BU DÜNYADAN AYRILMADAN, BİR DAMGAN OLSUN!..

• Konbuyu başlatan korsan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde korsan tarafından oluşturulan BU DÜNYADAN AYRILMADAN, BİR DAMGAN OLSUN!.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,611 kez görüntülenmiş, 28 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı BU DÜNYADAN AYRILMADAN, BİR DAMGAN OLSUN!..
Konbuyu başlatan korsan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Gençlik yıllarımda, babam bana asla unutamayacağım bir şey söylemişti: "Oğlum, doğduğunda bütün dünya sevinirken sen ağlıyordun..Öyle bir yaşam sür ki, öldüğünde sen sevinirken bütün dünya ağlasın."  Hayatın anlamını unuttuğumuz bir çağda yaşıyoruz. bir insanı kolaylıkla Ay'a gönderebiliyoruz, ancak karşı dairemize yeni taşınan komşumuzu ziyaret etmekte güçlük çekiyoruz..

Demiş Ferrari'sini satan bilge'nin yazarı..

Yeni kitabı "Sen ölünce kim ağlar" bence kesinlikle okunması gereken bir kitap..

Diyor ki:Bu gezegenden gitme ayrıcalığına ulaştığınız zaman

Kaç yaşamı etkileyeceksiniz?

Sizi takip eden nesiller üzerinde nasıl bir etki bırakacaksınız?

Son nefesinizi vermeden önce arkanızda bırakacağınız imza ne olacak?

Bu soruların cevabını siz nasıl verirdiniz?

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Teşekkürler,Korsan.

A

ayben

Ölmeden önce bırakabileceğim en güzel imzam yetiştireceğim güzel insanlar olacak; evlatlarım...
Şimdi kendim için yaşıyorum, geliştirmek ve hayırlı, faydalı bir insan olmak için. Öğrendiklerimi,  hayat tecrübemi savunmasız olan çocuklarlarla paylaşacağım ve geleceğe dair iyi nesiller yetiştireceğim.
Bildiklerimi onlarla aşılayıp belki ülkemi tamamen güzelleştiremeyeceğim ama ülkemin kalbi olan aileden başlar herşey düşüncesiyle ordan yol alacağım ve işimde sadık, emin ve güvenilir bir insan olacağım işte benim imzan bu ve bunlar olacak ;)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Araştırmak, öğrenmek o kadar ruhuma işlemiş ki, ve elbette yakın çevremlere paylaşarak, doğru bilgileri onlara aktarmak. "Yürüyen kütüphane" diye bir lakabım var ama imzamın bu kadarla kalmasını istemem doğrusu:)

Samimi bir yanıt verirsem, epey etkilendiğini, örnek aldığını, severek söyleyenler var. Pek çok konuda. Elbette , insanların hoşlarına gitmeyen huylarım, davranışlarım vardır. Benimle iletişim için de olan kişilerin, bu hatalardan bile dersler çıkarmasını arzu ederim. Bu bile etkilemek değil mi aslında? Ama öncelikle, "bilginin" ne kadar önemli olduğu konusunda, etkilemek istediğim yaşamları etkilediğim bilincinde olarak  biraz olsa gurur duyabilir miyim?:)

Herkes olumlu etkiler bırakmak ister elbette. Yitirdiğimiz kişilerin ardından genellikle olumlu şeyler söyleriz ama bu bir adettir. Önemli olan, yaptığınız yararlı işlerle anılmak, örnek teşkil edecek davranış kalıplarıyla kişiliğinizi özdeşleştirerek, prensiplerinizden tavizler vermeden, ve insanlara hoşgörü ve sabırla yaklaşarak onları dinlemeniz ve ilişkiler kurmanız ise, umarım olumlu bir etki bırakmak yolunda epey yol katettim.:)

İnsanlara hoşgörü ile yaklaş, sabırlı ol, bilmediğin ne varsa öğrenmek için gayret sarfet, dürüst olmaktan şaşma ve asla korkma, hiç kimseyi küçümseme, ama kendi yeteneklerinin farkında ol, ve bildiğin konularda alçakgönüllü davranma.

Çok mu megoloman davrandım? ;)

B

bıldırcın

Ayben'e katılıyorum bu konuda ben giderken arkamda bırakacağım en güzel şey çocuklarım,
beni anlatan,benden bir parça olan,onlara vereceğim eğitim,terbiye,yaşam sevgisi benim en büyük imzam olacak...

A

ayben

Ayrıca Zynep'e fazlasıyla katılıyorum, megolamanlık değil bence söyledikleriniz her insanda olması gereken davranış kalıpları, düşünceler :)

S

sude19811981

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
yardımseverliğimle,insanlara karşı hoşgörülü ve olumsuzluklara karşı sabırlı olmamla,paylaşımcı yönümle olumlu etkiler bırakacağımı düşünüyorum.
insanlarla sorun yaşamayı sevmediğim için genellikle insanlara olumlu yaklaştığım için bir çok insanı etkilediğimi söyleyebilirim.bunu çevremdeki insanların güzel yoğun ilgisinden anlayabiliyorum.hayatta verdiğiniz şeylerin karşılığını görebilmek çpk güzel.
en büyük imzam da anneme babama hayırlı bir evlat, onları üzmeyen bir evlat olarak kalabilmek olacaktır...

K

Kristal

Çok mu megoloman davrandım?
Çok haklısın bence.Erdemleri ile anılmalı insanlar.Örnek alınacak insan olabilmeli ki çocuklara bırakılabilecek en büyük miras olsun.

B

beratsevinc

Kullanıcı
4 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
ARKAMDAN ÇOK İYİ İNSANDI DESİNLER BU BANA YETER

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
bu konuu cok iyii olmuşş...teşkkrler Korsann!!

ama düşünüyorum da şimdilikk bırakacagım bişey yok sanırımmm :'(

insan kendini şu dünyada küçük görmedenn birşeyler yapmalı,hem de biran öncee baslamalı :)geç olmadann.. insanlıkk için bu cok önemlii.... :-[

F

fıstık

Korsan' Alıntı:
Gençlik yıllarımda, babam bana asla unutamayacağım bir şey söylemişti: "Oğlum, doğduğunda bütün dünya sevinirken sen ağlıyordun..Öyle bir yaşam sür ki, öldüğünde sen sevinirken bütün dünya ağlasın."  Hayatın anlamını unuttuğumuz bir çağda yaşıyoruz. bir insanı kolaylıkla Ay'a gönderebiliyoruz, ancak karşı dairemize yeni taşınan komşumuzu ziyaret etmekte güçlük çekiyoruz..

Demiş Ferrari'sini satan bilge'nin yazarı..

Yeni kitabı "Sen ölünce kim ağlar" bence kesinlikle okunması gereken bir kitap..

Diyor ki:Bu gezegenden gitme ayrıcalığına ulaştığınız zaman

Bu soruların cevabını siz nasıl verirdiniz?
Çok güzel bir konuya temas etmişsin Korsan teşekkür ediyorum... Bu soruları bizlere de sorarak bizleri düşündürmen, bizde önemli bir insan olma isteği doğmasına vesile olman çok güzel... Yazılan yorumlar 'inşallah' dedirtiyor... Hayallerini paylaştıkları için yorumlayan arkadaşlara da teşekkür ediyorum... Bende bir şeyler paylaşmak isterim ama gelecek hakkında konuşmaktan hoşlanmadığım için, derim ki:
Benden sonra görürsünüz... ::)

B

beratsevinc

Kullanıcı
4 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
sizlere göre bu yeterli olmaya bilir yada bu size samimi gelmeye bilir. benim  için gerçektende içten gelerek insanların bütün samimiyetleriyle bu cümleyi sarf etmeleri benim için kafidir. iyi insan demek insanlara faydası yararı dokunmuş demektir. yani ben yaptıgım iyiliklerle arkamda zaten insanlara bir şeyler yada zihinlerinde bir iz bir imza bırakmışım ki arkamdan çok iyi insandı demeleri benim için kafidir
yada başka bir deyişle
- berat iyi insandı birkeresinde bana  şöyle bir yardımı dokundu
tarzında insanların cümleleri uzar ve gider bunlarda benim geride bıraktıklarım olur

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
beratsevinc' Alıntı:
sizlere göre bu yeterli olmaya bilir yada bu size samimi gelmeye bilir. benim  için gerçektende içten gelerek insanların bütün samimiyetleriyle bu cümleyi sarf etmeleri benim için kafidir. iyi insan demek insanlara faydası yararı dokunmuş demektir. yani ben yaptıgım iyiliklerle arkamda zaten insanlara bir şeyler yada zihinlerinde bir iz bir imza bırakmışım ki arkamdan çok iyi insandı demeleri benim için kafidir
yada başka bir deyişle
- berat iyi insandı birkeresinde bana  şöyle bir yardımı dokundu
tarzında insanların cümleleri uzar ve gider bunlarda benim geride bıraktıklarım olur
Söylemek istediğimiz bu zaten.
Siz kendiniz vermişsiniz yanıtı. Salt "iyi insan" olmak çok zor değildir, hiç bir şeye karışmayan, dedikodu yapmayan, sürekli gülümseyen, biraz da duyarsız, "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" sözünü felsefe edinmiş, ve görünürde kimseye zararı olmayan kişiler içinde "iyi insan" sözü kullanılabilir. İtirazımız bunaydı, ancak siz, insanların yararına olacak şeyler yaparak "iyi insan" olmaktan söz ettiğinize göre durum açıklığa kavuştu. Teşekkürler:)

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
kalıcı olmanın çeşitli yolları var en kolay yolu ağaç dikmek en meşakatli ve mutlu yolu evlatlar yetiştirmek en eğlenceli yolu bir beste yapıp çok tutması   ;)

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
metafizik boyutunda kalıcı olmak ise basit küçük şeylerden mutlu olabilmeyi yetinebilmeyi öğrendiğimiz zaman kalıcı olmuşuz demektir arkadaşlarımında bahsettiği gibi yoldan geçen yaşlı bir insana bile yerdım ettiğimiz bunu kendimize yaşam şekli edinebildiğimiz zaman bile misyonumuz yerine oturmuştur diye düşünüyorum hayat aslında kolay ve çözümü basittir kalıcı olmakta hayatın içinde ise oda kolaydır bence  ;)

O

ohayyam

Kullanıcı
20 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Dedim: artık bilgiden yana eksiğim yok;
Şu dünyanın sırrına ermişim az çok.
Derken aklım geldi başıma, bir de baktım:
Ömrüm gelip geçmiş, hiç bir şey bildiğim yok.

K

kamuran

Değişik damgalar var hayatta insanların bıraktığı, kullandığı. ???

Benim ardımdan az sayıda kişi olumlu etkilenecek, olumlu konuşacak. Şimdilik kendime bakıp da gördüğüm bu.