Bİ ÇARE KALDIM NE YAPMALI

• Konbuyu başlatan adem71
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde adem71 tarafından oluşturulan Bİ ÇARE KALDIM NE YAPMALI başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,077 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Bİ ÇARE KALDIM NE YAPMALI
Konbuyu başlatan adem71
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
A

adem71

SEVGİLİ ARKADAŞLARIM Ben kendimi anlatayım ve  yardımcı olun bana nolur . Bu aralar çok sıkıntılı hissediyorum  Özel bir şirkette   muhasebe işlerine bakıyordum önceleri daha sonra yerime bir arkadaşı getirdiler ve ben bir alt gruba  attılar . Kendimi üzgün hissettim elbet. Şimdi ayak işleri diye tabir edilen görevleri(çay,temizlik vb.)  bana verdiler hep bütün görevlere ben bakıyormuşum gibi geliyo. Ne olsa bana diyorlar.Bir ağırıma giden şey iyi bir şey olursa kendileri alıyor kötü bir şey olursa banasarıyorlar .Evet bu  şirkette görev dağılımı yok ama ben ne yapabilirim nolur görüşlerinizi yazın . Dünyadan usanmış gibiyim . neyapabilirim moralim bozuk. ??? :-X :-\

F

FADİME TASTAN

Kullanıcı
8 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kocaeli
memnun değilsen işinden ayrıl, anlattığına göre haksızlık yapıyorlar sana.
bozma moralini ::)
hayat devam ediyor :D

F

firstmoontr

Kullanıcı
25 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
sakarya
Zor bir durum Adem. Fakat bu durumun düzelmesi çok zor.  Her yerde bir günah keçisi bulunur. Anladığım kadarıyla yaptığın şeylerin farkında bile değiller. bence yaptığın işlerin bir listesi ni çıkar. Sonra güzel bir konuşma hazırla. Sonra müdürünün veya patronunun karşısına geç ve anlat hakkı ara.  Ve bence başka bir iş ara.  Sesini çıkarmazsan çok zarar görürsün. Mutsuzsan bulunduğun ortamdan ya ortamı güzelleştireceksin yada sana uygun bir ortama geçiceksinn.

Z

zeyna007

Kullanıcı
16 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
ADEM BEY BENCE SİZ HERHALDE COK İYİ BİR İNSANSINIZ Kİ SİZİ EZMEYE CALISIYORLAR ASLINDA BURDA ARNMASI GEREKEN DURUM NEDEN SİZİ BİR ALT KADEMEYE ATTILAR NİÇİN GELENİ SİZİN YERİNİZE ALDILAR? BUNLARIN CEVABINI BULURSAK O ZAMAN BİRŞEYLER YAPABİLİRİZ EGER BU İŞİNİZDEN EMİN DEGİLSENİZ YAVAS YAVAS BENCE BASKA BİR İŞ ARAYIN BİRAZ DA SABREDİN.   
    HER SER’RİN SONUNDA BİR HAYR VARDIR MUTLAK.
RABBİM YARDIMCINIZ OLSUN DUA ETMEYİ UNUTMAYIN. İNSALAH SIKINTILARINIZ BİR AN ONCE GECER

O

ozlem71

Kullanıcı
3 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
ben de zeynaya katılıyorum.sebebini öğren.git açık açık konuş.

E

emine38

Kullanıcı
5 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
adem bey merhaba,bende zeyna arkadaşımın söylediği sözlere katılıyorum ilk önce sorunun ne olduğunu öğrenin ve açık olun,sonuçta mutsuz bir ortamda kise sağlıklı bir iş yürütemez.

K

kelebekcocuk

Kullanıcı
9 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.sureyyaaktas.com
SEVGİLİ ARKADAŞLARIM

Ben kendimi anlatayım
- Anlam çizginize gülücük ekleyin... İnsanlar size dertlerini anlatabilsin. Sizde dinleyin...

ve  yardımcı olun bana nolur .
- En büyük kazanç yüreğinde bulunan sestir. İnsanlara hangi konularda yardım edeceğini maddeler halinde yazıya dök.

Bu aralar çok sıkıntılı hissediyorum
- Sıkma limonata ap iç ve bittiğinde bardağını yıkamayı unutma

Özel bir şirkette  muhasebe işlerine bakıyordum
- Sadece, bakma; görmeyi dene...( Yeteneğini farket)

önceleri daha sonra yerime bir arkadaşı getirdiler
- Değişim zincirinden kurtulmuşsun. Gelişim kapını anahtar ile aç ve kendi anahtarını bul

ve ben bir alt gruba  attılar .
- Merdivenin en üst basamağına ulaşman için alt merdivenin iyice keşfet

Kendimi üzgün hissettim elbet.
-Üzgün insanlara yardımcı ol

Şimdi ayak işleri diye tabir edilen görevleri(çay,temizlik vb.)
- Ayak işleri diye bir meslek yok. Onlar senin içindeki tırtıl düşüncelerdir. kozadan çıkmak için bilgi ve beceri şart
-
bana verdiler hep bütün görevlere ben bakıyormuşum gibi geliyor
- Gelişim için orada yaşanan olayları mizah haline getir ve kendinigeliştir.com da yani burada paylaş...

Ne olsa bana diyorlar.
- İnsanların senden birşey istemeleri ne hoş... Yardım et

Bir ağırıma giden şey
- Kamyon tut...yükünü okyanusa boşalt...

iyi bir şey olursa kendileri alıyor kötü bir şey olursa bana sarıyorlar .
- vermek ve almak......... iyi ve kötü ne güzel gelişim alanları

Evet bu  şirkette görev dağılımı yok
- yönetim projeni yap ve müdürlerinle paylaş...

ama ben ne yapabilirim
- Başarısız olsanda yapabileceğin en güzeli en iyiyi yap

nolur görüşlerinizi yazın .
- GÖR

Dünyadan usanmış gibiyim . neyapabilirim moralim bozuk. 
-Dünyanın usanmış insanlarına yardım elini uzat ve her yardım ettiğinde kumbarana para at... ve kendi işinin sahibi ol

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
:) kelebekçocuk
olumlu düşünmeyi elbette destekliyorum ama bu çok farklı bi durum bence kendine başka bi iş bulması gerek.. merdivenin ilk basamağını bende çok iyi kavradım..

benim yorumum ise yok. nedeni ise sizin yaşınızı ve bilgi seviyenizi (işinizle alakalı olan kısmı profesyonel mi acemi mi verilen işin tamamını yardım almadan başarabilirmisin mesela?) ona göre bi yorum yapabilirim.

el feneri ile ufuğu göremem ki..

K

kelebekcocuk

Kullanıcı
9 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.sureyyaaktas.com
kelebekçocuk (İnsanları Korkuları ile yüzleştirir)
-Kendime güveniyorum. Çünkü tekniğim dünyada tek... Ne Mümin Sekman, Ne Adil Maviş,Ne Oğuz Saygın ve diğerlerine... Çünkü ben sadece o kişilerden bilgi aldım. Eyleme geçiremediler... Çünkü Öğretmenlerimin uyguladıkları içlerinde ki ses değil... Yazılan kitapların kopyasıdır:) gelişim değişim olur fakat dönüştüremiyorlar...

SEVGİLİ ADEM ARKADAŞIMIN ÖLÜM KORKUSU VAR. ( Kendini Değersiz Görüyor. KELEBEK ÇOCUK ADLI FORUMU OKUDUNUZ MU BİLMİYORUM... OKUYUN VE BİR DEFTER TUTUN... NİÇİNLERİ SORARAK

olumlu düşünmeyi elbette destekliyorum.
- Elbette... Destekliyorsunuz?... Uygulamıyorsun...Çünkü, değişimden korkuyorsun

ama
- Amacın yok
- Mutsuzsun...
- Algı eksikliğin var...

bu çok farklı bi durum
- Farklısın.. Farkında olursan eğer

Sevgili Adem'in durumunda ise
Yöneticileri onun Müşteri Temsilcisi, Halkla İlişkiler gibi bir kabiliyetinin olduğunu sezmişlerdir. İnsanlar ile diyalog kurrsa mutlu olacak... Kendini İfade etmesini öğrenecek...

bence kendine başka bi iş bulması gerek..
- Her insan gerçek işini yapmalıdır. Yani, vizyonu ve mistonu olmalıdır

Sevgili Adem'in
- İşverenleri onun sayılar ile diyaloğuna son vermişlerdir. Beceriksizliğine değil....

merdivenin ilk basamağını bende çok iyi kavradım..
- Ben kitaplardaki yalan yanlış öğretilen bilgi ler merdiveninden bahsetmiyorum...

benim yorumum ise yok.
- Sorulmusun... müdahale etmelisin... sonu başarısız olsan bile ( Özgürlük Korkun Var...(Kendini Suçluyorsun)

nedeni ise
- Nedenler ....niçinler........ acabalar.......keşkeler..........amakar

sizin yaşınızı ve bilgi seviyenizi
- Akıl yaşta değil, baştadır... (KELEBEK ÇOCUK FORUMDAKİ AY ADAMI 20 KERE OKUMANIZI ÖNERİRİRİM

(işinizle alakalı olan kısmı profesyonel mi acemi mi verilen işin tamamını yardım almadan başarabilirmisin mesela?) ona göre bi yorum yapabilirim.
- Yorum yapma, düşüncelerine teknik bul uygula............ ÖĞRETMENDEN ÖNCE ÖĞRENCİ OL

el feneri ile ufuğu göremem ki..
- Görneden önce yüreğindeki, ışığın düymesini aç

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
kelebekcocuk görüşlerine saygı duyuyorum.

fakat sen biraz daha nasıl diyeyim hayatı tozpembe görüyorsun.. hayata ay ışığında bakıyorsun.. ay ışığı herşeyi güzel gösterir ayrıntı vermez..

K

kelebekcocuk

Kullanıcı
9 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.sureyyaaktas.com
SEVGİLİ ADEM

ORTADA SEN YOSUN
BİR FORUM AÇMIŞSIN..........KENDİNİ KAYBETMİŞSİN...........KENDİNE GELDİĞİNDE BİR GÖRÜŞELİM... SAFARİNİN PROBLEMİ DEĞİL SENİ ANLAMADIĞI GİBİ SENİN GİBİ DÜŞÜNENLERİ DE DİNLEMİYOR

AMACIN YOKSA, BU DÜNYA SANA DAR GELİR

SAYGILAR

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
kelebekcocuk geldi tüm sorunlar gitti!

Teşekkürler kelebekcocuk  ;)

S

saricadi

Kullanıcı
14 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Adem arkadaşımız, 5 ay boyunca ne yaptı acaba :p

K

kelebekcocuk

Kullanıcı
9 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.sureyyaaktas.com
GEÇMİŞİMİ VE KELEBEK ÇOCUK FORUMU SİLİYORUM... KORKULAR ADI ALTINDA YENİ BİR FORUM AÇACAĞIM

TÜM İNSANLAR KENDİLERİNİ DEĞERSİZ GÖRÜYOR... KÜÇÜK GÖRÜYOR..........VE DİĞERLERİ.............

HİÇ BÖYLE BİR HEDEFİNİZ OLDUMU SINIRSIZ GÜÇ DİYE BİR KİTAP VAR... ONUN SEMİNERLERİNİ VEREN BÜYÜKLERİMİZ TÜRKİYEYE GETİRDİLER.......SİZE SORUYORUM............ TÜRKİYEDEN BİRİ ÇIKSA YABANCILAR ONU MODELLESE........

ARKADAŞLAR KENDİNİZE GELİN İÇİNİZDEKİ EN YÜKSEK DEĞERİNİZİ BULURSANIZ.... SİZ ZÜMRÜTSÜNÜZ....ADEM İŞİNE DEVAM ET DERİM.
GELİŞİM YOLUNDA DEĞİŞECEKSİN

SAYGILAR

K

kelebekcocuk

Kullanıcı
9 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.sureyyaaktas.com
KENDİNİ KAYBEYMİŞ, BULDUĞUNDA GELİR... VE İLK UĞRAYACAĞI YER DE BURASI OLUR.... " WEB SİTESİNİNİ SAĞDUYULU İNSANLARI TOPLU HALDE ONU DÜŞÜNÜRSE O ELEKTRİK ONU BULUR...

KENDİNİ TANI YOLLARINDAN GEÇER SAFARİ
SONRA DA KENDİNİ BİL AĞACINA TIRMANIR SARICADI

S

saricadi

Kullanıcı
14 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
İlk uğrayacağı yer burası mı olur :) ya gerçekten enteresan yaklaşımların var.. :D

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
pek anladığımı söyleyemeyeceğim
kelebekcocuk' Alıntı:
KENDİNİ KAYBEYMİŞ, BULDUĞUNDA GELİR... VE İLK UĞRAYACAĞI YER DE BURASI OLUR.... " WEB SİTESİNİNİ SAĞDUYULU İNSANLARI TOPLU HALDE ONU DÜŞÜNÜRSE O ELEKTRİK ONU BULUR...

KENDİNİ TANI YOLLARINDAN GEÇER SAFARİ
SONRA DA KENDİNİ BİL AĞACINA TIRMANIR SARICADI

K

kelebekcocuk

Kullanıcı
9 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.sureyyaaktas.com
BİR ARA ADEM71 İ GÖRDÜM.MESAJLARIMDA SANIRIM YİNE KAYIP...
BİR ŞEYDEN DOLAYI ARMIYORUM... ONA İKİ NASİHAT EDECEĞİM....