası) kategorisinde Kristal tarafından oluşturulan Dünyanın Bilinen Son Yamyam Kabilesi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,553 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası)
Konu Başlığı Dünyanın Bilinen Son Yamyam Kabilesi
Konbuyu başlatan Kristal
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan catzilla
K

Kristal

Papua Yeni Gine'nin güneydoğusunda yaşayan 3.000 kişilik kabile, 1970'lere kadar, kendilerinden başka hiç insan görmemişti...

1970'lerde Johannes Veldhuizen ve Henk Venema adlı iki Hollandalı Hristiyan'ın başını çektiği bir misyoner grubu ilk kez Korowai kabilesi ile iletişime geçti...

Avcılık yetenekleri mükemmel olan kabilenin, bir anda bütün dünyada adının duyulmasının sebebi bu değildi...

Yöneticileri "en güçlü erkek üye" olan kabile...

Dünyanın bilnen son yamyam kabilesi...

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ya bu yazıyı ben de okudum ama yamyamlıktan bahsedilmemiş. Adamlar sadece kendilerinden başka insan görmemiş. Görünce illa yiyecekler diye bir şey yokki ve de yememişler zaten görüldüğü gibi.. :))))))

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Kristal' Alıntı:
Bende alıntının yalancısıyım ::) :)
Biliyorum canım, senin için demedim zaten. Gazete yazılan için dedim. Sen bir şey katmamışsın zaten, gazete de aynen bu şekilde yazıyor:))

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ben bu kabileyle Nat Geo'da tanışmıştım sanırım, ya da farklı bir dergide, yalan olmasın şimdi ama çok ilginçti.
Teşekkürler Kristal.:)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Kabile şeklinde yaşayan gruplar her zaman ilgimi çekmiştir. Nedeni de o kadar bağlılar ki gelenek ve göreneklerine.Hatta "Aborjinler" kitabını okuduğumda ilginç bilgiler öğrenmiştim.

Teşekkürler paylaşım için. :)

S

smaile

Kullanıcı
15 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Çok izliyorum bu tür belgeselleri. Nasıl yaşıyorlar ki böyle medeniyetten uzakta. Belkide öylesi daha iyidir. İnsanlar çoğaldıkça sorunlarda çoğalıyor.
Hiç belli olmaz birgün kafam bozulursa bırakırım bu medeniyet denilen tek dişi kalmış canavarı bende çıkarım dağlara ormanlara... :D  :p

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Zaten anlaşılıyor.
Kendisini traş eden adama
'Hmm bu da etli butluymuş.' der gibi bakıyor  ;D :D ;D

Y

yigitce

Kullanıcı
23 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
yigitce2007.spaces.live.com
Papua Yeni Gine'nin güneydoğusunda yaşayan 3.000 kişilik kabile, 1970'lere kadar, kendilerinden başka hiç insan görmemişti...
bunlara yamyam neden diyorlar...kendi yalanlarini kendi cümleleriyle cürütmüsler...yani kendilerinin yalancisiymis yayinlayanlar...tabi aynaya bakmadiklarindan dogal insanlari yamyam yapmislar...

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Birbirlerini de hiç yemişler mi? merak ettim şimdi.. :)