BASARILI INSANIN KONUSMA SANATI

• Konbuyu başlatan Ferhatbaris
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde Ferhatbaris tarafından oluşturulan BASARILI INSANIN KONUSMA SANATI başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,741 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı BASARILI INSANIN KONUSMA SANATI
Konbuyu başlatan Ferhatbaris
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan vega
F

Ferhatbaris

Kullanıcı
27 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Los Angeles
S Ö Z  S Ö Y L E M E  S A N A T I

1. Arzularınızı gücünü görebilseydim, adımlarınızın hızını söyleyebilirdim. Dale Carnegie
2. Herkesin dinleyebileceği sözleri söyleyebilmek kadar insanı tanıtan ve ona hızla başarı getiren bir kuvvet yoktur. DEPEW
3. Bu milyarların sahibi olacağıma keşke büyük bir hatip olsaydım. MİLYARDER PHİLİP ARMOUR
4. İhtiyaç hissetmeden konuşmaya kalkma. İhtiyaç hissediyorsan söyleyeceklerini tesbit et. Kalk konuş ve tasarladığından bir kelime fazla konuşmadan otur. ROOSEVELT
5. İrademiz dahilindeki davranışlarımızı denetleyerek ,irademiz dışındaki davranışlarımızı düzenleyebiliriz. WİLLİAM JAMES
6. Cesaret her devirde her yerde takdirle karşılanmış ve itibar sebebi olmuştur . Dale Carnegie
7. Dimdik durunuz ve dinleyenlerin gözlerinin içine bakınız. Dale Carnegie
8. Her insan ilk hareket sırasında korkabilir. Bu sırada hiç korkmuyormuş gibi davranmalısın. Bu cesaret iddiası hemen gerçek bir cesarete dönüşür. İNGİLİZ HARP GEMİSİ KUMANDANI
9. Korkularınızdan kaçmayın. Siz kaçtıkça onlar kovalar. Korkularınızla dövüşün. Onlara meydan okuyun. O zaman onlar dönüp kaçmaya başlarlar.Korkunuz giderilmedikçe kendinize tam olarak güvenen biri olamazsınız. Dale Carnegie
10. Kendine güven kazanmanın en güzel yolu, başarısızlığa imkan vermeyecek kadar iyi hazırlanmaktır. LOCKWOOD THORPE
11. Bir çok cesur ve kabiliyetli kimsenin yeterince çalışmak yüzünden başarısız olduklarını gördüm.Başarı için ilham çalışmaktır. LLOYD GEORGE
12. İnsanın sözüne hâkim olması için konusuna hakim olması gerekir. LLOYD GEORGE
13. Konu hakkında neler anlatacağını sıralamalıdır .Sonrada yazdıklarını okumalıdır. EDWARD EVERTT HALE
14. Beynim sadece o konuyla meşgul olur neticede ,“ deha ürünü” denilen başarım ortaya çıkar.Halbuki ben dâhi değilim .Elde ettiğim ,çalışmanın karşılığıdır. Aleksander HAMİLTON
15.Düşünmeye devam ederken bulduğunuz her sözlü yada yazılı bilgiyi hemen kaydetmeli, sonra bunları bir araya getirmelisiniz. Dr. BROWN
16. Bir evin içinde herkes birbirine düşmansa herkes birbiri ile kavgalıysa o ev mutlaka yıkılır. İçinden kavganın, düşmanlığın bölünmenin eksik olmadığı bir memleket de eninde , sonunda yıkılır gider. Bu memleket de yarı köle , yarı hür insanlardan meydana gelirse hayatiyetini devam ettirmesi mümkün olmaz. LİNCOLN
17. Bir bitkinin yüzlerce çeşidini yetiştirir, en iyi bir-iki cinsini muhafaza edip diğerlerini imha ederim demiştir. LUTHER
18. Yedek güçlerini olmadan ana gücünüzü sahaya süremezsiniz. DALE CARNEGIE
19. Bilgi ; düzenli olarak arttırılmaz, arttıkça düzene sokulmazsa düşüncenin dengesini bozar. HERBERT SPENCER
20. Harp öyle bir ilimdir ki en küçük bir düşünce tembelliğini. En küçük bir hesap hatasını dahi affetmez. NAPOLEON
21. Kelime aramayın.Hâdise ve düşünce arayın. Kelimeleri bunlar getirir. HOROCE
22. Genel olarak insan sahip olduğu hafıza kabiliyetini ancak yüzde onunu kullanır. Yüzde doksanını hafızayı işleten tabii kanunları ihmal ederek israf eder. CARL SEASHERE
;) ;)

Y

yarence

Kullanıcı
28 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
İhtiyaç hissetmeden konuşmaya kalkma. İhtiyaç hissediyorsan söyleyeceklerini tesbit et. Kalk konuş ve tasarladığından bir kelime fazla konuşmadan otur. ROOSEVELT
bu söze sonuna kadar katılıyorum.çünkü çevremde o kadar çok boş konuşan insan var ki.bu sözü onlarında okumaları lazım.gereksiz kelime israfından kaçınmak lazım. :)

paylaşım için teşekkürler

F

fıstık

hepsi birbirinden doğru sözler... paylaşımın  için teşekkürler Ferhatbaris  :)

M

meryem

Kullanıcı
25 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ferhatbaris' Alıntı:
S Ö Z   S Ö Y L E M E   S A N A T I

1. Arzularınızı gücünü görebilseydim, adımlarınızın hızını söyleyebilirdim. Dale Carnegie
2. Herkesin dinleyebileceği sözleri söyleyebilmek kadar insanı tanıtan ve ona hızla başarı getiren bir kuvvet yoktur. DEPEW
3. Bu milyarların sahibi olacağıma keşke büyük bir hatip olsaydım. MİLYARDER PHİLİP ARMOUR
4. İhtiyaç hissetmeden konuşmaya kalkma. İhtiyaç hissediyorsan söyleyeceklerini tesbit et. Kalk konuş ve tasarladığından bir kelime fazla konuşmadan otur. ROOSEVELT
5. İrademiz dahilindeki davranışlarımızı denetleyerek ,irademiz dışındaki davranışlarımızı düzenleyebiliriz. WİLLİAM JAMES
6. Cesaret her devirde her yerde takdirle karşılanmış ve itibar sebebi olmuştur . Dale Carnegie
7. Dimdik durunuz ve dinleyenlerin gözlerinin içine bakınız. Dale Carnegie
8. Her insan ilk hareket sırasında korkabilir. Bu sırada hiç korkmuyormuş gibi davranmalısın. Bu cesaret iddiası hemen gerçek bir cesarete dönüşür. İNGİLİZ HARP GEMİSİ KUMANDANI
9. Korkularınızdan kaçmayın. Siz kaçtıkça onlar kovalar. Korkularınızla dövüşün. Onlara meydan okuyun. O zaman onlar dönüp kaçmaya başlarlar.Korkunuz giderilmedikçe kendinize tam olarak güvenen biri olamazsınız. Dale Carnegie
10. Kendine güven kazanmanın en güzel yolu, başarısızlığa imkan vermeyecek kadar iyi hazırlanmaktır. LOCKWOOD THORPE
11. Bir çok cesur ve kabiliyetli kimsenin yeterince çalışmak yüzünden başarısız olduklarını gördüm.Başarı için ilham çalışmaktır. LLOYD GEORGE
12. İnsanın sözüne hâkim olması için konusuna hakim olması gerekir. LLOYD GEORGE
13. Konu hakkında neler anlatacağını sıralamalıdır .Sonrada yazdıklarını okumalıdır. EDWARD EVERTT HALE
14. Beynim sadece o konuyla meşgul olur neticede ,“ deha ürünü” denilen başarım ortaya çıkar.Halbuki ben dâhi değilim .Elde ettiğim ,çalışmanın karşılığıdır. Aleksander HAMİLTON
15.Düşünmeye devam ederken bulduğunuz her sözlü yada yazılı bilgiyi hemen kaydetmeli, sonra bunları bir araya getirmelisiniz. Dr. BROWN
16. Bir evin içinde herkes birbirine düşmansa herkes birbiri ile kavgalıysa o ev mutlaka yıkılır. İçinden kavganın, düşmanlığın bölünmenin eksik olmadığı bir memleket de eninde , sonunda yıkılır gider. Bu memleket de yarı köle , yarı hür insanlardan meydana gelirse hayatiyetini devam ettirmesi mümkün olmaz. LİNCOLN
17. Bir bitkinin yüzlerce çeşidini yetiştirir, en iyi bir-iki cinsini muhafaza edip diğerlerini imha ederim demiştir. LUTHER
18. Yedek güçlerini olmadan ana gücünüzü sahaya süremezsiniz. DALE CARNEGIE
19. Bilgi ; düzenli olarak arttırılmaz, arttıkça düzene sokulmazsa düşüncenin dengesini bozar. HERBERT SPENCER
20. Harp öyle bir ilimdir ki en küçük bir düşünce tembelliğini. En küçük bir hesap hatasını dahi affetmez. NAPOLEON
21. Kelime aramayın.Hâdise ve düşünce arayın. Kelimeleri bunlar getirir. HOROCE
22. Genel olarak insan sahip olduğu hafıza kabiliyetini ancak yüzde onunu kullanır. Yüzde doksanını hafızayı işleten tabii kanunları ihmal ederek israf eder. CARL SEASHERE
;) ;)
ÇOK HOŞTU
BEN DE PAYLAŞMAK İSTİYORUM...
BAŞARILI İNSAN - BAŞARISIZ İNSAN

Başarılı insan daima çözümün bir parçasıdır:
Başarısız ise daima sorunun bir parçasıdır.
Başarılı insanın her zaman bir programı;
Başarısızın ise her zaman bir mazereti vardır.
Başarılı insan 'işine yardım edeyim' der;
Başarısız 'bu benim işim değil' der.
Başarılı insan her soruna bir çözüm bulur:
Başarısız her çözümde bir sorun görür.
Başarılı insan en olumsuz durumda bile çıkış noktası görür;
Başarısız en olumlu durumda ise engeller bulur.
Başarılı insan 'zor olabilir ama imkansız değil' der;
Başarısız 'mümkün olabilir ama çok zor' der.

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
::)hepsi güzel sözler paylaşım için teşekkürler...

. Kendine güven kazanmanın en güzel yolu, başarısızlığa imkan vermeyecek kadar iyi hazırlanmaktır. LOCKWOOD THORPE
  ::)

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
Bir bitkinin yüzlerce çeşidini yetiştirir, en iyi bir-iki cinsini muhafaza edip diğerlerini imha ederim demiştir. LUTHER

teşekkürler hepside çok güzeldi ;)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu arada sadece konuşma sanatı (!) geliştirmiş ama pek başarılı olamayan demagoglar tanıdığımı itiraf etmeliyim!

şing

şing

Kullanıcı
1 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
teşekkürler paylaştğn için  :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Başarılı insan daima çözümün bir parçasıdır:
Başarısız ise daima sorunun bir parçasıdır.
Başarılı insanın her zaman bir programı;
Başarısızın ise her zaman bir mazereti vardır.
Başarılı insan 'işine yardım edeyim' der;
Başarısız 'bu benim işim değil' der.
Başarılı insan her soruna bir çözüm bulur:
Başarısız her çözümde bir sorun görür.
Başarılı insan en olumsuz durumda bile çıkış noktası görür;
Başarısız en olumlu durumda ise engeller bulur.
Başarılı insan 'zor olabilir ama imkansız değil' der;
Başarısız 'mümkün olabilir ama çok zor' der.
Teşekkürler
Yalnız bazı cümleleri konu başlığı ile eşleştiremedim ???

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Çelişkimi var burda..

V

vega

Kullanıcı
24 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
efsane_18' Alıntı:
Çelişkimi var burda..
cidden ha ilk cümleyle uyuşmuyor sanki hani tamamen bir çelişki olmasada mantıksız geldii bana bu iki cümlenin arka arkaya olması