Dünya Tarihinde Bir İlk

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kumru tarafından oluşturulan Dünya Tarihinde Bir İlk başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,443 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Dünya Tarihinde Bir İlk
Konbuyu başlatan kumru
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yağmur sezgi
K

kumru

Kullanıcı
24 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
Samsun
İngiliz bir çift, 5 bin kilometrelik Çin Seddi'ni yürüyerek kat etmeyi başardı.
İki İngiliz maceraperest, insan eliyle yapılmış dünyadaki en uzun yapı olan Çin Seddi'nin tamamını yürüyerek kat eden ilk insan oldular.
25 yaşındaki Tarka L'Herpiniere ile kız arkadaşı 27 yaşındaki Katie-Jane Cooper'ın yaklaşık 5 bin kilometrelik yolculuğu 167 gün sürdü. Çift, günde ortalama 50 kilometre yürüdü.

Geçen yılın ekim ayında ülkenin kuzeybatısındaki Gobi Çölü'nde başlayan yolculukları sırasında, 40 dereceyi aşan çöl sıcaklarıyla ve geceleri eksi 35 dereceyi bulan soğuklarla mücadele ettiklerini söyleyen ikili, uzun yürüyüşler nedeniyle 19'ar kilo kaybettiklerini ifade etti. İkili taşıdıkları 30 kilo ağırlığındaki çantalar nedeniyle de boylarının 2.5 santimetre kısaldığını söyledi. 

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
enteresan ya.. çin seddi bizim mahallede olsa yürümeye hiç heves etmezdim heralde..  :-\

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
teşekkürler ebru bian garip hissetmiştim kendimi  :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Zor ve zahmetli bir yolculuk olmuş ama hayalini gerçekleştimiş olmanın verdiği haz hepsinin üstündedir.
İleri ki hayatlarında keşke değil iyi ki diyecekler.

agokalper' Alıntı:
teşekkürler ebru bian garip hissetmiştim kendimi  :)
Önemi yok ;)

I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Boş uğraşlar sanki  :-\ Herkesde bi rekor kırma hevesi  ;D

Y

yağmur sezgi

Kullanıcı
8 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
hayatı istedikleri gibi yasıyorlar ..Yaşamadıklarından pişman olmamak için iyi bir yolculuk:D Bende aklıma gelen butun çılgın fikirleri hevesim kaçmadan yapmak isterdim...