Çocukluğumuzda Yaptıklarımız

• Konbuyu başlatan bıldırcın
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde bıldırcın tarafından oluşturulan Çocukluğumuzda Yaptıklarımız başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,315 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı Çocukluğumuzda Yaptıklarımız
Konbuyu başlatan bıldırcın
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ibrahim58
B

bıldırcın

-Demir parmaklığı olna evlerin önünden geçerken eldeki çubukla parmaklıktan tırrrrrrrrrrrrrrrrrkkk sesleri çıkarıp ev sahiplerini rahatsız etmek.

-Perdeden perdeye uçarak tarzancılık oynamak ve kopan korniş yüzünden anneden hafif yollu sopa yemek.

-''Hadi beni cennete götür'' deyip namaz kılan anneannelerin,dedelerin sırtına atlamak.

-Karlı havalarda sınıfa gizlice kartopu sokup ön sırada oturanların önlüğünden içeri kaydırmak

-Kertenkele yakalamak ve boynuna ip bağlayıp arkadaşlarının yanında gezdirerek hava atmak.

-Evin içine çadır kurup kızılderilicilik oynamak.

-Buzdolabının ışığının dolap kapalıyken de yanıp yanmadığını anlamak için bıçakla dolap kapısının lastiklerini sökmek.

-Oluklu saçtan çatısı olan çay bahçelerinin çatısına taş atıp taşın çatıdan yuvarlanırken çıkardığı sesleri dinlemek.

-Mutluyken Şarlo veya penguen gibi yürümek.Hatta orangutan takliti yapmak.

-Kalkıp gitmelerine yakın misafirlerin papuçlarının bağcıklarını kör düğümlemek.

-Yanlış numara çevirip arayanlara ''yanlış numara'' demeyip sesini kalınlaştırarak ''Buyrun,ben Ahmet''diyerek karşı tarafla dalga geçmek

-Apartmanların kapı zillerini veya taksi duraklarının elektirik direklerindeki çağrı zillerini çalıp kaçmak.

-Pizzacıları,kebapçıları arayıp komşunun adına siparişte bulunmak.

-Kedinin dört ayak üstüne düşüp düşmediğini görmek için kediyi balkondan atmak.

-Dişleriyle gazoz açmak,kolayı çalkalayıp ona buna püskürtmek.

-Kafayı balkon demirleri arasına,parmakları şişeye veya musluğa sıkıştırmak.

-Aynjı anda çekirdek yiyip çiklet çiğnemek ve çürüdükten sonra sakızı onun-bunun saçlarına yapıştırmak.

-Balkona gizlenipgelene geçene su tabancasıyla su püskürtmek veya nişan alıp tükürmek.

-Bakkaldan eve gelene kadar ekmeğin bütün kıtır yerlerini koparıp yemek

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
Demir parmaklığı olna evlerin önünden geçerken eldeki çubukla parmaklıktan tırrrrrrrrrrrrrrrrrkkk sesleri çıkarıp ev sahiplerini rahatsız etmek.
o çocuklara deli oluyorum böyle ses çıkarıyorlar bütün sevimlilikleri kaçıyor  :p
ve şuan sanki o sesi duymuş gibi içim ürperdi...

L

lilaslmn

ben bunların hepsini yapmasam da tanıdıklarıma telefon açığ sesimi değiştirerek numara yapmayı hala çok seviyorum..hala büyümedim heralde.. :D

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Galiba bir kafamı demirlerin arasına sıkıştırmadım. :)
Çok çok yaramazdım.
Hala bu huyum var gerçi, hani insan 7'sinde neyse... örneği.

Bir de esnafa telefon açıp, yalan yanlış sipariş verip, başkalarının adreslerini vermek... çok eğlenceli olurdu. :)

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
bıldırcın' Alıntı:
-Demir parmaklığı olna evlerin önünden geçerken eldeki çubukla parmaklıktan tırrrrrrrrrrrrrrrrrkkk sesleri çıkarıp ev sahiplerini rahatsız etmek.
Perdeden perdeye uçarak tarzancılık oynamak ve kopan korniş yüzünden anneden hafif yollu sopa yemek.

-Kalkıp gitmelerine yakın misafirlerin papuçlarının bağcıklarını kör düğümlemek.

-Apartmanların kapı zillerini veya taksi duraklarının elektirik direklerindeki çağrı zillerini çalıp kaçmak.

-Pizzacıları,kebapçıları arayıp komşunun adına siparişte bulunmak.

-Kedinin dört ayak üstüne düşüp düşmediğini görmek için kediyi balkondan atmak.

-Dişleriyle gazoz açmak,kolayı çalkalayıp ona buna püskürtmek.

-Kafayı balkon demirleri arasına,parmakları şişeye veya musluğa sıkıştırmak.

-Aynjı anda çekirdek yiyip çiklet çiğnemek ve çürüdükten sonra sakızı onun-bunun saçlarına yapıştırmak.

-Balkona gizlenipgelene geçene su tabancasıyla su püskürtmek veya nişan alıp tükürmek.

-Bakkaldan eve gelene kadar ekmeğin bütün kıtır yerlerini koparıp yemek

hahaha evet :D birde kapılara ve duvarara tırmanıp aile eşrafı ile ordan muhabbet etmek vardı...

B

bıldırcın

lilaslmn' Alıntı:
    ben bunların hepsini yapmasam da tanıdıklarıma telefon açığ sesimi değiştirerek numara yapmayı hala çok seviyorum..hala büyümedim heralde.. :D
Malesef bu numarayı bende hala çok severim :D Ama görüntülü telefon çıktı mertlik bozuldu :D

L

lilaslmn

ayıplamayın da ben küçükken en çok arkadaşlarımın popolarını ısırırmışım.şükürler olsun artık böyle huylarım yokk.. :D

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bir de ben hep, telefonda birisini istediğim zaman, "Kim arıyor diyelim efendim?" diye sorduklarında, "Hülya Avşar" vs vs "dersiniz lütfen" diyorum . :)

B

bıldırcın

Benim klasik sular idaresi numarası vardı.Neredeyse tüm tanıdıklarımı bu numarayla telefonda işletmişimdir :D

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Masal hattında sesi kayıtlı teyze ile muhabbet etmek.
Ruj yemek.
Japon yapıştırıcısı ile parmakları yapıştırmak.
Kibritle oynayıp yangın çıkarmak.
Deterjanların hepsini karıştırıp iğrenç kokulu bir deney yapmak.. ;D

Çocukluğumu hatırladım ve mutlu oldum..
Teşekkürler.

T

tnctrkcell

tetrisle çizgi oynamak,
mahallenin pis sularında barınan kurbağaları taşlamak,
çöp kutusuna eğilmiş kuyruğu dışardan görünen kediyi kuyruğundan tutup fırlatmak,

;D

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Bakkaldan eve gelene kadar ekmeğin bütün kıtır yerlerini koparıp yemek 

bunu hala yapıom ben :D :D

T

tnctrkcell

lilaslmn' Alıntı:
ayıplamayın da ben küçükken en çok arkadaşlarımın popolarını ısırırmışım.şükürler olsun artık böyle huylarım yokk.. :D
:eek:ops  :kahkaha çocukluk işte  :kahkaha