başarılı insan

• Konbuyu başlatan kackarlar08
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde kackarlar08 tarafından oluşturulan başarılı insan başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,214 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı başarılı insan
Konbuyu başlatan kackarlar08
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan efsane_18
K

kackarlar08

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
u yazı, başarılı olmak için ne istediğinizi bilmeniz gerektiğiyle ilgili. Kız çocuğunun okumasına tepkili olan ailemden kopup 16 yaşından itibaren yalnız mücadele verdim. 0 lira aile ve devlet desteği alamadan, her gün geleneklerimizden dolayı ölüm korkusuyla geçirdiğim, kimliğimi gizleyerek gittiğim üniversite yılları sona erdiğinde kafamda bir tek şey vardı, yurtdışında master yapmak. Tabii kulağa inandırıcı gelmeyebilir belki, garsonluktan kazanılan parayla, hiçbir burs, aile desteği olmadan üniversite bitirmek ve üstelik bir de yurtdışında master yapmak... Mezun olduktan tam bir yıl sonra İngiltere´deydim. Yine garsonluk ve kasiyerlikle finanse ettiğim dil öğrenimim sonunda kendimi İngiltere´nin, hatta dünyanın sayılı üniversitelerinden birinde master yaparken buldum. Bu dönemde dünya çapında faaliyet gösteren şirketlerden birinde Türkçe-İngilizce konuşan eleman olarak işe başlamamın ardından, kısa sürede ürün geliştirme müdürü olarak görevlendirildim. Bir süre sonra finansal analist olarak başka bir şirkete transfer oldum. Aslında 28 yaşında olmama rağmen kendim için hedeflediğim her şeyi elde ettim. Ama nasil?

1. Sormaktan ve konuşmaktan ASLA ÇEKİNMEdim.

2. Amaçlarım için tüm alternatif yolları ARAŞTIRdım.

3. HEDEFlerimi uzun ve kısa vadeli birbiriyle ilişkilendirerek BELİRLEdim, yazılı olarak planladım. (Finansal durumum-eğitim süreleri- kendim için yaptığım yatırımın bana ortalama dönüş süresi vs...)

4. Zamanımı verimli kullandım, PLAN YAPtım. (24 saatinizi dahi kullanırken titiz davranmalısınız.)

5. Amaçlarıma ulaşmak için yeterli GAYRETi GÖSTERdiğime inandıktan sonra, sonucu SABIRla bekledim.

Aslında anlatmak istediğim, ne istediğini bilen ve amacına aktif olarak yönelen kimse için biraz sabırla aşılmayacak engel yoktur. Bu yüzden kariyer yapmak, ancak kararlı olmanızla başlayacak bir süreçtir. Çeşitli kişisel-ailesel sıkıntılarınız olabilir, acil para kazanmanız gerekebilir ya da memlekette ekonomik kriz oluşabilir. Unutmayın çevre-koşullar değişkendir, bulunduğunuz her türlü olumsuz koşulu, kararlılığınızla yönetip avantaja dönüştürmek sizin elinizde. Asla kendinize olan

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
güzel gercekten yaptgımz zaman faydası olsan seyler ;) ;)