Bir Niye Ben ? Daha

• Konbuyu başlatan korsan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim Ne Söylemiş? kategorisinde korsan tarafından oluşturulan Bir Niye Ben ? Daha başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 13,234 kez görüntülenmiş, 34 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim Ne Söylemiş?
Konu Başlığı Bir Niye Ben ? Daha
Konbuyu başlatan korsan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan eletto
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Efsane Wimbledon'un ilk zenci Şampiyonu Arthur Ashe kan naklinden kaptığı AIDS'den ölüm döşeğindeydi..
Hayranlarından biri sordu..
"ALLAH böylesine kötü bir hastalık için neden seni seçti?"
Arthur Ashe cevap verdi..
"Tüm dünyada 50 milyon çocuk tenis oynamaya başlar,
5 milyonu tenis oynamayı öğrenir,
500 bini profesyonel tenisçi olur,
50 bini yarışmalara girer,
5 bini büyük turnuvalara erişir,
50'si Wimbledon'a kadar gelir,
4'ü yarı finale,
2'si finale kalır.
Elimde şampiyonluk kupasını tutarken ALLAH'a 'Neden ben?' diye hiç sormadım.
Şimdi sancı çekerken, ALLAH'a nasıl 'Niye ben?' derim?.

F

fıstık

bu muhteşem bir cevap. sahip olduğumuz birçok şey için şükretmek şöyle dursun, sahip olduğumuzun farkında bile değilken onların bizde kalma mühleti dolunca nasıl hesap sorarız, NEDEN demeye ne hakkımız var ki! bana bir kez daha şükrettiren bu yazı için teşekkürler korsan... şükür ile... 

H

hayal_12

Çok güzel bir cevap vermiş gerçekten.. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüp onu bize sunan Allah'a hangi hakla, "niye ben?" diyebiliriz ki! Ödülleri alırken iyi, zevk ve sefa sürerken iyi, sabır kontrolü hastalık gelice kötü.. Yok öyle adalet!.. Paylaşım için sağolun...

P

passiflora

Kullanıcı
17 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Her zaman haksızlığa uğradığını düşünüp hayıflanarak bir ömür harcayanlar, Ellerindeki ile yetinmeyenler,  hiç aşağı bakmayıp kendilerini  hep yukarıdakilerle kıyaslayanlar, ve  tabir-i caizse Dünya'ya kazık çakma umudunu kaybetmeyenler "Ölüm" gerçeğini hiç aklına getirmezler. Nedense bunların vadeli hesaplarında hiç birikimleri yoktur, ansızın giderler."Niye Ben?" diyenlerin tarifi bu insancıklar olmalı bence. 

H

hayal_12

"İnsancıklar.."
Güzel bir tanım..  :) Ölüm gerçeğini aklına getirmeyip, Allah'ı sadece "ihtiyacı olduğu zaman" hatırlayanlar elbette insancık olarak kalacaklardır....

F

fıstık

insan denmesinin zor olduğu konusunda size katılıyorum ama insancıklar demek doğrumu orasını bilemeyeceğim. neden derseniz, "insan insan doğmaz, insan olunur" diye bir söz var ben bu söze hak veriyorum... bu nedenle insancık demek bile iltifat olur sanırım... saygılarımla

P

passiflora

Kullanıcı
17 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
"İnsancıklar" tanımını bedenen değil ruhen en küçük insanlar olarak kullandım. Örneğin Yavşak sözcüğünün Yavşuk= Bit yavrusundan geldiğini biliyormuy dunuz? Ayrıca şunu da belirtmek isterim İnsancıklar sözcüğünün bile böyle tartışma vesilesi olduğundan dolayı inanılmaz mutluyum. Sitenin amacı da bu olsa gerek. Sadece teşekkür ve gülücüklerle yorum yapılması mesajlar bölümüne bakma hevesimi kırıyordu.
Sevgiler.

F

fıstık

passiflora' Alıntı:
"İnsancıklar" tanımını bedenen değil ruhen en küçük insanlar olarak kullandım. Örneğin Yavşak sözcüğünün Yavşuk= Bit yavrusundan geldiğini biliyormuy dunuz? Ayrıca şunu da belirtmek isterim İnsancıklar sözcüğünün bile böyle tartışma vesilesi olduğundan dolayı inanılmaz mutluyum. Sitenin amacı da bu olsa gerek. Sadece teşekkür ve gülücüklerle yorum yapılması mesajlar bölümüne bakma hevesimi kırıyordu.
Sevgiler.
evet sizin ne için kullandığınızı anladım zaten ve her türlü görüşede saygım sonsuz ama kendi görüşümü de belirtmek istedim... her ne kadar bende gülücük ve teşekkürü cevap olarak çokça kullansamda yorum ve tartışma konusunda aynı kanaatteyiz :) ve dediğiniz gibi site böyle olunca amacına ulaşıyor diye düşünüyorum.  ::)
sevgi, selam ve dua ile...

P

passiflora

Kullanıcı
17 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Her ne kadar gülücükler, paylaşımdan dolayı mutluyum, yazdıklarınıza katılıyorum anlamını taşısada, insanın  satıraralarına söyleyeceği bir kaç söz olmalı. Yada kendimizi ifade edebiliyor muyuz? diye sınamalıyız. Chat dili ve kısaltılmış sözcükler yüzünden ne kadar basit iletişim kurar olduk.  :) Aynı zamanda özeleştiriydi. Aynı düşüncede olmamıza sevindim fıstıkcım.  :)

F

fıstık

passiflora' Alıntı:
Her ne kadar gülücükler, paylaşımdan dolayı mutluyum, yazdıklarınıza katılıyorum anlamını taşısada, insanın  satıraralarına söyleyeceği bir kaç söz olmalı. Yada kendimizi ifade edebiliyor muyuz? diye sınamalıyız. Chat dili ve kısaltılmış sözcükler yüzünden ne kadar basit iletişim kurar olduk.  :) Aynı zamanda özeleştiriydi. Aynı düşüncede olmamıza sevindim fıstıkcım.  :)
insancık kelimesinde her ne kadar ihtilafa düşmüş olsakta, bu konuda aynı düşünmemize bende sevindim  :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Tenisçi olmasa iyi bir yazar olabilirmiş br yerde bu adam yazar olmalıymış diye okunustum

Bunu okuduktan sonr o söz geldi aklıma gercektende soruyu cevaplama tarzı harika

Niye ben demiyorum artık antitezi ni bulana kadar

P

passiflora

Kullanıcı
17 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Bulursan  umarım bizimle de paylaşırsın  :)

E

ebru_61

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
trabzon
bıze sorgulamak degıl razı olmak duser ıyı bırsey karsısında sukredıp kotu bırsey karsısında da sabır etmek gerekır TESEKKURLER

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
gerçekten çok güzel bir cevaptı.. sahip olduklarımızın kıymetini onu kaybedince anlarız dimi keşke herşeye şükredebilmeyi bilsek  ;)

M

merkez5465

Kullanıcı
21 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
www.fotokritik.com
Çok anlamlı bir yazı olmuş elinize sağlık
Böyle yazıları okuyunca insan elindekilerin kıymetini daha iyi anlıyor...

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Elimde şampiyonluk kupasını tutarken ALLAH'a 'Neden ben?' diye hiç sormadım.
Şimdi sancı çekerken, ALLAH'a nasıl 'Niye ben?' derim?.

Güzel ve anlamlı bir cevap ::),teşekkürler paylaşım için....