Bir harekete geçme yöntemi hayali iğne ucu

• Konbuyu başlatan ummuhan1977
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde ummuhan1977 tarafından oluşturulan Bir harekete geçme yöntemi hayali iğne ucu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,254 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Bir harekete geçme yöntemi hayali iğne ucu
Konbuyu başlatan ummuhan1977
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
U

ummuhan1977

Kullanıcı
26 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Muğla
Tembellik… Zaman zaman hiçbir işe elimizin kalkmadığı oluyor. Tembellik yapmak zamanı yarı baygın gözlerimizle bir yatakta uzanarak geçirmek istiyoruz. Sağa sola dönmek bile ağır bir vaka gibi geliyor bize. Bu durum keyif verici de olabiliyor can sıkıcı da. Yoğun işler mutfakta dağlar kadar yığılmış bulaşıklar çamaşır sepetinde bekleyen kirli çamaşırlar hazırlanacak akşam yemeği ya da yarınki sınav ve buna benzer sorumluluklar bizi beklerken yarı baygın gözlerle etrafa bulanık bakmak can sıkıcı olsa gerek… Harekete geçmek için kendi kendimize telkinlerde bulunuruz ama bu da bazen işe yaramaz… Etraftan gelen uyarı ve nasihatler de bazen tetikleyici olmaz…

Yoğun bir depresyon yaşıyor olabilirsiniz. O an için elinizden hiçbir iş gelmiyor olabilir. Yani kendinizde harekete geçecek bir güç olmadığına inanabilir ya da inandırılabilirsiniz. Kendinizi içi boş bir kütük gibi hissediyor olabilirsiniz

Harekete geçmek için ani bir tetikleyici arıyorsanız hayalinizdeki senaryolardan faydalanabilirsiniz. Bu sefer hayalinizdeki hazinelerden kullanacağınız şey küçük ince bir şey olacak. Ucu sivri bir şey bir iğne ucu…

Farz etin ki arkanızdan birisi yaklaşmakta ve sizi ucu ince sivri bir iğneyle rahatsız etmekte arkanızdaki ya da kalçanızdaki hassas bir noktaya iğneyi saplamaktadır. Ve siz ise duyduğunuz rahatsızlıktan dolayı hemen yerinizden fırlarsınız. Bu yöntem harekete geçmek için bir başkasının yardımına inanlar için kullanılabilir. Onca işiniz varken rahat bir yatakta uyumaya ya da tembellik yapmaya hazırlanırken birisinin gelip sizi rahatsız etmesi can sıkıcı olsa gerek. Bu kişi gördüğünüz biri olsa onu hemen yanınızdan uzaklaştırmak isteyeceksiniz belki.

Ama bu sefer durum başka . Bu sefer ki kara sinek gibi etrafınızda dönüp durup sizi çileden çıkaran ya da dışardan kontrol edildiğinizi size hatırlatan birisi değil sizin hayalinizde görevlendirdiğiniz birisi ve onun görevi sizi bir iğne ucuyla tetiklemek. Hayalinizdeki kişi ilk bakışta sizi yine dışardan kontrol etmiş gibi duruyor fakat etrafınıza bakındığınızda kimsenin olmadığını göreceksiniz. Bu kendi kendinize “haydi başaracaksın, yapacaksın” demek gibi bir şey…Ama içimizden gelen sese bile kulak tıkayabiliyoruz değil mi. O zaman kendimizi daha farklı ve ısrarcı belki hayali olarak da acıtıcı bir yöntemle harekete geçirmemiz gerekebilir. Çok farklı yöntemlerin yanında bir de bunu deneyin. Hemen ayağa kalkıp işinize bir yerlerden başlayacağınıza emin olabilirsiniz.

Ümmühan YAŞAR
Rehber öğretmen-psikolojik danışman

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Değişik bir yöntem tavsiye etmişsiniz ama işe yararmı bilmem ve açıkçası denemek de istemem. Hayali olacaksa ve zaten kalkmaya gönlümde yoksa hayalimde o iğne batıranı ben bi güzel kovalarımki yanıma bi daha yaklaşamaz.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Üstelik,havada bir yöntem.
Olabilirliliği,zor gibi sanki,

G

GTRST_ZEKİCİ

Kullanıcı
26 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
BENCE GÜZEL PAYLAŞIMM..İŞİME YARAR.. TŞKLER :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Değişik bir yöntem,bunu bu ruh halinde iken hatırlayıp deneyeceğim,eğer tetiklemezse gerçek iğne kullanacağım :).Teşekkürler öneri için

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Nereden girilmiş nereden çıkılmış ya.
Nereasinden tutsam acaba. Baya kaygan bir konu olmuş şahsen ben ele alamam valla, alsamda uzun süreli kalmaz elimde.
Tuhaf, diyorum o kadar.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ümmühan Hanım ve benim yaşama bakış açılarımız farklı oldu galiba hep.
Bu yöntem bana biraz basit geldi.
Daha farklı yöntemlerim var benim, belki de ayakta kalabilmemin kendimce yöntemleri ama bir hayali iğne ucu batırarak hareket edebilmek kadar basit değil.