Beynimizin yüzde kaçını kullanıyoruz

• Konbuyu başlatan agokalper
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde agokalper tarafından oluşturulan Beynimizin yüzde kaçını kullanıyoruz başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,819 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Beynimizin yüzde kaçını kullanıyoruz
Konbuyu başlatan agokalper
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan harariye
A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Bazı sağlık nedenleri ile beyinlerinin bir kısmı fonksiyonlarını yerine getiremeyen insanlar vardır. Ancak normal sağlıklı insanlar beyinlerinin tüm bölümlerini kullanırlar ama hepsini aynı anda değil. Yani bir beyin hiçbir zaman yüzde yüz kapasite ile çalışmaz.İnsanlar belirli zamanlarda belirli işler yaparlar. Beyin hücrelerinin kontrol ettiği bir çok şeyi aynı anda yapmazlar, yapamazlar. Satranç oynarken bakkaldan ne alacaklarını düşünmezler. Dolayısıyla yaşamın her anında beyin hücrelerinin yaklaşık yüzde 5'i faal durumdadır.
Bu açıdan bakınca belirli zamanlarda beynimizin az bir kısmını kullandığımız doğrudur ama bu, diğer kısımların görev kendilerine geldiğinde çalışmayacağı anlamına gelmez.
Kısacası sağlıklı bir beynin çalışmayan veya yedek olarak tutulan hiç bir bölümü yoktur. Görev kendisine geldiğinde her bölüm, her hücre çalışır ve görevini yapar.

M

MAYKIL2041

Kullanıcı
23 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Ben beynimin %100ünü kullanıyorum , size de tavsiye ederim  :)

M

mertka

Kullanıcı
17 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
böylede olması  gerek zaten yoksa hararet yapabilir  ???  ;D

M

MAYKIL2041

Kullanıcı
23 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Bu konuda yazılan,çizilen,söylenen onlarca şey var ki...
Ama bildiğim bir şey var :
Ben beynimin %100ünü aynı anda da kullanıyorum :)

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
MAYKIL2041' Alıntı:
Bu konuda yazılan,çizilen,söylenen onlarca şey var ki...
Ama bildiğim bir şey var :
Ben beynimin %100ünü aynı anda da kullanıyorum :)
einstein bile yüzde 7 sini kullanıyomuş.. sen nerelerdeydin bugüne kadar.. saygılar maykıl.

M

MAYKIL2041

Kullanıcı
23 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Genelde %5 derler ama senden %7 geldi , o da güzel

"Einstein beyninin yüzde 5 ini kullanıyorsa bu onun sorunudur.Ben yüzde yüzünü kullandığımdan en az kendim kadar eminim."  demiş filozof..

İşte budur benim inandığım da...

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
"Einstein beyninin yüzde 5 ini kullanıyorsa bu onun sorunudur.Ben yüzde yüzünü kullandığımdan en az kendim kadar eminim."  demiş filozof..
O filozof biraz bilimden uzak, içine kapanık biri herhalde. Ya da filozofca laflar etmek için kuruyor cümlelerini sadece.
Daha bilim adamları beynin tam yapısını çözemezken bir filozof beynin %100 lük tüm yapısını çözmüş helal olsun valla.
Bence o beyninin %7 lik kısmından haberdardır, onu da kullanınca kendini %100 kullanıyor zannediyordur:)

T

taylanelbay

Kullanıcı
15 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
eger insan beyninin %100 unu ayni anda kullanabilse havada ucabilecegi ,psi$ik guclerinin olabilecegi soyleniyor...bence dogru.. ::)

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Gerçektende tam merak ettiğim bir konuydu paylaşım için teşekürler ;)

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
ayrıca ben rahatım ya yüzde yüzüne gerek yok kullandığım kadarı bana yetiyor gerektiğinde fazlasıyla artıyor :) :)

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
mühim olan ne kadarını kullandığım değilde nereye neye kullandığım bence ;)
yüzdesin den yana sıkıntım yok