Beyazperde için şişmanlıyorlar..

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sinema kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Beyazperde için şişmanlıyorlar.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,428 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sinema
Konu Başlığı Beyazperde için şişmanlıyorlar..
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruliyn
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Beyazperde için şişmanlıyorlar
Bazı oyuncular rol icabı kilo verdiği gibi tanınmayacak hale gelene kadar da kilo alabiliyor. Kilo vermek için nasıl ciddi bir diyet gerekiyorsa bu, kilo almak için de geçerli. Kilo almaya çalışanlar arasında Nicole Kidman da var

Bridget Jones denince aklınıza ilk ne geliyor? Tabii ki yaşına, kilosuna ve yalnızlığına karşın ayakta durmaya çalışan bir kadın. Bir de bu karakteri canlandıran Renee Zellweger'in aldığı kilolar. Zellweger bu rol için doktor kontrolünde özel bir "şişmanlama diyeti" yaptı. Diyet sırasında pizza, yerfıstıklı sandviç gibi en sevdiği yiyeceklerden yedi ve tam 13 kilo aldı.

Bu örnek başta olmak üzere Hollywood yıldızlarının rol icabı kilo alıp vermesine birçok kez şahit olduk. Bu bedensel değişiklerle birleştirdikleri oyunculukları onları zaman zaman Oscar heykeciğiyle de buluşturdu.
Nicole Kidman da en son kilo alan ünlü. Kuğu gibi zarif görüntüsünü kaybetmemek için çocuk doğurmayı bile aklından çıkaran Kidman, yeni filmi "Okuyucu"da yönetmenin isteği ile şişmanlamayı göze aldı. Her ne kadar aklından protezler sayesinde şişman görünmek geçse de... Filmde 15 yaşındaki gençle bir aşk yaşayan orta yaşlı bir Nazi subayı olan Hanna'yı canlandıracak.

Kidman kilo almış halini çok beğenmiş

Şişmanlama diyeti uygulayan Kidman henüz beş kilo aldı. Günde beş öğün yiyen ünlü oyuncunun diyetinde puding, makarna ve çikolata var. Kidman bu rolün vücudu için bir meydan okuma olduğunu belirterek "Karbonhidrat ağırlıklı besinler ve yüksek protein içeren ürünler yiyorum. Bazen bir öğünde bir tabak makarna, bir dilim ekmek ve üzerine tatlı alıyorum" diyor. Yüzme ve yürüyüşü de bırakmamış.
Zayıflığı çok seven Kidman, şişman görüntüsünden de çok memnun: "Özellikle göğüslerime aldığım kilolardan sonra kendimi çok beğendim."

Hem 18 kilo aldı hem kas yaptı
Edward Norton "Geçmişin Gölgesi" filminde oynamak için "Er Ryan'ı Kurtarmak" filmindeki rolünü reddetti. Bu filmde Derek adında bir dazlağa dönüşen Norton olduğundan daha kaslı ve daha kilolu olmak için spor salonuna kapandı ve tam 18 kilo aldı.

34 yaşında 15 kilo aldı
Elizabeth Taylor "Kim Korkar Hain Kurttan" filmiyle ikinci Oscar'ını aldığında 34 yaşındaydı. Filmdeki rolü için 15 kilo alan Taylor'ı izleyenler tanımakta zorlandı.

15 kilo aldı, depresyona girdi 

"Çarpışma" filminde George Clooney'i gördüğümüzde gözlerimize inanamamıştık. Yaşına rağmen her zaman fit görünmeye dikkat eden Clooney rolü için tam 15 kilo aldı. Bu filmle Oscar ödülü kazansa da Clooney "Kilo aldığım için kendimden nefret ettim. Kilo vereceğim diye adeta sinir sistemim çöktü" dedi.

De Niro boksör rolü için 30 kilo aldı
Martin Scorsese'nin yönetmenliğini yaptığı 1980 yapımı "Kızgın Boğa" filminde Robert De Niro kendini salmış bir boksörü canlandırdı. Jake La Motta karakteriyle büyük bir beğeni toplayan De Niro, film için 30 kilo aldı.

60 gün pizza yedi, 28 kilo aldı
"Amerikan Sapığı" ve "Büyük İskender" gibi filmlerin yıldızı Jared Leto, "Chapter 27" adlı film için 28 kilo alıp tanınmaz bir hale geldi. Filmde ünlü şarkıcı John Lennon'un katili Mark David Chapman'ı canlandıran Leto bu kiloları pizza yiyerek sadece iki ayda aldı.

En çok kilo veren oyuncu: Christian Bale
Christian Bale deyince aklımıza ilk olarak "Batman Başlıyor" ve "Amerikan Sapığı" filmleri gelir. Bale, Batman rolü için ayda altı kilo alarak bir yıl bitmeden 54 kilodan 99 kiloya ulaştı. Böylece bir film için en çok kilo alan oyuncu unvanına da aldı.

Şekerli süt içti, çikolata yedi
2005'te "Öfkeli Aşıklar" filminde eski bir beyzbol yıldızı olan Denny karakterini canlandıran Kevin Costner, rolü için tam 10 kilo aldı. Günde beş öğün yiyip sürekli kurabiye ve çikolata atıştıran Costner şekerli, muzlu ve dondurmalı sütü de elinden bırakmıyordu.

"Cani"de kimse onu tanıyamadı
"Cani" filminde Charlize Theron En İyi Kadın Oyuncu Oscar'ını aldı. Tanınmayacak hale gelen Theron, dondurma, şekerleme ve makarna yiyerek 20 kilo aldı.

"Oyuncuların vücut bileşenlerine bakılır"
Kilo vermekle ilgili herkesin bir deneyimi olmuştur. Ama iş kilo almaya gelince durum biraz değişiyor. Oysa kilo vermek kadar kilo almanın da sıkı bir diyete tabi olduğu kesin. Dr. Ender Saraç "Vücutta dört bileşen vardır: Yağ, kas, ödem ile su durumu ve kemik ile mineraller. Eğer kişi yağ oranı artarak kilo alıyorsa, özellikle bel ve göbek bölgesi yağlanıyorsa bu kalitesiz kilo almadır" diyor.
Saraç, oyuncuların kilo alırken vücut bileşenlerini analiz eden cihazlardan geçtiklerini ve uygulanan diyetin vitamin, mineral, aminoasit ve protein haplarıyla desteklendiğini de ekliyor. Kilo almak için protein, mercimek, nohut, bulgur, tam tahıl ürünleri, musli, mısır gevreği, makarna gibi ürünler yendiğini belirtiyor. Kilo alırken egzersiz yapılması gerektiğini, yoksa vücudun pörsüyeceğini vurguluyor.

"Ayda beş kilodan fazla almak sağlıklı değil"
Beslenme ve diyet uzmanı Taylan Kümeli ise Hollywood yıldızlarının dikkat ettiği şeyin yağlanmamak olduğunu söylüyor: "Normal bir beslenme yüzde 50 karbonhidrat, yüzde 20-30 protein, kalanı da yağdan oluşur. Kilo alınması hedeflenen kişide karbonhidrat oranı artırılır. Glisemik indeksi yüksek besinler seçilir. Bu da süt, yoğurt desteğiyle yapılır ki kişi şeker ya da kolesterol hastası olmasın."
Kümeli kişinin yediklerini yakmamasını sağlamak gerektiğini de vurguluyor. "Örneğin kişi günde iki saat yürüyorsa, bir saat yürütürsünüz" diyor.
Kümeli rol gereği kilo alan oyuncuların şişmanlatan diyetlerini tam tersine çevirdiğinizde de onların kolayca zayıfladığını söylüyor. Ayda beş kilodan fazla almak sağlıklı değil.

Milliyet haber..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Eski bir haber ama dün okudugum gazatede"Gölgesizler" filmine yapımcı olarak imza atan Hakan KAHRAMAN o uzun şaçlarını kestirerek bir bekçiyi canlandırdıgı haberini okuyunca,bizdede varmış rol için kiloda veren,şaçda kestiren :)
Türk sineması zirveye doğru çıkarken kaliteli senarylar ve filmler için emekleri için oyunculara bizlere güzel yapıtlar sundukları için teşekkür etmek geldi içimden :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Şu yiyip yiyip gram kilo almayan insanlar gördükçe ve okudukça sinir oluyorum  :mad:
Resmen aç geziyorum,su bile içsem yarıyor anlamıyorum ki  ;D

maxMESA  bana formada kalmanın formülünü verir misin?  8)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Su Perisi' Alıntı:
Şu yiyip yiyip gram kilo almayan insanlar gördükçe ve okudukça sinir oluyorum  :mad:
Bende günde bir sürü kalori alıyorum banamısın demiyor.  ;D demin bir profiterol götürdüm mesela. afiyet olsun  :D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
maxMESA' Alıntı:
Su Perisi' Alıntı:
Bende günde bir sürü kalori alıyorum banamısın demiyor.  ;D demin bir profiterol götürdüm mesela. afiyet olsun  :D
Sen yersinde ben yiyemez miyim  ::) su içsem yarıyor dedim,profütörel yersem degil  ::)
profütörel dedimde dün kendi ellerimle yaptıgım profütörülümü ve böregimi alıp geleyim.. ::)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
maxMESA' Alıntı:
Christian Bale'ye saygılar. 99 kiloya nasıl çıkmış bana da öğretsin bir zahmet.  :D
profiterolden heralde :mad: ya ekler,ya profiterol,ya börek ohh afiyet olsun

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ebruliyn' Alıntı:
maxMESA' Alıntı:
Christian Bale'ye saygılar. 99 kiloya nasıl çıkmış bana da öğretsin bir zahmet.  :D
profiterolden heralde :mad: ya ekler,ya profiterol,ya börek ohh afiyet olsun
Ebrucum asma o güzel suratını bak,surat astıgında 40 kas,gülümsediginde sadece 17 kas çalışıyor  :)

Sen aldırma o güzellere,makyajsız çıksınlar karşımızada görelim  ;D

Ham bak profütör kilo yapmaz bana güven,yapsa yapsa bana yapardı ;D

Gel Haruna inad,beraber yiyelim,ama ona yok,çünkü o kazana düştü  ;D

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Gel Haruna inad,beraber yiyelim,ama ona yok,çünkü o kazana düştü

;D ;D

Sağol Pericim düşünmen yeter,gözüm gönlüm doydu  :)