belli bir hedefiniz varmı

• Konbuyu başlatan kackarlar08
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde kackarlar08 tarafından oluşturulan belli bir hedefiniz varmı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,027 kez görüntülenmiş, 27 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı belli bir hedefiniz varmı
Konbuyu başlatan kackarlar08
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan serhatt
K

kackarlar08

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
başarı aynı yönde sonuna kadar gitmektir. “Nereye gideceğini bilen kişiye yol vermek için dünya bir yana çekilir.” Hangi yönde nereye kadar gidiyoruz? Tam olarak ne istediğinizi bilirseniz, çevrenizdeki güçler size nasıl yardımcı olacaklarını bilirler. Zihninize ne yapmak istediğinizi söylerseniz onu yapmak için çalışır.
“Nereye gideceğini bilmeyen gemiye hiç bir rüzgar fayda vermez.” sözü hedefsizliğin gerçek sonucunu ortaya koyuyor. Ne yapmak istediğinizi bilmiyorsunuz, ama çevrenizde binlerce fırsat rüzgarı uçuşmaya devam ediyor. Hedefiniz yoksa fırsatları nasıl kullanacağınızı, yelkenlerinizi ne şekilde ayarlayacağınızı bilemezsiniz.

Kendilerini başarısızlığa mahkum edenler hedefi, zihinde dolaşıp duran hayallerle karıştırırlar. İsteklerin, dileklerin hedef olduğunu sanırlar. Sonuçta hedefsizliklerini değil de talihsizliklerini suçlarlar. Onlara, isteseler neler yapabileceklerini söyleseniz, inandıramazsınız. Büyük işler başaranların, bunu sadece hedeflerine borçlu oldukları konusunda ikna olmazlar.
Her başarı, sahibinin bizzat kendisinin ürettiği bir şaheserdir. Başkasının ürettiği eseri satın alabilirsiniz, ancak kendi başarınızı satın alamazsınız. Uzun bir yolculuğa çıktığımızda mutlaka dikkate almamız gereken bir gerçek var: Öncesinde acı tattırmayan sonrasında zevk tattıramaz. Hamuruna alın teri damlamayan bir bina gösteremezsiniz. Ağlamamışsanız gülemeyeceksiniz. Uykularınız hiç kaçmamışsa, huzurlu uykulara kavuşamayacaksınız. Denizlerin derinlerindeki inciye ulaşmak istiyorsanız, derinliklerde dolaşmayı ve ahtapotla yüzleşmeyi göze almalısınız. Merak etmeyin, başaranlara zarar vermeyen acılar size de zarar vermeyecektir. Hedef belirleyebilmek için uykusuz kalmanız gerekiyorsa bunu göze alın.

Hedef sahibi olduğunuzda tüm duruşunuz ona hizmet edecektir. Geçen tüm saniyelerinizde zihniniz hedef üzerinde düşünecek, konuşmalarınızı, ilginizi ve öğreniminizi hedefiniz belirleyecektir. Böylece dikilen bir ağacın beslenerek büyümesi gibi, hedeflerle dolu bir zihinde yaşatılan arzular içten içe inşa olmaya ve yeşermeye devam edecektir. Hedefsiz insan kökleri kesilmiş ağaç gibidir, yeşermez. Kökleriniz canlı mı? Her gece uyumadan önce, sulanmak isteyen büyük bir hedef kendisini size hatırlatıyor mu?
Hedef üzerinde çalışırken dikkat etmemiz gereken belli kurallar vardır. Bu kuralları sistemli şekilde uygulayabildiğimiz ölçüde hedefimiz elimize verilecektir.

“Hiç kimse bir şeyi elde edebileceğine inanmadığı sürece onu elde etmeye hazır değildir. Ne kadar hazır olduğunuzu ne kadar arzuladığınız belirler

M.Bozdağ

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
bu yazı kime ait acaba? bence Muhammed Bozdağın bir yazısı.. ;)

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
kendini başarıya mahkum etmek ... güzel bir yorum...
başarıların alın terinden, emek vermekten, uykusuz gecelerden geçtiğini farkettiğimizde başarılı olmuş olacağız zaten gerisi inanmaya ve yola aynı tempoda devam etmeye kalıyor bunu faretmek ve fark yaratmak dileğiyle
teşekkürler güzel paylaşım   ;)

K

kackarlar08

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
esra nur burda bir yazı beklerdim ki olumlu vede olumsuz bir yorum yapasınız ne demek bu kimin yazısı burda birşeyler paylaşmaya çalışyoruz arkadaşlar gerçekten samimi ve içten yazılar gönderdiğine inanıyorum

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
esranur' Alıntı:
kackarlar08' Alıntı:
esra nur burda bir yazı beklerdim ki olumlu vede olumsuz bir yorum yapasınız ne demek bu kimin yazısı burda birşeyler paylaşmaya çalışyoruz arkadaşlar gerçekten samimi ve içten yazılar gönderdiğine inanıyorum
Sevgili kaçkarlar, arkadaşımız yazıyı beğenerek bir yorum yapmış aslında ve yazıların yazarlarını bilmek hepimizin hakkı.
Hem yazan kişinin emeğine saygı açısından, hem de bizlerin yazılarını, görüşlerini beğendimiz yazarları izlememiz açısından.
Gerginlik yaratacak herhangi bir konu yoktur.
Lütfen alıntı yaptığımız yazıların altına, kimin yazdığını biliyorsak, yazarın adını not düşelim sevgili arkadaşlar.
Teşekkürlerimle.

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Zynep' Alıntı:
esranur' Alıntı:
kackarlar08' Alıntı:
Sevgili kaçkarlar, arkadaşımız yazıyı beğenerek bir yorum yapmış aslında ve yazıların yazarlarını bilmek hepimizin hakkı.
Hem yazan kişinin emeğine saygı açısından, hem de bizlerin yazılarını, görüşlerini beğendimiz yazarları izlememiz açısından.
Gerginlik yaratacak herhangi bir konu yoktur.
Lütfen alıntı yaptığımız yazıların altına, kimin yazdığını biliyorsak, yazarın adını not düşelim sevgili arkadaşlar.
Teşekkürlerimle.

gerekli acıklamayı Zeynep cok güsel yapmıs, teşekkür ediyorum Zeynep...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Rica ederim.
Bu üstteki alıntı Bozdağ'ın kitabından bir alıntı.
Meraklısı için Not; Kitabın adı: Düşün ve Başar

Kaçkarlar bu yararlı konuyu gündeme getirdiğiniz için teşekkürler.
Kendilerini başarısızlığa mahkum edenler hedefi, zihinde dolaşıp duran hayallerle karıştırırlar. İsteklerin, dileklerin hedef olduğunu sanırlar. Sonuçta hedefsizliklerini değil de talihsizliklerini suçlarlar.
Bu cümle anahtar cümle ve çok doğru bir saptama bence.

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
tekrardan teşekkürler Zeynep, daha fazla bilgiyi sunuduğun için... tam hatırlayamamıstım hangi kitaptan alıntı oldugunu :)

K

kackarlar08

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
zeynep hanım ben teşekürler burası mükemmel bir site insanlar nekadar güzel birşeyler paylaşabiliyor
bu siteyi kuranların emeğine sağlık

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
kackarlar08' Alıntı:
zeynep hanım ben teşekürler burası mükemmel bir site insanlar nekadar güzel birşeyler paylaşabiliyor
melissa' Alıntı:
gerçekten mükemmel bir site.geliştirici
Teşekkürler. Amacımız birbirimizi tamamlayarak daha fazla bilgiye erişmek değil mi birazda?

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Gerginlik yaratacak mesajlar tarafımdan silinmiştir.
Teşekkürler.

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
çok beğendim bu yazıyı ...
başarıya giden yolu belirginleştirmek için hedefleri olmalı insanların bu yazı da bunu destekler nitelikte bir güzellikte..

..paylaşım için teşekkürler.. ;)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
kackarlar08' Alıntı:
Rica ederim.

E

erdal_ergen

Kullanıcı
16 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
Harika bir yazı

Günde en az 2 defa okunması gerekir

Sabah ve akşam tok karnına :)

Kişisel gelişimi başarıyı anlatan mükemmel bir yazı.
Esin kaynağım olacak.

Teşekkür eder devamını beklerim.

Saygılar
:) ;) :eek:

K

kackarlar08

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
roze sağol inşallah keyifle okumuşunuzdur

G

GİZLİ ÖZNE

Kullanıcı
13 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
İSTANBUL
34yagmurfm.blogcu.com
Yazının bana göre en can alıcı noktası şu oldu:İstediğimiz bir hedefe ulaşabilme kıstası onu çok arzulamamız veya istememizden bellidir.
Teşekkürler anlam dolu bir yazıydı.