Bu yılgınlıktan kurtulmak

• Konbuyu başlatan Murky
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Murky tarafından oluşturulan Bu yılgınlıktan kurtulmak başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,264 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Bu yılgınlıktan kurtulmak
Konbuyu başlatan Murky
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MEDİHA
M

Murky

Kullanıcı
19 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Bana ööle bir şey yazın ki üzerimdeki yılgınlığı atıp çalışmlarıma devam edebileyim. Artık iyice tembelleştim ve evde boş boş vakit geçirmekten kendime zaman ayırmıyorum.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Nasıl yani evde oturupta kendine zaman ayıramamak,boş zaman kadar iyi bir fırsat olabilir mi?
Kitap oku,kurslara git,kendini tanı,keşfet hedef belirle belirlediğin hedef için planlar yap,çalış
Ne bileyim hayattan ne bekliyorsun,ne için yaşıyorsun,ne istiyorsun,yapabileceklerini ve yapamayacaklarını listele düşün,mutlaka gerisi gelir ;)

B

Batusch

Kullanıcı
22 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
Bir saniye kendinle çelişme ilk başta! Hem çalışmalarına devam edemediğini hem de boş vakit geçirdiğini ve buna rağmen kendine zaman ayıramadığını söylüorsun ve de bunun sende sıkıntı yarattığını düşünüp bundan kurtulup hem çalışmana devam etmek hem de kendine vakit ayrımak mı istiorsun?

Bilior musun biz sadece aracı olabiliriz. Bunu başaracak olan sensin. Kahve içmeni söyleyebilirz ama kahve içip içmemek sana kalmıştır. Kahve içmenin seni bu dertten kurtaracağını düşündüğün an kahve içersin aksi taktirde zaten sana göre çok berbat bir fikirdir ve bundan vazgeçersin.

Söylemek istediğim sıkıntıyı yaratanı unut, boş boş oturmak istemiorsan, resim çiz yapabiliorsan bir çocuk gibi berbat sanılan o inanılmaz sanat harikalarından birine yönel.. göreceksin için huzur içinde olacak bir dağ çiz, dağın ardından güneş doğuor kuşlar uçuor havada bir nehir akıor o güsel bahçeli evin hemen yanı başından ve resimdeki sen annenle top oynuorsun ip atlıorsunuz.. Belki de bir kedin vardır o güsel tüylerini okaşayacağın yanında sessizce uyuyan.. Bir agaç çiz yemyeşil ışık saçsın çiçekler çiz kocaman kocaman rengarenk gözün kamaşsın sonra dön bak dünyaya ne göreceksin ben biliorum ama sana söylemeyeceğim .. :))

Kendine iyi bak.. 

M

Murky

Kullanıcı
19 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Ebruliyn' Alıntı:
Nasıl yani evde oturupta kendine zaman ayıramamak,boş zaman kadar iyi bir fırsat olabilir mi?
Kitap oku,kurslara git,kendini tanı,keşfet hedef belirle belirlediğin hedef için planlar yap,çalış
Ne bileyim hayattan ne bekliyorsun,ne için yaşıyorsun,ne istiyorsun,yapabileceklerini ve yapamayacaklarını listele düşün,mutlaka gerisi gelir ;)
İşte sorunda burda. Kitap okumayı seviyorum ama kitabı elime aldığımda 2 sayfa okuyup bırakıyorum. Kitap okumak bile sıkıcı gelmeye başladı. Benim hedeflerim var, ideallerim var ama bazen ööle bi hal içine düşüyorun ki bu hedeflere ulaşmayı bırak geri adım atıyorum. İşte bu geri atılan adımları nasıl önlersin? (Şu içimdeki sıkıcı adamı öldürebilsem :p)

M

Murky

Kullanıcı
19 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Batusch' Alıntı:
Bir saniye kendinle çelişme ilk başta! Hem çalışmalarına devam edemediğini hem de boş vakit geçirdiğini ve buna rağmen kendine zaman ayıramadığını söylüorsun ve de bunun sende sıkıntı yarattığını düşünüp bundan kurtulup hem çalışmana devam etmek hem de kendine vakit ayrımak mı istiorsun?

Bilior musun biz sadece aracı olabiliriz. Bunu başaracak olan sensin. Kahve içmeni söyleyebilirz ama kahve içip içmemek sana kalmıştır. Kahve içmenin seni bu dertten kurtaracağını düşündüğün an kahve içersin aksi taktirde zaten sana göre çok berbat bir fikirdir ve bundan vazgeçersin.

Söylemek istediğim sıkıntıyı yaratanı unut, boş boş oturmak istemiorsan, resim çiz yapabiliorsan bir çocuk gibi berbat sanılan o inanılmaz sanat harikalarından birine yönel.. göreceksin için huzur içinde olacak bir dağ çiz, dağın ardından güneş doğuor kuşlar uçuor havada bir nehir akıor o güsel bahçeli evin hemen yanı başından ve resimdeki sen annenle top oynuorsun ip atlıorsunuz.. Belki de bir kedin vardır o güsel tüylerini okaşayacağın yanında sessizce uyuyan.. Bir agaç çiz yemyeşil ışık saçsın çiçekler çiz kocaman kocaman rengarenk gözün kamaşsın sonra dön bak dünyaya ne göreceksin ben biliorum ama sana söylemeyeceğim .. :))

Kendine iyi bak.. 
Arkdaşım benim psikolojik sorunlarım yok :) sadece zaman zaman bana bi yılgınlık, bi tembellik geliyor. Bu tembelliği nasıl yıkarsın. Uğraşacak bişeyler bulunur mutlakada, onu yapmak için gereken enerjiyi nasıl bulacam.

M

Murky

Kullanıcı
19 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Beni bi tek siz anladınız sizde yanlış anladınız :)

B

Batusch

Kullanıcı
22 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
bUnun için sana Kendinigelistir.com sitesindeki atalet insanlar başlığı altındaki yazıyı okumanı tavsiye ederim eğer okumadıysan..

Atalet insan: hedefleri olan nasıl yapacağını bilen fakat onu yapmaktan çekinen, üşenen ve vazgeçen insandır.

Bana kalırsa sendeki sorun bu.. NAsıl, ne yapman gerektiğini aslında biliorsun ama sadece kendinde o gücü bulamıorsun ve bir girişimde bulunmuorsun ..

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
İşte sorunda burda. Kitap okumayı seviyorum ama kitabı elime aldığımda 2 sayfa okuyup bırakıyorum. Kitap okumak bile sıkıcı gelmeye başladı. Benim hedeflerim var, ideallerim var ama bazen ööle bi hal içine düşüyorun ki bu hedeflere ulaşmayı bırak geri adım atıyorum. İşte bu geri atılan adımları nasıl önlersin? (Şu içimdeki sıkıcı adamı öldürebilsem )
Arkadaşım bu yönde seni motive edici kitaplar okuyabilirsin mesela beğenerek okuduğum Mümin Sekman'ın Kişisel Ataleti Yenmek kitabı bu konuda sana bir fikir verebilir,bi oku derim belki faydası olabilir,
Hayata kırgın gibisin ama herşey senin elinde,insanlar sana ne kadar söylesede yazsada okusanda herşey kendi iradende ;)

B

Batusch

Kullanıcı
22 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
psikoloji bir sorun olduğunu söylemeye çalışmıorum bunu ben de yapıorum arasıra .. bu benm psikolojik sorunum olduğunu göstermez sadece demek istediğim kendini neyin mutlu ettiğini iyi bilmiorsan zaten buna biz karar veremeyiz sen ya bu durumdasın neyin seni mutlu ettiğini olumsuzlukları ye yaparsan görmezden gelmeyi başaracağını bilmiorsun ya da benm görüşüm şu ki bunu gayet iyi biliorsun ama üşeniorsun ya da anlamsız buluorsun .. BEni bu durumdan kurtaracak olan şeyin anlattığım resmi çizmek olduğunu söyleyebilirim çünkü biliorum kurtarıor ve kaldığım yerden devam ediorum hemde büyük bir zevkle .. ama bu seni utlu eder etmez orası sana kalmış. demek istediğim kendini irdelemessen iyi tanımıorsan bundan seni ne ben ne sen kendini kurtarabilirsin.. sadece kendinin neye ihtiyacı olduğunu düşün yeter bulacaksın emin ol!

M

Murky

Kullanıcı
19 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Batusch' Alıntı:
bUnun için sana Kendinigelistir.com sitesindeki atalet insanlar başlığı altındaki yazıyı okumanı tavsiye ederim eğer okumadıysan..

Atalet insan: hedefleri olan nasıl yapacağını bilen fakat onu yapmaktan çekinen, üşenen ve vazgeçen insandır.

Bana kalırsa sendeki sorun bu.. NAsıl, ne yapman gerektiğini aslında biliorsun ama sadece kendinde o gücü bulamıorsun ve bir girişimde bulunmuorsun ..
Şimdi beni anladın ;) Teşekkürler

M

Murky

Kullanıcı
19 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Ebruliyn' Alıntı:
İşte sorunda burda. Kitap okumayı seviyorum ama kitabı elime aldığımda 2 sayfa okuyup bırakıyorum. Kitap okumak bile sıkıcı gelmeye başladı. Benim hedeflerim var, ideallerim var ama bazen ööle bi hal içine düşüyorun ki bu hedeflere ulaşmayı bırak geri adım atıyorum. İşte bu geri atılan adımları nasıl önlersin? (Şu içimdeki sıkıcı adamı öldürebilsem )
Arkadaşım bu yönde seni motive edici kitaplar okuyabilirsin mesela beğenerek okuduğum Mümin Sekman'ın Kişisel Ataleti Yenmek kitabı bu konuda sana bir fikir verebilir,bi oku derim belki faydası olabilir,
Hayata kırgın gibisin ama herşey senin elinde,insanlar sana ne kadar söylesede yazsada okusanda herşey kendi iradende ;)
Teşekür ederim.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bence de Harun'un dediği gibi spora başlarsan üzerindeki yılgınlığı atacak ve yapmak istediğin çoğu konuya adım atabilecek kadar iyi hissedeceksin kendini. Kendimden biliyorum:))

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Uğraşmak lazım bir şeylerle, bi yerden sonra çıldırma durumu oluyor :d kendimden biliyorum
Arkadaşlar spor demiş fena fikir değil.

Her yanımdan pozitivizm akıyor bu gün :d

M

MEDİHA1

Kullanıcı
10 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
aman... yat kalk aynı hayat. dönderince farklı yüzünü göstermiyor ki... bilmiyorum sıkılınca ilk yapacağım şey film izlemek oluyor. bi de yazı ve senaryo okuyorum. sen en iyisi kafana göre takıl ;)

sıkıntını biraz heyecan da giderebilir... Her şey senin elinde...