Dünya erkeksiz kalacak

• Konbuyu başlatan bloodelf
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde bloodelf tarafından oluşturulan Dünya erkeksiz kalacak başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,551 kez görüntülenmiş, 50 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Dünya erkeksiz kalacak
Konbuyu başlatan bloodelf
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Flamingo
B

bloodelf

Kullanıcı
23 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa

Dünyaca ünlü bilim dergisi Focus, erkek neslinin kaderini masaya yatırdı. “Erkeksiz doğum” her geçen yıl bilim dünyasında kaydedilen gelişmelerle gerçek oluyor.

İskoç bilim adamları, 2005’te ilk kez sperm kullanmadan ve klonlama yöntemine başvurmadan insan embriyosu yarattıklarını açıkladı, yani “bakire döllenmenin” ilk adımları çoktan atıldı. Bilim adamları kadınlardan alınan doku örnekleriyle hem sperm hücresini hem de yumurta hücresini laboratuvar ortamında üretmenin mümkün olacağını belirtiyor.

Ancak kadınlar sadece X kromozomu taşıdığı için erkeklerde bulunan Y kromozomunun laboratuvarda elde edilecek olan yumurta ve spermden ortaya çıkması imkansız. Yani “erkeksiz doğum” yoluyla dünyaya gelecek olan bebeğin erkek olma olasılığı yok. Bu nedenle her geçen yıl erkek nüfusunun daha da gerilemesi söz konusu olacak.

Focus’un tahminlerine göre gelecekte şunlar gerçekleşecek:

* 2108’de kadınların erkeğe ihtiyacı olmadan hamile kalabileceği klinikler tüm dünyaya yayılacak.

* 2128’de dünya nüfusunun yüzde 70’ini kadınlar oluşturacak.

* 2158’de sperm bankaları tamamen boşalmış olacak ve son tüp ve son erkek bebek dünyaya gelecek.

* 2238’de dünyadaki son erkek ölecek ve tüm dünya kadın olacak.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Doğa her şeyin zıddıyla var ve Focus'un yapmış olduğu araştırmayı okuduğumda biraz hüzün bastı içimi...Aklıma hemen şu geldi;

Bilinçsizce yaşamamız doğada epey bir hasar verdi/veriyor.

Daha bilinçli bir yaşama :)

S

SUNFLOWERS

O dönemlerde kalan o nadir erkekleri,
görmek isterdim doğrusu?? :D :D

S

smaile

Kullanıcı
15 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Herkesin kadın olduğu bir dünya mı!! eminim ki çok sıkıcıdır tabi bayanlar için, o dünyada son kalan erkeklerden olmaksa bir o kadar eğlencelidir.
Bir de artık kullanamayacakları söz;''Şanslı olsam kız doğardım!''  olucak galiba... :D

C

catzilla

ben inanmıyorum bu habere,

ne bileyim böyle bişeyin olabileceği imkansız geliyor bana... ::)

B

bloodelf

Kullanıcı
23 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
bu zaten tahmin gerçekte olabilir mi bende zannetmiyorum

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
2238’de dünyadaki son erkek ölecek ve tüm dünya kadın olacak.

:laylaylom

nesiller tükenmeden kıymetlerini bilelim demi... :ahah

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
su perisi' Alıntı:
2238’de dünyadaki son erkek ölecek ve tüm dünya kadın olacak.

:laylaylom

nesiller tükenmeden kıymetlerini bilelim demi... :ahah

Y

yigitce

Kullanıcı
23 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
yigitce2007.spaces.live.com
iyi ki biz erkekleri koruma altina alma dernegi falan kurmadi bu focus...

kendimi katledilmis ve nesli tükenen zannettim... #
:naapcam

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
dergi kendi bünyesinde tahminde bulunmuş ama kesin tarihleri vermekten de çekinmemiş.. :D..ee nasıl olsa hiç birimiz göremiycez o yılları diye düşmüş olsa gerekler ki çok uzak bir tarih vermişler.. :D

S

sessiz_lik25

Kullanıcı
28 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
ilginç olan tarafına vurgu yapmak istiyorum.

dünyada hiç kadın kalmasa, sadece erkek kalsa yine de insan nesli devam edebiliyor. çünkü erkek embriyosunda x ve y kromozom var. mesela kız dünyaya getirmek istesen sadece yy bir araya gatirir yaparsın.
ama erkek kalmayınca otomatik olarak nesil bitiyo. diyebilir miyiz?

ilk yaratılan insanın erkek olduğu ve kadının da ondan yaratıldığına dair bir işaret var mı burda.

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Diye diye erkekleri yok edeceğiz yanı cenemızle sonunda yaw tükenmezınler yine yaa kadınlarla cekılmezkı hayat kavga gürültü olar hep cok sıkıcı olur heralde :D :D :D :D

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
2238de ölen erkek ben olsam keşke düşünsenize 6 milyar belkide daha fazla kadın ve tek erkek ben.

süper olurdu.

A

ArcShotTR

Kullanıcı
25 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
Samsun
benim için sorun yok torunlarım düşünsün :D