” Çocukların çoğu sadece bir kez dünyaya gelir!”

• Konbuyu başlatan mehmetd
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde mehmetd tarafından oluşturulan ” Çocukların çoğu sadece bir kez dünyaya gelir!” başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,120 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı ” Çocukların çoğu sadece bir kez dünyaya gelir!”
Konbuyu başlatan mehmetd
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
          Sen rahmime düşmeden önce seni istedim
          Dünyaya gelmeden sevdim seni
          Dünyaya gelmeden senin için  öleceğimi hissettim
          İşte sevginin harikası bu olsa gerek.
                                                      Maureen Hawkins

Anneniz, ne zaman ona ihtiyaç duysanız yanızdadır. Her derdinize çare olur, sizi korur, dinler, öğüt verir ve sizi hem fiziksel, hem de duygusal oalrak besler. Ailesinin günün 24 saati, haftanın yedi günü ve yılın 52 haftası sevgiye doyduğundan emin olmak ister. Çok kısıtlı bir süre annemin yanımda olmasına karşın, annemle ilgili hatırladıklarım bunlar işte. Ama, sevgi adına benim için yaptığı fedakârlıkları kelimelerle dile getirmem yine de imkânsız.

Birçok yahudi ile birlikte toplama kampına götürüldüğümde tam 19 yaşındaydım. Hepimiz öleceğimizi biliyorduk. Sonra bir dün toplama kampına annem geliverdi ve beni serbest bırakmaları ve benim yerime kampta kendisinin kalması konusunda onları ikna etti. Annem bana veda bakışı ve son sözlerini hiçbir zaman unutamam.

” Ben yeterince yaşadım. o kadar gençsin ki, senin yaşaman gerek” dedi.

Çocukların çoğu sadece bir kez dünyaya gelir, oysa aynı anne beni iki kez dünyaya getirdi.

Joseph C. Rosenbaum

N

nehir

Kullanıcı
18 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Harikaydı Teşekkürler,
Annelerimizi kıymetini bilmek dileğiyle...

Saygı ve sevgilerimle

E

emine38

Kullanıcı
5 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
Heralde artık çıkarsız bir sevgi sadece annelerin çocuklarına beslediği duygu kaldı...
Fedekarlık...Bütün annelerin o mukaddes sevgilerinin bitmemesi ümidiyle..Ve kıymetlerini bilmek dileğiyle.. teşekkürler.

M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
ben de sizlere teşekkür ediyorum.
sizler de o güzel insan olmaya adaysız veya o güzel insanlardansız. bu annelik yolunda sizlere hayırlar ve güzel evlatlar dilerim.
saygı ve sevgilerimle.

E

ebru_61

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
trabzon
oncelıkle herkesın anneler gununu kutlarım.bugun yaptıgım ılk ıs annemden ayrı oldugum ıcın annemı aramak oldu umarım hayattayken annelerımızın kıymetı bılırız  ıyı gunler 

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Birçok yahudi ile birlikte toplama kampına götürüldüğümde tam 19 yaşındaydım. Hepimiz öleceğimizi biliyorduk. Sonra bir dün toplama kampına annem geliverdi ve beni serbest bırakmaları ve benim yerime kampta kendisinin kalması konusunda onları ikna etti. Annem bana veda bakışı ve son sözlerini hiçbir zaman unutamam.
          Çocukların çoğu sadece bir kez dünyaya gelir, oysa aynı anne beni iki kez dünyaya getirdi.
                                            Joseph C. Rosenbaum
Çok etkileyici :-[

Ş

şeyda1

Kullanıcı
21 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
mehmetd' Alıntı:
          Sen rahmime düşmeden önce seni istedim
          Dünyaya gelmeden sevdim seni
          Dünyaya gelmeden senin için  öleceğimi hissettim
          İşte sevginin harikası bu olsa gerek.
                                                       Maureen Hawkins

Anneniz, ne zaman ona ihtiyaç duysanız yanızdadır. Her derdinize çare olur, sizi korur, dinler, öğüt verir ve sizi hem fiziksel, hem de duygusal oalrak besler. Ailesinin günün 24 saati, haftanın yedi günü ve yılın 52 haftası sevgiye doyduğundan emin olmak ister. Çok kısıtlı bir süre annemin yanımda olmasına karşın, annemle ilgili hatırladıklarım bunlar işte. Ama, sevgi adına benim için yaptığı fedakârlıkları kelimelerle dile getirmem yine de imkânsız.

Joseph C. Rosenbaum

bluebell

bluebell

Kullanıcı
20 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
muhteşem bi yazı.. çok anlamlı.. :'(  paylaşım için tşk

L

LiLyen

Kullanıcı
24 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
offff süper ..

cok anlamli icim acidi ya:( emeginize saglik...

ahhh Annem dizleri besik elleri yorgan Annem...

K

karagün

Osho’nun ‘Çocuk’ adlı kitabında...
  “Annelik büyük bir sanattır; onu öğrenmek zorundasın.
İlk önce çocuğa seninmiş gibi davranma, asla çocuğa sahip olma. O senin aracılığınla gelir ama senin değildir.
Tanrı seni sadece bir araç, bir kanal olarak kullanmıştır. Ama çocuk senin malın değildir.
Sev ama asla çocuğa sahip olma. Çünkü sadece bir nesneye sahip olunabilir; asla bir kimseye değil. Bu ilk derstir; buna hazırlıklı ol.”

der..
Evet anne olmak demek koşulsuzca sevebilmeye, sevmenin coşkusu  bir insanın gelişmesine yardım etmeye muktedir olmak ise de
Bu sevgi tabiiki karşılıklı olduğu sürece değer bulur ve
sağlıklı,doğru  iletişimler kurulabilir ki işte o zaman sorun yaşamaz ...
Aile içerisinde başlayan bu iletişim  çevreye,topluma uyumlu doğru olarak yansır.
Tabii  herkes bu dünyaya bir kere gelmiştir.
Dolayısıyla bu  kim olursa olsun (annede olsa) sevgisini  sunarken  dayatmacı kuralcı ,baskıcı olmadan uygulamalıdır .
Yoksa "Birbirimizin ,annemizin kıymetini bilelim" sözleri klasik söz olmaktan öte gidemez ve havada kalır...
Zaten her annenin doğasında vardır sevgi ve fedekarlık...
Ama bu gelişigüzel ölçüzüzce uygulanırsa sonuç genel iltibarı ile olumsuz olur.