Dilek Dündar : El âlem ne der?

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Dilek Dündar : El âlem ne der? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,838 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Dilek Dündar : El âlem ne der?
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan beyazk
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com

Kitabı kendi yazarının anlattığı ifadelerle tanıtmak istiyorum.

Selamlar,

Doğum ve ölüm dâhil tüm yaşantınız boyunca sizin hakkınızda neler konuşulabileceğini öğrenmek ve öğrendikten sonrada gülüp geçmek istermisiniz?
Bu kitap nasıl kullanılır?
Karşılaştığınız veya değiştirmek istediğiniz bir olay karşısında el âlem grubunun olabilecek duygu, düşünce, yorum ve kararlarını konu başlıkları altında seçenekli olarak bulacaksınız. Konuların birbiriyle bağlantısı yoktur. Okumaya istediğiniz yerden başlayabilirsiniz. Kendinize uygun olan yorumları seçin ve eğlenmeye başlayın. Artık el âlem hakkınızda ne der, ne düşünür; biliyorsunuz.
İyi eğlenceler.
Doğdum; el âlem ne der?
Çocuğum.
Ergenim.
Mesleğimi seçiyorum; el âlem ne der?
Askerim.
Âşık oldum.
1. Âşık oldum da ne demek? Şimdi hayatı karardı farkında değil. İşini, kariyerini, ailesini kaybedecek, bütün yaşantısı alt üst olacak. Hemen bu işten vazgeçirmeliyiz, yoksa bu işin sonu akıl hastanesinde biter, benden söylemesi.
Para kazanıyorum; el âlem ne der?
Para kaybettim.
Evlenmedim; el âlem ne der?
Bekarım.
1. Ne olacak şimdi? Şu dünya gözüyle evlenemeden bir de ölüp giderse, açılmadan iade…
Dulum.
Nikahsız yaşıyorum.
Evleniyorum; el âlem ne der?

Evlendim.
Çocuğum yok.
Hamileyim.
Çocuğum oldu.
Boşanmak istiyorum; el âlem ne der?
Boşandım.

1. İyi halt ettin. Biz şimdi millete ne söyleyeceğiz, nasıl bir açıklamada bulunacağız? Rezil ettin bizi rezil!
Yaşlandım; el âlem ne der?
Öldüm; el âlem ne der?

Eğer sizde el âlemin söyledikleriyle eğlenmek isteyenlerdenseniz bu mailin yayılmasına katkıda bulunabilirsiniz.
Değerli vaktinizi bana ayırdığınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla
Dilek Dündar
Mutlaka göz atmanız gereken bir kitap diyorum.

Şimdiden keyifli dakikalar.

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
çok hoş görünüyor keyifle okunacak bir kitap gibi teşekkürler ... elalem neder acaba? ;)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Nekadar kabul eymesek etmeyelim aile ,mahalle ,çevre baskısı derken evet ya kendimizden ziyade adeta elalem için yaşadığumız kanısındayım..
Kitabın dından da anlaşıldığı gibi gerçekketen dikat çekici oldukça önemli bir konuyu dile getirmiş olduğunu tahmin ediyorum okumaya çalışacağım..
Teşekkürler .

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Başkalarının gözünde kendimizi değerlendiren bir toplum olduğumuzdan çoğunlukla, herkesin kendinden çok şeyler bulacağı bir kitaba benziyor. Okuyalım bakalım el alem ne deri, aman ne derse der dedirtir umarım sonunda da :)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
  Ne kadar kabul etmesek etmeyelim aile ,mahalle ,çevre baskısı derken evet ya kendimizden ziyade adeta e lalem için yaşadığımız kanısındayım..

Aile de toplum içerisinde dışlanmadan yaşayabilmek adına zaman zaman hepimiz kendimizdem ödünler veriyoruz.
aile büyüklerimiz ,toplumun ''sus,ayıp,hanımhanımcık ol,adam gibi davran...''alt başlıklarıyla,beynimize ince ince işleyerek,aynı kabın şeklini verdirme, bilinçli-bilinçsiz koşullandırma gerekliliğinin ve isteğinin ana başlığıdır;elalem ne der cümlesi.
Ve ben bu sözden artık nefret ediyor ,baskı ve yaptırımlardan uzak kendim gibi yaşamak istiyorum.
Sanırım sizlerde bana katılıyorsunuzdur?
Kitabı gerçktende çok merak ettim ..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
"El alem ne der" diye kendimden ödün vermiyorum ama öyle bir an geliyor ki,el alem  sırf,el alme ne der demesin diye yaptığımız eylemlerimize dikkat etmiyorda değilim..

Elin ağzı torba değil ki büzesin ama öyle şeyler söylüyorlar ki,yeri geliyor kendini frenlemek zorunda hissediyorsun..Her ne kadar el aleme biz bir şey demesekte,el alem çok güzel diyebilme zihniyetine sahib...

El alem için yaşamıyorum,el aleme karışmıyorum,el alememin ardından  konuşmuyorum..Kimseye bir şey demiyorum,kimseninde bana bir şey demesi hakkını vermiyorum..

Bu hayat benim,bir daha dünyaya geleceğimi hiç sanmıyorum..İnsan farklılıklarıyla güzeldir...
Farkındalığın farkında olmak daha  güzeldir..

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Öyle anlar gelir ki ..
Elalemin ne diyeceğini düşünmeden yine elalemin hakkını savunabilmek adına her türlü riski göze almaktan çekinmiyorsan...
Aykırılıktan da öte  uçtasın ve kendiliğinden  kalıplaşmış yanlış kuralları yıkmış ve  çok şeyi  başarmışsın demektir ...

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Dün okuduğum bir kitapta Nasrettin Hoca2nın bir fıkrası tamda bu konu üzerine denk geldi... :)

Bir gün hoca merhum, oğlunu eşeğe bindirmiş kendisi arkasından ağır ağır yürüyerek köye gidiyorlarmış. Yolda bunları görenler:

— Dünya tersine döndü galiba! Baksana hale! ihtiyar adam yerde yürüyor da parmak kadar çocuk eşeğin üzerinde. Ne ayıp şey değil mi? diye söylenmeye başlamışlar.

Bu sözleri duyan hoca merhum, merkepten oğlunu indirip kendisi binmiş. Biraz gidince birkaç kişiye daha rastlamışlar. Onlar da:

— Şu hale bakın siz! Koskoca adam binmiş eşeğe, parmak kadar çocuk arkasından yetişeyim diye ter döküyor, insanoğlu işte, hep kendini düşünür, diye konuşmaya başlamışlar.

Bu sözleri de duyan hoca:

— Oğlum en iyisi gel beraber binelim. Bakalım ne diyecekler? demiş.

Hoca önde, oğlu arkada giderken birkaç kişi daha görmüş onları. Onlar da:

— Şu insanoğlunda merhamet diye bir şey kalmadı. Baksana eşeğin beli nerdeyse yere değecek. Yerde yürüseler sanki ölecekler mi? Azıcık  korkusu olan insan böyle yapmaz, gibi sözler söyleyerek uzaklaşmışlar.

Hoca bu sefer:

— Oğlum en iyisi mi, ikimiz de yürüyelim, öyle ettik olmadı, böyle ettik olmadı. Bir de bu şekil deneyelim bakalım, demiş.

Eşek önlerinde, onlar arkada yollarına devam ederlerken, birkaç kişi daha görmüş bunları. Onlar da:

— Şunlarınki de akıl mı yani? Eşek önlerinde bomboş gidiyor da her ikisi de şu sıcakta yerde yürüyorlar, insan, boş eşşek olur da binmez mi hiç?!, demişler.

Bu sözleri de duyan hoca:

— Gördün ya oğul, her kafadan bir ses çıkıyor. Ne yapsan beğenmiyorlar. En iyisi bildiğinden şaşmayacaksın. Elin ağzı torba değil ki, büzesin!.. demiş.

Söylenecek söz kalmamış :)

H

hırslı.28

Kullanıcı
16 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
hayatımızı hep başkaları ne der diye okadar cok şeyden vazgeçiyoruz ki hoş niye böyle yapıyoruz anlamıyorum.bence hayat olması istenen gibi değil ,olmasını istediğimiz gibi olmalıdır.bunun bedeli ağır olabilir ama hiçbir bedel başkasının hayatını yaşamaktan daha ağır değildir bu sözü konuyla ilgili olduğunu düşündüğüm için söyledim.güzel bir kitaba benziyor okumaya çalışacam teşekürler.

rsloztrk

rsloztrk

Kullanıcı
29 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Kocaeli
hmmm güzel bi kitab a benziyor listme ekledim paylasım icin teskkrler ^^

T

turtur

Kullanıcı
8 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sanırım kitap tam anlamıyla türkiye ye hitap ediyor.Çokda gerekli ve önemli bir konu zaten "elalem" konusu.Hayatımda belkide en çok duyduğum sözdür ..
Yoksa sizde elalem neder diyenlerdenmisiniz ? O zaman kendinizi ve elalemi kandırmayı devam edin !