Cem BOYNER

• Konbuyu başlatan Zynep
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde Zynep tarafından oluşturulan Cem BOYNER başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,108 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı Cem BOYNER
Konbuyu başlatan Zynep
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan vedatylcn
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
CEM BOYNER

Cem Boyner, 1955 doğumlu İstanbullu işadamı. Bir ara politikayla da uğraşan Boyner, hobileriyle de ilgi çekiyor. İki kişisel sergisi bulunuyor. Şu anda önemli markaların yönetim kurulu başkanlığını yapıyor.

Cem Boyner, 23 Eylül 1955’te İstanbul’da doğdu. Robert Kolej’de eğitim gören Boyner, lisans derecesini 1978 yılında mezun olduğu Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden aldı. İki kez evlendi. İlk eşi Bilgün Sazak’tan 3, ikinci eşi Ümit Boyner’den bir çocuğu oldu. 1978 yılında aile şirketleri Altınyıldız Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı oldu. 1989 - 1990’da TÜSİAD başkanlığı yaptı.
Boyner, 1990larda politikayla uğraşmaya başladı. İlk evliliğinden bir süre sonra Yeni Demokrasi Hareketi ile politikaya giriş yapan işadamı, liberal eğilimli bu partinin genel başkanlığını yaptı. 1995 yılı Genel Seçimleri’ne katıldı. Ancak kısa bir süre sonra, 1996’da politikayı bıraktı.

Boyner, Çarşı Mağazaları’nın başındaydı. Grup içi değişikliğinden sonra zincir mağazaların adı “Boyner” oldu. İşadamı, Boyner Holding’in ve Beymen’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı ve Benetton markasının Türkiye ortaklığını aldı. Mısır, Rusya gibi ülkelerde de mağazalar açarak dünya pazarına girmeye çalıştı.

Boyner, iş dünyasındaki başarılarından olduğu kadar hobileriyle de kendinden söz ettirdi. Lise yıllarında amatör olarak fotoğrafçılıkla ilgilenen Boyner, 1996’da politikayı bıraktıktan hemen sonra çıktığı Endonezya gezisinde sualtı fotoğrafçılığına merak sardı. Türkiye’ye döndüğünde ise lisanslı bir dalgıç oldu. Fethiye, Bodrum, Datça, Filipinler, Kızıldeniz, Maldivler ve Endonezya gibi çok çeşitli sularda çektiği fotoğrafları 1999 yılındaki ilk kişisel sergisi “Sualtı”nda sergiledi.

Boyner, fotoğraf merakını gerçeğe dönüştürdüğü, 2 bölümden oluşan “Yakındaki Uzak/Uzaktaki Yakın” adlı sergisini 2005 yılında Darphane-i Amire Binaları’nda açtı. Bu, Boyner’in 2. kişisel sergisiydi. Serginin “Uzaktaki Yakın” bölümü, çoğu Afrika’da çekilen, insanların her türlü halini yakalamaya çalışan 77 fotoğraftan oluşuyordu. “Yakındaki Uzak” ise stüdyoya çekilmiş 49 portreden oluşan bir çalışmaydı. Boyner’in altı yıllık çalışmasının ürünü bu sergide toplanmıştı. Boyner, bu fotoğraflardaki insanların ona “hayata karşı duruşları, savunmasız ama cesur bakışlarıyla” bambaşka bir deneyim yaşattığını düşünüyordu.

Boyner, 25 ünlü kadın tarafından “Türkiye’nin en çekici erkeği” seçildi. Dalgıçlık ve fotoğrafçılık dışında kick-boxla da uğraşan Boyner’in çocuklarının da dalgıçlık lisansları bulunuyor. Tatillerini ailesiyle Endonezya, Filipinler, Fethiye gibi yerlerde geçiriyor. İngilizce ve Almanca bilen Boyner, aynı zamanda değişik pazarlama stratejisiyle göze çarpan “T Box” markasının da yaratıcısı.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Böyle başarılı olan insanlarda ilgimi çeken bir şey var; hepsinin mutlaka çok çok yakından ilgilendikleri bir veya bir kaç hobisi var. Demekki gerçekten de sadece işle ilgilenerek gelmiyor başarı. Daha çok hobi daha çok beyin egzersizi diyebiliriz belki..

Boyner, 25 ünlü kadın tarafından “Türkiye’nin en çekici erkeği” seçildi.
He bir de Ahmet Mete Işıkara'nın en çekici erkek seçildiğini düşünürsek, Cem Boyner için az bile demişler. Tabii bu çekicilikten falan değil aslında tamamen başarının kadınlar üzerindeki etkisi diyebilirim..

1995 yılı Genel Seçimleri’ne katıldı. Ancak kısa bir süre sonra, 1996’da politikayı bıraktı.
O kadar kurt varki, Boyner'e bırakırlar mı orayı!

Teşekkürler Zynep, açıkçası ben bu kadar tanımıyordum. :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Rica ederim.
Ufacık bir not; Buraya kötü bir resmini koydum aslında.:)
Hani çekicilik kısmı...
Ama sana tamamen katılıyorum Didemcim, çekicilik konusunda. Başarının etkisini yadsıyamam.
Hobiler konusu;
Bazı arkadaşlardan şu yorum gelebilir;
Bu adamların hobilerinin çoğu zengin adamların hobileri! O kadar para bende olsa...
Ancak, yürüyüş yapmak ta bir hobidir ve bedavadır.
Burada amaç, iş stresini farklı bir uğraşı ile biraz olsun giderebilmek. Yoksa hobinin niteliği değil, bence.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ancak, yürüyüş yapmak ta bir hobidir ve bedavadır.
Burada amaç, iş stresini farklı bir uğraşı ile biraz olsun giderebilmek. Yoksa hobinin niteliği değil, bence.
Kesinlikle katılıyorum sana. Bir insanın hobisi olması demek illaki o iş için para harcayacak demek değildir. Bunu savunanlar da zaten biraz tembel olup, işi bahanelere bırakan tipler:))

K

kabeka

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
16
İstanbul
bu şahısın fotağrafları gerçekten vasat

teşekkürler

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
kabeka' Alıntı:
bu şahısın fotağrafları gerçekten vasat

teşekkürler
:)
Rica ederim. Fotoları konusunda haklısın ama zaten önemli olan yaptığı işler.
En son imzası Back Up.
Bu yazıda yer almıyor ama kurduğu bu özel sigorta kurumunun bugün binlerce üyesi var. Bir üyede benim ve gerçekten çok sıkı çalışıyorlar.
Bu da ayrı bir başarı.

C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
Cem boynerin yönetim kurulu başkanlığını yaptığı şirketlerin bir çoğunun bayii olan bir şirkette çalışmaktayım. ilgili şirketlerin ciroları akıllara zarar göz ardı edilemeyecek bir başarı...

U

uygarturk

Kullanıcı
12 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
konya
bize ne bu adamdan ya böyle binlerce insan var.bence bu isim senin gözünde biraz büyümüş :eek: ???

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
uygarturk' Alıntı:
bize ne bu adamdan ya böyle binlerce insan var.bence bu isim senin gözünde biraz büyümüş :eek: ???
Burada başarılı kişileri paylaşıyoruz.
Eklemek isterseniz bildiğiniz kişileri, lütfen yeni konu açarak sizde bizimle paylaşınız.
Teşekkürler.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
uygarturk' Alıntı:
Burası kişisel gelişim sitesi! Dolayısıyla kendini geliştirmiş, başarılı insanları konu alan her türlü yazının bizce paylaşılması gerekir örnek olmaları adına!
Umarım sizin de örnek alabileceğiniz biri olur da burada bizlerle paylaşırsınız.

Teşekkürler.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Bende boyner'in hangi kadınlar tarafından çekici geldigini merak ettiğimi belirtmek isteyecekdim ki,gördügüm kadarıyla benimle aynı fikirde olan arkadaşlarımda varmış:)
Boyner'in çekiciligi cüzdanı ve kariyerinden dolayı olmasın sakın:)

birde merak ettim,"Boyner" ismi türkçe mi? Kendisi Türk olduğuna göre,soyismi  mi bana yabancı geldi..
bilginiz varsa bilgilendirirseniz sevinirim :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
su perisi' Alıntı:

Bende boyner'in hangi kadınlar tarafından çekici geldigini merak ettiğimi belirtmek isteyecekdim ki,gördügüm kadarıyla benimle aynı fikirde olan arkadaşlarımda varmış:)
Boyner'in çekiciligi cüzdanı ve kariyerinden dolayı olmasın sakın:)

birde merak ettim,"Boyner" ismi türkçe mi? Kendisi Türk olduğuna göre,soyismi  mi bana yabancı geldi..
bilginiz varsa bilgilendirirseniz sevinirim :)
Valla ben kendisiyle birlikte bir davette yer aldım, çekicilik şuradan kaynaklanıyor, şıklık bir yana, kendine güvenli duruşu! Gerçektende gayet hoş bir adam yani... :)
Soyadıda Türkçe evet pericim.

S

SON OSMANLI

Kullanıcı
11 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
www.okubekardesim.com
Fotoğrafcılıkla ilgilenen ünlüleri araştırıyordum. Bu yazı benim için iyi oldu. Teşekkürler Zynep.
Ayrıca fotoğrafcılıkla ilgilenen bildiğiniz başka ünlüler varsa, buraya yazarsanız sevinirim.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
SON OSMANLI' Alıntı:
Fotoğrafcılıkla ilgilenen ünlüleri araştırıyordum. Bu yazı benim için iyi oldu. Teşekkürler Zynep.
Ayrıca fotoğrafcılıkla ilgilenen bildiğiniz başka ünlüler varsa, buraya yazarsanız sevinirim.
Şakir Eczacıbaşı ilk aklıma gelen isim.
Eczacıbaşı Holding, yeni yıl hediyesi olarak her sene 365 fotoğrafın yer aldığı ajandaları dağıtır üstelik.
Hatta ben 25 kadarını çerçeveletip duvarıma asmıştım bir zamanlar, şimdi duvarlarda değiller ama dolabımda büyük itinayla saklarım. :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Dr. Nejat Eczacıbaşı'nın hayalini kurup, önayak olduğu ve yine Eczacıbaşı Ailesi tarafından büyük çabalar sonucunda hayata geçirilen İstanbul Modern ile ülkemiz yıllardır özlemi çekilen uluslararası alanda bir müzeye kavuşurken, İstanbul yeni bir simge kazanıyor, ulusal kültür yaşamında bir dönüm noktası oluşuyor. Boğaziçi'nin güneyinde, tarihi yarımada ile Topkapı Sarayı'nın karşısında yeralan İstanbul Modern, ülkemizin modern ve çağdaş sanat alanındaki birikimini ortaya koymayı, korumayı ve değerlendirmeyi amaçlıyor. Sanat gündemini belirleyen, eğiten, sevdiren, dinamik ve çok sesli ortamıyla toplumun geniş bir kesimine ulaşmayı hedefliyor.

Çağdaş müzecilik anlayışıyla hizmet verecek olan İstanbul Modern'de kalıcı koleksiyon sergi galerisi, süreli sergi galerisi, fotoğraf galerisi heykel bahçesi, yeni medya alanı, eğitim salonu, kütüphane, sinema salonu, cafe ve müze mağazaları yeralıyor.

Akşam Gazeteinden bir alıntı

V

vedatylcn

Kullanıcı
23 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
büyük bi  başarı öyküsü hobi konusunda da zeynp çok doğru şeyler sölemiş katılıorum. teşkrlr