DUDAKLA BARDAK ARASI

• Konbuyu başlatan yarence
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde yarence tarafından oluşturulan DUDAKLA BARDAK ARASI başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,195 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı DUDAKLA BARDAK ARASI
Konbuyu başlatan yarence
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
Y

yarence

Kullanıcı
28 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Eski Sisam krallarından Ancee adında bir zalim, yeni yaptırdığı bir bağa üzüm kütükleri diktiriyormuş. İşlerin bir an önce bitmesini sağlamak için kölelerini hiç dinlenmeden çalıştırıyormuş. O zavallı kölelerden biri, bir gün pek bitkin düştüğü için dayanamaz ve zalim krala ;

- Niçin bu kadar acele ediyorsunuz efendim? Siz bu bağın üzümlerinden yapılacak şarabı hiç bir zaman içemeyeceksiniz ki! deyivermiş.

Kral biraz kızmışsa da sesini çıkarmamış.

Nihayet gün gelip üzümler yetiştikten sonra, kral köleler de dahil herkesin toplanmasını emretmiş. Bir müddet sonra da o bağın üzümlerinden yapılmış şaraptan bir bardak getirilmesini emretmiş. Daha önce kehanet gösterisinde bulunan köleyi de huzuruna çağırtmış. şarap bardağını eline alarak:

- Söyle bakayım, benim bu şaraptan hiç bir zaman içemeyeceğimi tekrar iddia edebilir misin ? diye sormuş.

Köle şöyle cevap vermiş:

- Belli olmaz efendim. İçebileceğinizi söyleyemem. çünkü dudak ile bardak arasındaki mesafe çok uzundur. O arada başınıza neler gelebileceğini de bilemem!

Köle sözlerini bitirir bitirmez, içeri kralın adamlarından biri girmiş. Bir yaban domuzunun bahçeye girdiğini ve asmaları kırıp döktüğünü söylemiş. Kral elindeki bardaktan bir damla dahi içmeden hemen dışarı fırlamış. Bahçede domuzun bulunduğu yere koşmuş. Kral ve domuz arasında öldüresiye bir mücadele başlamış. Sonunda yaban domuzu mızrak gibi dişleriyle, Sisam kralının karını yarıp ölümüne sebep olmuş.

Kral bostanda, bardak masada kalmış…

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
hımm güzel evet , ders çıkarılacak bir konu teşekkürler...

E

ebru_61

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
trabzon
Kral bostanda, bardak masada kalmış…
cok guzel TESEKKURLER..

E

eftelya

Kullanıcı
20 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
süperrrr..teşekkürler yarence...mucadelesini verdiğimiz bir çok şeyin tadını çıkaramadan göçüp gidebiliriz bu dünyadan... :(

Y

yarence

Kullanıcı
28 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
evet hayatım öyle ne zaman geleceği belli olmaz :'(

teşekkürler arkadaşlar :)

G

greenhome

Kullanıcı
6 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
hiçbirşeyin garantisi yok kısmetten öteye geçilmiyo diye düşünüyorum :)

M

M e l i k e

Kullanıcı
11 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
daha önce okumuştum hatırlattığın için teşekkürler.... ;)

S

smyye

Kullanıcı
1 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
greenhome' Alıntı:
hiçbirşeyin garantisi yok kısmetten öteye geçilmiyo diye düşünüyorum :)
öyle gerçekten.
teşekkürler yarence.

M

memilo6

Kullanıcı
17 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
lefkoşa
guzel olmus amacina ulasana kadar mucadele etmeli insan ama bu yolda zalim olmama li  yoksa bir bardakta biri bostanda kaliverir

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
''Yuh''

Bu yeter sanırım.
Sisam neresi ? sisamı bilemzken zalim kralınımı irdeleyeyim.
Keşke daha bilinen bir ülke ve kral seçilse idi.
O denli zalim bi kral bostan bitene kadar o köleyi hangi akla hizmet istihdam etmiş anlamış değilim.
Koca kral neden yaban domuzu ile bir kavgaya tutuşmuş,askeri yokmu imiş ?
Paralı asker mi bulunduruyormuş ? Bostana domuzu kölemi getirmiş ?
Ve insanların toplanmasını emreden kral yaban domuzunun öldürülmesini neden emretmeyipte kendisi gitmiş.

Yoksa sırf bu hikaye anlam bulsun diyemi, kral bir aptal cesareti sergilemiş anlamadım.

Ben buradan, kralın son derece saf oldugunu çıkardım, zalimmi asla değil.
Hiç zalim bir kralın onca adamı olmasına rağmen onları tehlikeye atmamak ve kölesini haklı çıkarmak adına kendini bir yaban domuzuna teslim ettiğine rast gelmedim.

Tarih böyle bir hadiseyi yazmamıştır  :p

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Hikayeye değilde ana fikir güzel,biran sonrasının ne olacağını bilemeyiz

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
maxMESA' Alıntı:
memilo6' Alıntı:
guzel olmus amacina ulasana kadar mucadele etmeli insan ama bu yolda zalim olmama li  yoksa bir bardakta biri bostanda kaliverir
Dostum bu hikayeden bu kadar geniş bir anafikri nasıl çıkardın. Hayran kaldım doğrusu.
Ayıptır söylemesi Yetenekliyimdir :D hayran olmamak mümkün değil

EmSaL

EmSaL

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
zaten birgün herkes için aynı durum söz konusu olmayacak mı....insan o kadar doyumsuz ki....mutlaka ki insanın gözü birşeylerde kalacak....ha tadacak ha tadamayacak....bostana giderken de mezara giderken de....

D

doğu-incim

Kullanıcı
13 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
tuhaf bi hikaye iyidi ama güzel işte :) hiçbir şey için kesin konuşmamak lazım bi saniye sonra (dudakla bardak arası mı desem!)ne olacağını kimse bilemez Allah tan başka :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Korsan' Alıntı:
''Yuh''

Bu yeter sanırım.
Sisam neresi ? sisamı bilemzken zalim kralınımı irdeleyeyim.
Keşke daha bilinen bir ülke ve kral seçilse idi.
O denli zalim bi kral bostan bitene kadar o köleyi hangi akla hizmet istihdam etmiş anlamış değilim.
Koca kral neden yaban domuzu ile bir kavgaya tutuşmuş,askeri yokmu imiş ?
Paralı asker mi bulunduruyormuş ? Bostana domuzu kölemi getirmiş ?
Ve insanların toplanmasını emreden kral yaban domuzunun öldürülmesini neden emretmeyipte kendisi gitmiş.

Yoksa sırf bu hikaye anlam bulsun diyemi, kral bir aptal cesareti sergilemiş anlamadım.

Ben buradan, kralın son derece saf oldugunu çıkardım, zalimmi asla değil.
Hiç zalim bir kralın onca adamı olmasına rağmen onları tehlikeye atmamak ve kölesini haklı çıkarmak adına kendini bir yaban domuzuna teslim ettiğine rast gelmedim.

Tarih böyle bir hadiseyi yazmamıştır  :p
En azından, hikayeyi herkes farklı yorumlamaya başladı heheh.
Ve korsan ukala bir gülümseme ile uzaklaşır.  ::)