ÇARESİZ KALDIĞINIZDA BİLİNKİ TEK ÇARE SİZSİNİZ

• Konbuyu başlatan Murky
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Murky tarafından oluşturulan ÇARESİZ KALDIĞINIZDA BİLİNKİ TEK ÇARE SİZSİNİZ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,867 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı ÇARESİZ KALDIĞINIZDA BİLİNKİ TEK ÇARE SİZSİNİZ
Konbuyu başlatan Murky
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
M

Murky

Kullanıcı
19 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Çok çaresiz bir durumdasınız. Bu durumda tek çare kendinizseniz morelinizi yüksek tutmak, dik durmak için ne yapardınız.( Mesela ekonomik sıkıntın var alacaklılar kapıda, çok sevdiğiniz bi insanın sağlık problemi var vs)

M

Murky

Kullanıcı
19 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Ya da aşık olduğunuz insandan red cevabı aldınız ne yaprdınız?  :-\

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Emin olunmadan ilan etmek hatadır bence. Her durumda en kötüye hazırlıklı olunmalıdır.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Aslında ilk soruyu okuduğumda cevap yazmak istedim ama yoğunluktan yazamadım.
Fakat hemen ardından gelen ikinic soruyu okuyunce biraz hayal kırıklığına uğradım.Nedeni de neden aşık olduğumuz kişiden red cevabı alınca çaresiz olalım ki??????

M

Murky

Kullanıcı
19 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Haklısın 2. sorumda çaresiz kalınacak bi durum yok. Ozaman ilk soruya cevap alalım :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Çaresiz değilsiniz  çare sizsiniz  sloganı bazen elde kalabilir.
Hatta çoğu zaman diyeyimde daha gerçekçi olsun.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Alacaklıların kapıya dayanması gibi bir durum pek yaşamadım ama borçlu olduğum ve ödeme sıkıntısına düştüğüm günler oldu gerçekten.
Benim sermayem kalemim. Sabahladığımı bilirim, bir kaç sayfalık yazı üretebilmek için. Çünkü ne yazık insanın sıkıntısı olunca verimli olamıyor. Yani en azından benim için durum böyle.
Ama çevremde maddi sıkıntılar nedeniyle çok farklı davranışlar gösteren kişilere rastladım. Kimileri intihar etmek istedi, kimileri ailesini dağıtmak, kimileri ise sıfırdan başlamak. Bu kişilerin hepsi şu anda hayattalar ve bu nedenle dağılan aile yok neyse ki. Ciddi bunalımlardı.
Ve şunu söylemek istiyorum; bu bunalımlı dönemlerde kişiler soğukkanlı düşünemiyor, ve bunların sonucu olarak yakın çevresi ile ilişkileri bozuluyor. Oysa ki, birbirlerine gerçekten sevgi ve saygıyla bağlı olan ailelerde bu tip dönemlerde bağlar daha kuvvetleniyor, kenetlenme artıyor.
Kısaca soğukkanlı olmak ve ortak çözümler üretmek diyorum...
Aramızda genç arkadaşımız çok, bizler ise epey ekonomik kriz gördük, yaşadık ve bu nedenle işlerini kaybedenler gerçekten çok oldu.
İflas eden bir arkadaşım anlattı; film gibi bir öykü aslında ama kendisi benim çok sevdiğim bir arkadaşım ve her dönem yanlarındaydım;
"Beş kuruşum kalmamıştı, üstelik borçlarım vardı. Mağazamı elden çıkararak borçlarımı biraz olsun ödeyebilirdim, ama 5 kişilik ailemi nasıl geçindirecektim? İntihar etmek istedim, odama çekildim. İlaç kutusu önümdeydi. "Bu çare mi?" dedim birden, ben iflas etmiştim, ve şimdi borçlarımı ve intihar eden bir babanın çocukları sıfatını yükleyecektim aileme! Bu büyük bencillikti. Dışarı çıktım, hepsini toparladım ve durumu anlattım. Çok üzüldüler, hayal kırıklığına uğradılar elbette. Eşim, bizim bir aile olduğıumuzu ve bu durumdan kurtulmak için hepimizin üstüne düşecek görevi kabullenmesi gerektiğini söyledi. Babası zengindi. Beni terkedebilirdi ama yapmadı..."
Bundan sonrası zordu bu aile için, şimdilerde eski lüks yaşantıları yok ama çok saygı ve sevgi var aralarında. Dayanışma çok önemli.

Aşkla ilgili sorunuzu bende es geçiyorum. Keşke başa gelebilecek felaket bu durum olsa... :)
Aşk sancısı bende çektim ve çekmeyene "yazık yav" derim! :) Çünkü çekilebilecek en güzel acı bence... Şair eder insanı!
Neyse, aşk konuları bana uzak!

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Aşk acısının en güzel acı olduğuna katılmıyorum katılamıyorum benden ırak olsun. Diğer durumlarda aklım mantığım ve sağduyum devrede. Bütün güçlerim azalmışken bir de bu acıyla boğuşmak zor. En nefret ettiğim şey aşk.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
manas' Alıntı:
Aşk acısının en güzel acı olduğuna katılmıyorum katılamıyorum benden ırak olsun. Diğer durumlarda aklım mantığım ve sağduyum devrede. Bütün güçlerim azalmışken bir de bu acıyla boğuşmak zor. En nefret ettiğim şey aşk.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Teşekkür ederim efendim tezahürata gerek yok.  :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
manas' Alıntı:
Konu aslında bu değil ama madem buna yorum getirdiniz, ve bu şekilde düşüncenizi belirttiniz, sizden bir yazımı okumanızı rica etsem?

http://www.kendinigelistir.com/forum/index.php/topic,4702.msg57416.html#msg57416

Özür dilerim, biraz reklam kokan bir hareketti ama, hayatta neye olumsuz bakarsanız, düşünceleriniz olumsuz yönde gelişmesini sürdürür gider bence.

Ana konunun "aşk" olmadığını konuyu açan arkadaşımız belirtmiş, kendisinden bu ufak kesinti için özür dilerim. Asıl konuya yorum getirdiğim için bu kesintiye neden oldum. Teşekkürler.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Zynep yazını zevkle okudum ve orada anlatılanlara katılıyorum, sevdiğim kişden nefret etmek karalamak kötülemek yada onun mutsuzluğunu dilemek bana göre değil, belki nefret edebilen bir insan olsaydım işim daha kolay olurdu.
Ama yine de ben aşkın en berbat acı olduğunu düşünüyorum hayatta bir daha kapımı çalmamasını istiyorum. Orada belirttim beni zayıflatan bir duygu, mantığımı kişiliğimi zorlayan bir duygu.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:) Bu kadar kesin düşünme ve bu kadar katı karar verme diyorum sadece manas.
Çünkü en berbat acı diye nitelediğin olguyu yanlış kişiyle yaşamandan kaynaklanan bir acıyla bu şikayeti yazıyorsun ve çok kesin bir dille reddediyorsun.
Peki bir de şunu düşün; senin reddettiğin ve sana çok aşık kişilerde olmuştur mutlaka, bu zincirlemedir birazda hatta. Herkes böyle düşünüp bu duyguya sırt çevirse?
Ve yaşadığımız her kötü deneyimde, bir duygumuzu silip atarsak, inan bana duygusuz robotlara döneriz.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Anladım tabiiki başka ne düşünmüş olabilirim ki?

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Korsan' Alıntı:
manas' Alıntı:
Teşekkür ederim efendim tezahürata gerek yok.  :)
Nefret ettiğiniz olgu hoşuma gittide. O anlamda bir mesajdır :)
Konuya kendisi yanıt verir elbette ama ben dışarıdan bir gözlemci olarak şunu söyleyebilirim; arkadaşımız acı birdeneyim sonucunda bu duygudan nefret ettiğini yazmış, siz ise zaten inanmadığınız bir konuda taraftar bulduğunuz için tezahürat yapma gerekliliği görmüşsünüz.
Sonuç, ister öyle ister böyle... inanç yitirmekse kabul edebilirim, ama kötü deneyimler sonucu "artık bir daha asla" yargısına varılmışsa ikisi farklı bence.
Özür dilerim, karıştığım için ama dedim ya gözlem benim işim.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Zynep ben korsanın ne yaşadığını bilemem zaten sizleri yeni tanıyorum. Açıklmayı o yapsın.

Ama kendimle ilgili olarak konuşabilirim evet konuyla ilgili yaşanmışlığım var. Onun için söz edebiliyorum. Benim aşka itirazım şu, aklımla duygumu tezat içinde bırakması, bu yaşa kadar oluşturduğum kişiliğimin sağlam kalemi sallaması zorlaması.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
manas' Alıntı:
Zynep ben korsanın ne yaşadığını bilemem zaten sizleri yeni tanıyorum. Açıklmayı o yapsın.

Ama kendimle ilgili olarak konuşabilirim evet konuyla ilgili yaşanmışlığım var. Onun için söz edebiliyorum. Benim aşka itirazım şu, aklımla duygumu tezat içinde bırakması, bu yaşa kadar oluşturduğum kişiliğimin sağlam kalemi sallaması zorlaması.
Kimsenin ne yaşadığını bende bilmem, buradaki yorumlardan gözlediğimi yazarım sadece. :)
Zaten aşk bu değil mi bu arada manas? Akıl, duygu, mantık çarpışması? Ötesi zaten güvenli bir ilişkidir, aklın yattığı bir insanla kurulacak mantıklı beraberliktir.
Ama biri galip geldi, diğer duygum yenik düştü diye karar verebilirsiniz elbette; "Bir daha asla" diye...
Ama aşk bu!
Siz ne kadar sırtınızı dönsenizde hiç belli olmaz geliverir... :)