Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı

• Konbuyu başlatan Zynep
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Zynep tarafından oluşturulan Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,763 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı
Konbuyu başlatan Zynep
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Daha önce ”Bir kitap okudum değiştim” konu başlığı altında sizlere önerdiğim Dale Carneige’nin kitabın ana prensiplerini paylaşmak istiyorum bu sayfada.

İnsanlarla İlişkilerde Temel Yöntemler

Eleştirmeyin, kınamayın ve şikayet etmeyin.
Dürüst ve içten övgülerinizi esirgemeyin.
Karşızdakinde istek uyandırın.

İnsanların sizden hoşlanması sağlamak prensipleri

Başkalarıyla içtenlikle ilgilenin.
Gülümseyin.
Kullanılan dil ne olursa olsun, kişi içinen önemli ve kulağa en hoş gelen söz kemdi ismidir.
İyi bir dinleyici olun. Diğer insanlara kendilerinden söz etmeleri için cesaret verin.
Karşızdaki kişinin ilgilendiği konulardan söz edin.
Karşızdaki kişiye  önemli biri olduğunu hissettirin ve bunu içtenlikle yapın.

İnsanların sizinle fikir birliğine varmaları nasıl sağlarsız?

Bir tartışmadan en iyi sonucu alabilmek için tek yol bu tartışmadam kaçınmaktır.
Başkaların görüşlerine saygı duyun. Asla ”Yanılıyorsun” demeyin.
Eğer hatalıysanız bunu içtenlikle kabul edin.
Daima dostça yaklaşın.
Karşızdaki kişiye ”Evet evet” dedirtin.
Bırakın karşızdaki kişi daha çok konuşsun.
Bırakın karşızdaki kişi fikirlerin kendisinden çıktığı zannetsin.
Olayları karşızdaki kişinin bakış açısından değerlendirmeye çalışın.
Karşızdaki kişinin fikir ve arzularına anlayış gösterin.
Daima kişilerin hassas oldukları onulara değinin.
Meydan okuyun.

Lider olmak

Konuşmaya içten bir övgü ve iltifatla başlayın.
İnsanlara hataları dolaylı yollardan anlatarak gösterin.
Karşızdaki imsanı eleştirmedem önce kendi hatalarızdan sözedin.
Emir vermek yerine sorular sorun.
Gerçek bir liderseniz, kimsenin hatası yüzüne vurmayın.
En küçük bir gelişmeyi bile övün. Beğenilerinizde içten, övgülerinizde cömert olun.
İnsanları yüreklendirin, hataların kolayca düzeltilebilecek gibi görünmesini sağlayın.
İnsanların isteklerinizi seve seve yerine getirmelerini sağlayın.

Tüm bu prensipler, söz ettiğim kitapta ayrıntılarıyla ve örmekleriyle açıklanmıştır.
Tartışmak istediğiniz herhangi bir madde varsa, size bu sayfadan bu örnekleri kısaca özetleyebilirim.

Teşekkürler.

G

gurhan

Kullanıcı
7 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
gurhanca.blogspot.com
tabi ki kitabı da okumak lazım ancak bu tip şeylerin insanın özünde oldugunu düşünüyorum birazda . Örneğin lider olmak bu kitabı okuyan herkes lider mi olacak? Mümkün degil insanların geninde var bu sanıyorum . Öteki kısımlar belki geliştirilebilir. Özellikle kırıcı olmama ,sinirlenmeme gibi

Maximus

Maximus

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
GÜMÜŞHANE
www.sevdayelim.com
Tabi ki değil. Ama bazı kitaplar vardır ki insanın içinde olan ve kendininde bilmediği yeteneklerini dışaı çıkarır.Onun için okumak lazım..

S

syilmez

Kullanıcı
8 Ağu 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu kitabı ilk defa 1992 yılında okudum. Gerçekten çok etkileyici bir kitap. Okuduklarımı günlük hayatım ve işimde uygulayınca oldukça faydası olmuştu. Daha sonra onca arkadaşıma tavsiye ettim. İşimde oldukça başarılı olmamı sağladı. O sıralar bir pazarlama firmasında çalışıyordum ve Türkiye çapında bir sürü plaket ve başarılı olmamı sağladı. Kitap ta insanları etkilemenin yolları anlatılıyordu bunları sizlerle gene buradan paylaşacağım.

Herkesin okuması tavsiye ederim.
Sevgiler

M

mykid

Kullanıcı
19 Eyl 2006
En iyi cevaplar
0
0
Adana
gürhan kardeş      şu anda dünyanın en iyi konuşmacıları bir zamanın en utngaç insanları olabilirler  bu insanlar bu yeteneklerini tek başinayken bulmıyorlardı ancak bu konuda egitim aldıktan sonra içlerindeki  gucuortaya koyabidiler.  örng  abraham licon      ....bill  cilinton

F

fbatur

Kullanıcı
28 Kas 2006
En iyi cevaplar
0
0
tokat
bizimle paylaştığın için tşk ederim..

M

MELLtemm

Kullanıcı
6 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
Bende insanın istekleri doğrultusunda davranışlarını değiştirebileceğine inanıyorum. tabi burada en önemli unsur alıştırmalar ile davranışı tekrarlayıp hayat biçimi haline getirebilmesi..

D

diloş

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Teşekkür ederim paylaştığın doğru söylenmiş insanlarda birde şu var haklı olmak uğruna son sözü söylemek uğruna kalp kırıyorlar, her zaman haklı olmak gerekmez, bu insanı yıpratır huzursuz eder bunu anlatırkende kırıcı olmadan yapmalıyız diye düşünüyorum

G

greenhome

Kullanıcı
6 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
ben hepsine katılmıyorum bazı şeylerin içten geldiğine inanıyorum yapmacık geliyor bana insan ilişkilerinde tabiki saygılı olmalıyız değer vermeliyiz ama  doğal olmalıyız kızgınlığıda tartışmayıda doya doya seviyeli bir şekilde yaşamalıyız  :)

S

Seven-7

Kullanıcı
13 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
Çok iyi bir kitap,herkeze tavsiye ederim.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu kitap daha önce, ben de dahil olmak üzere pek çok arkadaşımız tarafından önerildi.
Lütfen daha önce önerilmiş kitapları araştıralım ve tek tek başlık açmamaya özen gösterelim. Paylaşmak istediğiniz kitapları bizlerle paylaşmak için konu başlıklarımız mevcuttur ayrıca.
Teşekkürler diyorum ve konuyu defalarca paylaşılmasından ötürü kilitliyorum.
Kitap hakkındaki düşüncelerinizi Kitap Dünyası Bölüm'ünde ilgili başlıklar altında paylaşabilirsiniz.

H

hatice şengül

Kullanıcı
12 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
DELİ:aynı hataları tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar bekleyen kişidir

ben deliyim

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
İlginç... Bi ara göz atmak lazım. Fazlasıyla eleştirilesi saptamalar var gibi... Du bakalım.