Bir karıncayı hiç böyle yakından görmüşmüydünüz?

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası) kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan Bir karıncayı hiç böyle yakından görmüşmüydünüz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,237 kez görüntülenmiş, 25 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası)
Konu Başlığı Bir karıncayı hiç böyle yakından görmüşmüydünüz?
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hanedeyim
S

senarist081

Bu resimlerin bu kadar küçük çıkacağını düşünemedim açıkcası..Siz başlığa aldanmayın o halde,bildiğimiz küçük karıncanın bir değişik türü gibi çıktı valla Tabiiri caizse ne derler,galiba ben dilim varmıyor ama Aliço oldum gibi  :-\

R

Real_Factor

Kullanıcı
9 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Beni bir keresinde Afrikada Somalide dev bir karınca ısırmıştı canım çok yanmıştı...Pek sevmem bu hayvanı ama üstelik görüntüleride çok  korkunç...Paylaşım için teşekkürler. :-\

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Küçükken karıncaların istilası adlı bir fil izlemiştim,o gündür karıncaları hiç sevmem  :(

S

senarist081

Real_Factor' Alıntı:
Beni bir keresinde Afrikada Somalide dev bir karınca ısırmıştı canım çok yanmıştı...Pek sevmem bu hayvanı ama üstelik görüntüleride çok  korkunç...Paylaşım için teşekkürler. :-\
Vay sitemizde bir seyyah da varmış..Afrika gitmek istediğim yerlerden biridir her zaman cazibeli gelmiştir bana..Biraz da yapım gereği macerayı severim,şöyle Safari falan fena olmazdı..Bu görüntülerin bir de yakın planını görücektiniz bu devede kulak kalır..

B

bıldırcın

Yaw benim oğlum bunları parmağıyla çıtır çıtır eziyo :naapcam
Kızıyorum ama laf dinlemiyor valla..

S

senarist081

bıldırcın' Alıntı:
Hele şu evlerimizi basan karıncalar var ya,onlara hiç dokunmayın..Karıncanın olduğu evde bereket olurmuş..Bırakın kendi hallerine her yeri istila edip kafalarına göre takılsınlar.. ;D

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Benim ipek böceği kozasından çıkan kelebeğimi canlı canlı yerken yakaladım.
Çok tuhaf yaratıklar. Bazı açılardan saygıdeğer bazı açılardansa vahşice tarafları var.
Paylaşım için teşekkürler.. :)

B

bıldırcın

senarist081' Alıntı:
bıldırcın' Alıntı:
Hele şu evlerimizi basan karıncalar var ya,onlara hiç dokunmayın..Karıncanın olduğu evde bereket olurmuş..Bırakın kendi hallerine her yeri istila edip kafalarına göre takılsınlar.. ;D
Aman sen ne diyosun Tarık :eek:
O karıncalar 5. kata kadar tırmanıyorlar
Ayrıca mutfakta buldukları herşeyi sahipleniyorlar :D
Ben geçen sene çok çektim bu ufaklıklardan
Yine gelirlerse acımam valla  :D

S

senarist081

Aman sen ne diyosun Tarık
O karıncalar 5. kata kadar tırmanıyorlar
Ayrıca mutfakta buldukları herşeyi sahipleniyorlar
Ben geçen sene çok çektim bu ufaklıklardan
Yine gelirlerse acımam valla 
Bizim evde yüzlercesi vardı hepsini küstürdüm..Şimdi uğramıyorlar ama evin bereketi de azaldı... ;D

B

bıldırcın

Karıncaları evden kaçırma yöntemi

1) Bebek Pudrası
Geldikleri her deliğe ya da kapı pencere ağzına bol miktarda dökünüz  :D :D

2)Tuz
Yukarıdaki yöntemin aynısı tekrarlanır :D :D

3)Saç spreyi
Karıncaların geldikleri her yöne sıkınız..Karıncalara değil,geldikleri yere ;)

Bu yöntemlerin hiçbiri işe yaramazsa bir telefonla çağıracağınız böcek ilaçlama servisi soruna kökten çözüm getirecektir :D

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Şimdi ben bir yorum yazacağım ve eminim Su perisi bana gülecek ama yazmalıyım;

Karıncaların ya çok pis ya da çok temiz evleri bastığı filan söylenir ya, benim bahçe içindeki evim çok temiz evler sınıfındaydı gerçekten.
Yıl: 1996
Ay: Temmuz
Hatırladınız sanırım Büyük Ağustos depremini.:(
İşte o yıl Haziran ayında evimde başlayan karınca istilası Temmuz sonlarında doruğa ulaştı ve ilaçlama hariç önlemler almak zorunda bıraktı beni. Çünkü öyle böyle değillerdi. Ve bir de beni psikolojik olarak kaşınma tutar, şu anda bunları yazarken bile tek elimle kaşınıyorum. :)
Ve Ağustos Depremi!
Depremden sonra Deprem Habercileri konulu pek çok yazı yayınlandı.
Bunlardan bir taneside karıncaların evleri istila etmesiydi ve elbette bilimsel bir şekilde açıklanmıştı. Toprak altı ve üstü hareketleri...
O yıldan sonra 2 yıl daha yaşadım o evde, ve arada giderim, bir daha hiç uğramadı karıncalar...

S

senarist081

Adminim bu küçük sevimli ama biraz da yaramaz dostlarımızın Depremlerin habercisi olduğunu bilmiyorduk ta ki depremler oldu ondan sonra öğrendik..Ben her iki depremi de yaşadım 17 Ağustos ve 12 Kasım Düzce depremlerini Allah kimseye tekrardan yaşatmasın çok zor günler yaşadık ben,ailem,çevremdekiler ve tüm Düzce,İzmit,Yalova ve Sakarya halkı..Depremleri unutmadık,emniyeti elden bırakmadık şu anda tecrübemiz var en azından deprem anında ne yapacağımızı biliyoruz..Bundan sonra Karıncalara dikkat edicez... :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Tarık bir de bereket konusu...
Buna benimde inancım var ve ben aslında ellemek istemem karıncaları ama çoğalınca ve çoluk çocuk işte... yemeden içmeden kesilince, "ayyy anne karıncalar yemeklerin içinede girer mi?" diye... mecbur bir tercih yapıyorsun.
Gerçi, bahçeli evlerde yaşayanlar bilir, doğayla o kadar içiçesinizki:) bir süre sonra kurbağalar, fareler, kapıdan süzülüveren kediler... sizi ürkütmüyor bile:)

Deprem!
:'( :'(
O tarihlerde bu konuda bir yazı yazmıştım, yaşadıklarımız içinde belki de bana en çok acı gelen gerçek bir yazı!
Hemen kendi sayfama atayım.

S

senarist081

İster istemez onları bir şekilde evinizden def etmek zorunda kalıyorsunuz..Ya öldürerek ya da ilaçla ve inanın bu çok acı,inanıyorum bu durumda hiç birimiz mutlu olmuyoruz.. :(