Çerez tabağı teorimi...

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Çerez tabağı teorimi... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,023 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Çerez tabağı teorimi...
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan SENFONİ
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Galatasaray Lisesi'nden bir arkadaşım hâlâ evlenemedi.
Geçenlerde "Yeter artık. Evlen de çoluk çocuk sahibi ol" dedim.

Aşağıdaki teoriyi aktardı: 
Bir kuruyemiş tabağı kalabalık bir grubun önüne geldiği zaman sırasıyla
önce antepfıstıkları, ardından bademler, sonra fındıklar gider. En sona
beyaz ve sarı leblebiler kalır. Eğer belli bir yaşa kadar evlenmemişsen de durum farklı olmaz. Ya kalan leblebiler ve ayçekirdekleri ile idare edersin, ya da olur a bir fıstık bulurum diye tabağı karıştırır durursun..

Çerez tabağı - 2 
Geçen hafta bir türlü evlenemeyen bir arkadaşımın, ileri yaşta
evlenmekle, çerez tabağı arasındaki benzerliği anlatan görüşlerini aktarmıştım. Bu yazı üzerine, bazı okurlarımdan eklemeler geldi.
Ben tabakta en sona kalanların sarı ve beyaz leblebiler olduğunu
yazmıştım. Mektep arkadaşım Merih Tüzün şöyle yazmış:
"Sevgili Fatih, aynı tabakta ucu açılmamış kabuklu şam fıstıkları da
kalır. Herkes bir eller, bakar ama kimse açmaya cesaret edemez, tabağa geri
bırakır. Onlara ulaşmak cesaret ister. Dişine güveneceksin kıracaksın ki, içinde gizlediği lezzete ulaşabilesin. Ama risklidir, dişini kırabilirsin."
Merih haklı..

Şairin dediği gibi: "Daha ne güzellikler vardı derinlerde. Bazen korktuk..
Bazen gücümüz yetmedi."

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Doğrusu ''Teorem'' dir teorim  değil.
Başlık yanlış,yada ben yanlışım...

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Teorem
Matematik ve mantıkta kanıtlanması amaçlanan sav, önerme; kanıtsav.

Teori
Sistemli bir biçimde düzenlenmiş birçok olayı açıklayan ve bir bilime temel olan yasalr

Hangisi daha uygun sen söyle kaptan...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Teorem dogru.
Teori de dogru.

Teorim' i ara bakalım ne bulucaksın. teorim denmez teorem denir.

Kavramın yanlışlıgını tartışmıyorum. teorimi diye bişe yok teoremi olur.
Ama sen ''teorim'' nedir bir bah varsa birlerlerde tabi.

Dip not: Teori hiç bir zaman yasa olmaz ıspatlanmadıgı müddetçe.
Ne zaman ıspatlşanır o zamanda teori olmaz.
Yasa olur,kaynakların cahil vesselam.
Yada ben kafayı 7 im.

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
su perisi' Alıntı:

Teorem
Matematik ve mantıkta kanıtlanması amaçlanan sav, önerme; kanıtsav.

Teori
Sistemli bir biçimde düzenlenmiş birçok olayı açıklayan ve bir bilime temel olan yasalr
Hangisi daha uygun sen söyle kaptan...
Kullanılan yada kullanılmak istenen "Teori" kelimesi dahi olsa yine kullanım hatası var, "teorimi" yanlış bir yazımdır, "teorisi" doğrudur.

Güzel konu, bende açılmamış fıstıkların peşindeyim sanırım.. :D Ama dişim sağlam kendime güveniyorum ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Sağolasın adminim :)
Vesselam,halen iddaa ediyorum teorem denen bir şey var teori ile amca çocugular,ama teorimi ile uzaktan yakından akrabalıkları yok :)
Huyum kurusun genelde başlıklara takılırım :)
İlk intiba hakkaten önemli imiş demekki hehehh

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bilgilendirme için teşekkürler....
Şimdi kafamı iyice karıştırdınız...(Teorimi,Teorisi mi?)
Konunun alıntı oldugunu belirtiğim halde,ve kaynak vikipedi oldugu halde bir karışıklık yaşanmış,bir harf yüzünden tepkini ve bilgini tartışmayacagım..
Ben Türkçe öğretmenide degilim ki yanlışı çıkarıp doğruyu yazayım..Doğrusunu bilenler yanlış kelimeyi çıkarıp degiştirsin rica ediyorum!
Çerez tabağı sayesinde de bilgi depolamış olduk....

L

lakot

Kullanıcı
16 Kas 2006
En iyi cevaplar
0
0
Hatay
www.lakot.tr.cx
Çok hoş o zaman  bende de buna benzer bir hikaye var size onu aktarayım..

<< Bütün Dünyadaki çiçeklerin bulunduğu cennetten bir bahçe düşünün.Her tarafı çiçeklerle kaplı ve ortasından geçmekte olan bir patika.Siz de bu patikada yürüyorsunuz.Kendinizce bir amacınız var ki; en hoş kokulu,gösterişli yani size en cazibeli geleni bulup koparmak.Fakat bir şart varki patikada ilerlerken geriye dönemiyorsunuz, sadece ilerlemek var..Yürüyorsunuz yavaş yavaş..Gözünüze bir kırmızı çarpıyor.Yanına gidiyorsunuz derken ilerideki bir orkide size gülümsüyor ve ona yönelirken; bir yonca,bir lale, bir karanfil derken bir bakıyoruz ki bahçenin sonuna gelmişsiniz.Sizin için artık o çiçeklerden çok daha kötüleri bulunuyor.Artık onları koparmak sizin için acıklı da olsa tercih size kalıyor.Artık ya idare elinizdekilerden bir seçenekle idare edeceksiniz ya da eli boş ayrılacaksınız.. >>

Hikayemizi kısaca özetlemiş olursak; oradaki bahçe bizim dünyamıza , patika hayatımıza , ve o çiçekler de hayatınızı bir ömür boyu paylaşmak için seçtiğiniz kişiler oluyor..

Umarım, hepimizi dersini almış; hayatınızı kibirdem uzak,nezaket içinde geçirirsiniz..Kalbinizdeki neyse onun olması dileyğiyle..

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ya peri Sana öğretmensin,yada değilsin yada şusun busun denmedi.
Aslında sana hiç bir şey denmedi,konu başlıgının yanlışlığını dile getirdim o kadar.
Ne bu alınma anlamadımki,yazmayalımmı yani ?
Sadece senle değil,kimseyle bildiklerimi tartışmam zaten.
Nereden nereye çıktınız ilginç,tahterevalli gibi olmuş dünya yav.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu kadar sinirlenmenin alemi yok. Eleştiri kabul edelim azıcık lütfen. Burası en çok öğrenmek için var..
Teorim diye bir şey tabiiki yok, haklısın Mustafa.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Panoyla alakalı olarak geçen günde benim aklıma gelen bir şeyi sizlerle paylaşmak isterim.
Halk otobüsünde yolculuk ederken kaloriferin olduğu koltuklara oturmak istiyorum ama orası da çift kişilik,yanına het tipten biri oturabilir, ben tek oturmayı tercih ediyorum ama kışları da sıcakta olayım istiyorum, bu hali evliliğe benzettim. Yalnız ve özgür bir yaşam yada  yanına kimin oturacğını bilmediğin ikili, özgür olmayan bir yaşam.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
2009 za adepde olamadım heralde ki burda alınganlık yapıp korsan'a tepki gösterdim...
Abi kusura bakma beni biraz tanıdın ise sen bilirsin beni ne niyette oldugumu da..
Eleştiriye açıgımdır ama bu günlerde bazı olaylar yaşadıgım için kapalıyım...
Bunun  yeni yıllada ilgisi var,ilk defa yeni bir yıla stresle girdim,halende stresdeyim...
Sonuçda konu alıntı benim yazdıgım bir olay olmadıgı içinde inat da etmedim,sadece dogrusunu ögrenmekdi niyetim...

S

SENFONİ

Kullanıcı
22 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
GERÇEKTEN GÜZEL Bİ PAYLAŞIM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZZZ ;)