Çikolata aritmetiğe iyi geliyor

• Konbuyu başlatan Harun
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Harun tarafından oluşturulan Çikolata aritmetiğe iyi geliyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,235 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Çikolata aritmetiğe iyi geliyor
Konbuyu başlatan Harun
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ilenay
H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com

Northumbria Üniversitesinde beyin, performans ve besin merkezinin yöneticisi Profesör David Kennedy'nin liderliğinde yapılan araştırma, çikolatada bulunan flavanol maddesinin, çok yüksek miktarda alındığında aritmetiği geliştirdiğini gösterdi.

İngiliz Daily Telegraph gazetesinde yayımlanan araştırma çerçevesinde, 30 kişiden, 800 ile 999 arasında rastgele bir sayıdan üçer üçer geriye saymaları istendi. İçinde yüksek miktarda flavanol bulunan sıcak kakao içenlerin hesaplamayı, içmeyenlerden daha hızlı ve doğru yaptığı görüldü.

Araştırmacılar, sıcak kakao içenlerin, bir saat boyunca durmadan bu işlemi yaparken yorulmadıklarını da kaydetti.

Öte yandan araştırmada aynı grubun, bir sayıdan yedişer yedişer geriye sayması istendiğinde aynı başarıyı gösterememesinin nedeni, bunun, beynin biraz daha farklı bir bölümüne ihtiyaç duyulan daha zor bir işlem olması şeklinde açıklandı.

David Kennedy, çikolatanın, zihinsel açıdan zorlayıcı görevlerde faydalı olabileceğini belirtirken, araştırmaya katılanlara toplam 500 miligram flavanol verildiği belirtildi.

Beyne kan akışını artırdığı ve en yüksek miktarda siyah çikolatada bulunduğu bilinen flavanolu, sebze ve meyveler de içeriyor.

kaynak : ntvmsnbc

----------

hehe bende bayılıyorum ya çikolataya. aritmetiğe de iyi geliyormuş bundan sonra daha çok yiyeceğim  ;D

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
çok yüksek miktarda alındığında aritmetiği geliştirdiğini gösterdi.
Aritmetiğim gelişecek diye sağlığımdan olamıcam:)) Aritmedtiğim iyi zaten, yüksek miktarda almama gerek yok.
Zaten artık canım sıkılıyor böyle şeyleri okuyunca, biri iyi diyor biri kötü diyor. Biri bunun için iyi ama şu sebepten kötü diyor. Off bunaldım yaa. En güzeli hepsinden azar azar yemek.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Gittiğim doktor vücuda en zararlı yağların çikolatada bulunduğunu söylemişti,sevdiğim bi gıda buyüzden diğerlerine göre zararı daha az olan bitter tüketiyorum

B

bir dost

Kullanıcı
19 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konya
bitter bile yesem işe yaramaz ;D :D ;D

N

nebileyim-ya

Kullanıcı
14 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Osmaniye
bende çikolata cok severm iyi bir sey haaaaaaa

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
çikolata daha nelere iyi geliyoda neyse sağol harun  ;D

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
1 kg kadar yendiğinde de aşkın verdiği mutlulupu veriyomuş  ;D ;D

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ben çok sevindim buna.
Çikolata yemek için arkasına saklanabileceğim yeni bir bahane daha :)

I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
yaratici_idea' Alıntı:
Ben çok sevindim buna.
Çikolata yemek için arkasına saklanabileceğim yeni bir bahane daha :)
bencede güzel bir bahane =))