Bir gözyaşı size ne hissettirir?

• Konbuyu başlatan Tülay
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Tülay tarafından oluşturulan Bir gözyaşı size ne hissettirir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 13,464 kez görüntülenmiş, 66 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Bir gözyaşı size ne hissettirir?
Konbuyu başlatan Tülay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
T

Tülay

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.kalbim.gen.tr

Ne çok şey anlatır gözyaşları...Bazen söylenemeyen sözlerin sesi,bazen bir pişmanlığın diyeti,bazen de bir sevda nefesi...Sessizliğin çığlıklarıdır aslında gözyaşları...Anlatılamayanı anlatmak ister karşısındakine...Eğer anlayabilirse... İnsanoğlu bir garip...Sevinir ağlar,üzülür ağlar,hasret çeker ağlar,kavuşur yine ağlar.Kelimeler kifayetsiz kaldığında,gözyaşları görev başındadır.Aslında ağlayabilmek büyük bir nimet...Ve ağlamak taş kalpli olmadığımızı gösteriyor.Hala insan olduğumuzu, hissettiğimizi, DUYGUSUZ olmadığımızı... Ama bazen gözpınarlarından aşağı süzülemez gözyaşları...Onlar dışa akıp ziyan etmezler kendilerini...Çünkü çok daha önemli bir görevleri vardır.İçteki bir yangı söndürmek isterler.Göz kapaklarızın alev alev yandığı,boğazıza bir şeylerin düğümlendiği,burnunuzun direğinin sızladığı oldu mu hiç? Dikkat ettiniz mi o anlarda gözyaşlarızın istikameti neresi? En zor olanı bu belki de... Ağlamak zayıflık mı?Neden ağlamamız gereken anlarda; yumruklarımızı,tırnaklarımız avuçlarımızı kanatıncaya kadar sıkar, boğazımızdaki düğümleri yutkunarak gidermeye çalışırız? Neden kaçırırız buğulanan gözlerimizi başkalarından? Bakın ağlıyorum işte! Utanmıyorum kimseden...O kadar içime akıttım ki gözyaşlarımı!...Artık zapt edemiyorum içimdeki çağlayanı.... Ağlıyorum dostlarımın vefasızlığı için Ağlıyorum özlediklerim için Ağlıyorum özleyip kavuşamadıklarım için Ağlıyorum içimi acıtan kalp kırıklıklarım için Ağlıyorum istemeden de olsa kalbini kırdıklarım için Ağlıyorum unutulmaması gerekenleri unuttuğum için Ağlıyorum .........unutamadığım için Ağlıyorum yaklaştıkça uzaklaştıklarıma Ağlıyorum tanıdıkça çirkinleşenlere Ağlıyorum kıymetini bilemediklerime Ağlıyorum sevsem de beni sevmeyenlere Ağlıyorum ziyan olan yıllarıma Ağlıyorum bir ömür ağlayamadıklarıma... Bir gözyaşı size ne hissettirir? Ne anlatır gözyaşları... Bir gözyaşına neler sığar?

T

Tülay

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.kalbim.gen.tr
Kelimeler kifayetsiz kaldığında,gözyaşları görev başındadır. Çok doğru bir ifade. Gözyaşların dili olsada konuşsa... Neler hissettirmez ki? İçinde ne çok şeyler barındırır :(

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
okurken bile burnumun direkleri sızladı.. çok teşekkür ederim... çok saol tülay

I

ibrahim

Kullanıcı
20 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
eskişehir
bazen sadece aglamak istedigi için aglar insan.o an ki düşlediklerini ifade edemez ve bunu göz yaşlarıyla paylasır.en gizemli göz yaşları da bu olur belkide.niçin agladıgı kendine dahi ifade edemez.etmek istemez belkide.bilir ki,yüzleşse kendisiyle o an,göz yaşları kuru bir iki damala olmaktan öteye gecemez belkide kim bilir....
SAYGILARIMLA

O

OZge95

Kullanıcı
23 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
cok guzel bır yazı  :)  duygulandırdı benı :’(  cok dogru bır yazı

R

rabbit

Kullanıcı
1 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmit
yaşam biçiminiz nasıl olursa olsun gözyaşı hep aynı biçimde akar...

A

aleynaa

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
kocaeli
      ne diyebilirim ki ki herşey anlatılmış zaten sadece ağlıyorum(Ağlıyorum dostlarımın vefasızlığı için Ağlıyorum özlediklerim için Ağlıyorum özleyip kavuşamadıklarım için Ağlıyorum içimi acıtan kalp kırıklıklarım için Ağlıyorum istemeden de olsa kalbini kırdıklarım için Ağlıyorum unutulmaması gerekenleri unuttuğum için Ağlıyorum .........unutamadığım için Ağlıyorum yaklaştıkça uzaklaştıklarıma Ağlıyorum tanıdıkça çirkinleşenlere Ağlıyorum kıymetini bilemediklerime Ağlıyorum sevsem de beni sevmeyenlere Ağlıyorum ziyan olan yıllarıma Ağlıyorum bir ömür ağlayamadıklarıma...)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Ağlamak güzeldir insanı rahatlatır ama aşırıya kaçıp kendini üzmeye hiç gerek olmadığı düşünüyorum bu konuyu görüşmüştük sanırsam aleynaa..

kardelen5_9

kardelen5_9

Kullanıcı
9 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Ağlıyorum bir ömür boyu ağlayamadıklarıma..güzel bi ifade gerçekten.                                      gözyaşıdır insanın yalnızlığı paylaşan..                                                                            o bence hayattaki tek sırdaş dır..

A

asi_wampirella

Kullanıcı
26 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
TURKEY
EMEĞİNE SAĞLIK,ÇOK DOĞRU VE ÇOK GÜZEL BİR YAZI.PAYLAŞIM İÇİN SAOL

asyam

asyam

Kullanıcı
7 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
aydın/kuşadası
ağlıyabiliyorum duygulanabiliyorum ne mutlu bana kimseden çekinmeden akıtıyorum gözyaşlarımı 

S

smyye

Kullanıcı
1 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
aleynaa' Alıntı:
(Ağlıyorum dostlarımın vefasızlığı için Ağlıyorum özlediklerim için Ağlıyorum özleyip kavuşamadıklarım için Ağlıyorum içimi acıtan kalp kırıklıklarım için Ağlıyorum istemeden de olsa kalbini kırdıklarım için Ağlıyorum unutulmaması gerekenleri unuttuğum için Ağlıyorum .........unutamadığım için Ağlıyorum yaklaştıkça uzaklaştıklarıma Ağlıyorum tanıdıkça çirkinleşenlere Ağlıyorum kıymetini bilemediklerime Ağlıyorum sevsem de beni sevmeyenlere Ağlıyorum ziyan olan yıllarıma Ağlıyorum bir ömür ağlayamadıklarıma...)
AĞLAMAK İÇİN GÖZDEN YAŞ MI AKMALI?
DUDAKLAR GÜLERKEN İNSAN AĞLAYAMAZ MI???
bnde ağlıyorm dostlarımın vefasızlığına bnde ağlıyorm tanıdıkça çirkinleşenleşenlere, kırgınlıklarıma ve özleyip kavuşamadıklarıma.....
:'( :'( :'(

M

mine yirmili

Kullanıcı
15 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Tülay' Alıntı:

özlediklerim için Ağlıyorum özleyip kavuşamadıklarım için Ağlıyorum içimi acıtan kalp kırıklıklarım için Ağlıyorum istemeden de olsa kalbini kırdıklarım için Ağlıyorum unutulmaması gerekenleri unuttuğum için Ağlıyorum .........unutamadığım için Ağlıyorum yaklaştıkça uzaklaştıklarıma Ağlıyorum tanıdıkça çirkinleşenlere Ağlıyorum kıymetini bilemediklerime Ağlıyorum sevsem de beni sevmeyenlere Ağlıyorum ziyan olan yıllarıma Ağlıyorum bir ömür ağlayamadıklarıma... ?
:'( :'( :'( :'( :'(

Bu paylaşımdakileri yaşayıpta ağlamamış insan  varmıdır acaba

Yüreğine,gönlüne ve emeğine sağlık Tülay'cığım

M

mine yirmili

Kullanıcı
15 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bende hiç sanmıyorum safari!
Eğer ağlamamışsa,"insanlıktan nasibini almamıştır" zaten... (bu benim görüşüm) :(

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
hala bazı duygusal hissel şeyler karşısında ağlayabiliyosanız hislerinizi doğallığınızı kaybetmemişsiniz.
ben hala arada sezercik filmini izlerken ağlayabiliyorum. komik gibi geliyor insana ama.. gerçek bu..

M

mine yirmili

Kullanıcı
15 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bence asıl komik olan,ağlanması kuvvetle muhtemel olan duygu durumlarında "ağlamamak"tır...

Gözyaşı:insiyatifi ve tasarrufu insanın kendi elinde olan ve dilediği zaman dilediği gibi,hatta isterse savurganca harcayabileceği bir duygu birikimidir...Fakat biliyormusun!...Ben inanılmaz bir fazlalıkla duygusal bir insanım...Akmasını hiç istemediğim ve akmaması için dualar ettiğim çok özel anlarımda bile "şakır şakır"akıyorlar...
Tabii bu durum bazı insanların karşısında benim ne kadar "zayıf duygulu" bir insan olduğumu hissettiriyor...
Umarım bunu birgün değiştirebilirim :) (henüz yaşım küçük,daha vakit var) :)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
mine yirmili' Alıntı:
Umarım bunu birgün değiştirebilirim :) (henüz yaşım küçük,daha vakit var) :)
Bak bu çok güzeldi abla :) bakalım ben 50 yaşına gelince sizin kadar dinç sizin kadar genç kalabilecekmiyim

G

glsn_

Kullanıcı
4 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
ağlamasam içimde kopan fırtınaları nasıl dindirebilirim ki.. :-[ :-[