Başarı “BEN BİLİRİMİ “ Defterden Silmektir

• Konbuyu başlatan DonJuan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde DonJuan tarafından oluşturulan Başarı “BEN BİLİRİMİ “ Defterden Silmektir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,140 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı Başarı “BEN BİLİRİMİ “ Defterden Silmektir
Konbuyu başlatan DonJuan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
D

DonJuan

Başarı toplumun gözünde başarı iyi maddi gelir getiren bir kariyer; büyük bir ev; lüks bir araba; uzak doğuda lüks otellerde tatil; diğer insanlara zarar vererek para kazanmak; sevdiği insanları her anlamda aldatmak ve bununla övünmek; karşılık beklentisi içinde sevmek, vermek ve insanları borçlandırarak onlara her istediğini yaptırmak veya yaptırmaya çalışmak; korku vererek saygı kazanmak; herkesteki en kötü yönü ortaya çıkarmaya çalışarak insanları sindirmek; sadece maddi ölçülerde yüksek değerlere sahip olmak değildir.

Başarı “ben bilirimi defterden silmektir. Onun yerine öğrenmeye hazırımı koymak gerekiyor. Ben bilirim deyince bilinmiyor maalesef. Sertlik; ona buna surat asmakla, sırt çevirmek, yok farz etmekle olmuyor.

-Kısaca: Başarılı olmak ben bilirimciliği bırakmak onun yerine öğrenmeye hazırım, bilgiye açığım demekle olur…[/color]

Fahri Sarrafoğlu

not: konu içerisinde paylaşılan, dini içerikli bilgiler Forum kuralı gereği tarafımdan silinmiştir.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Güzel bir tesbit.Teşekkürler.

T

telepati

Kullanıcı
8 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
evet güzel, bencil olmamak lazım, hep ben bilmeklede olmaz, ''bin bilsende bir bilene sor'..
paylaşımın için telşekkürler

A

AYSBERGE

Kullanıcı
2 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
SOKRATES "BİLDİGİM TEK SEY HİCBİR SEY BİLMEDİGİMDİR" DESTUR ETMEK!... :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Zaten her şeyi bilmemiz de biraz zor olduğundan doğru bir tespit bencede.
Gerçi her şeyi bilmek biraz zaman, tecrübe ve yaşanmışlıkla ilgili biraz da.
Ama her zaman her şeyi bilfiğimiz yanılgısından kurtulmak lazım, yazıda da anlatıldığı gibi.
Teşekkürler paylaşım için Don Juan.

G

GTRST_ZEKİCİ

Kullanıcı
26 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez---La Fontaine..

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
gerçekten de öyle insanalara göre başarı eşittir zengin olmak ama bence başarı eşittir kendini geliştirmiş olmak ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Tamam kısmen anladımda, öğrenmeye hazırım, peki öğrendiklerim bildiklerim anlamına gelmiyormu ?
Yani bildiklerim konusunda ben bilirim demenin nesi yanlış ?

Başırını ne olmadıgı konusunda konuda geçenlere baştan sona katılıyorum o ayrı konu vesselam.
Teşekkür ederim.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Gerçi her şeyi bilmek biraz zaman, tecrübe ve yaşanmışlıkla ilgili biraz da.
Ne kadar tecrübeniz ve yaşanmışlığınız olsa da hiçbir zaman herşeyi bilemezsiniz. Robot muyuz biz, beynimize enjekte mi ediliyor bilgiler. Mutlaka her zaman, insan ayırd etmeden öğreneceğimiz çok şey vardır/olacaktır.

Yani bildiklerim konusunda ben bilirim demenin nesi yanlış ?
Abi bildiklerinde ben bilirim demek yanlış değil tabiiki. Buradaki farklı.
Her şeyi bilirim ben diyor musun sen? Cümlene bir bak: "Bildiklerim" konusunda diyorsun..

E

ersin1453

Kullanıcı
17 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Isparta
her öğrendiğin şeyi biliyorum diye nitelendiremezsin korsan çünkü öğrendiğin şeyin doğru yada yanlış olabilme ihtimali var...
birşeyi yanlış öğrenmişsen, bu yanlışı bilmen doğruyu kesinlikle biliyorum anlamına gelmez...
bildiklerin konusunda BEN BİLİRİM demenin hiç bi yanlış tarafı yok...
buda özgüven meselesi zaten ben bilirim diyemiyorsan bildiğin şeyler hakkında ozaman güven eksikliği var demektirki buda başarıyla çelişir ...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
ersin1453' Alıntı:
her öğrendiğin şeyi biliyorum diye nitelendiremezsin korsan çünkü öğrendiğin şeyin doğru yada yanlış olabilme ihtimali var...
birşeyi yanlış öğrenmişsen, bu yanlışı bilmen doğruyu kesinlikle biliyorum anlamına gelmez...
bildiklerin konusunda BEN BİLİRİM demenin hiç bi yanlış tarafı yok...
buda özgüven meselesi zaten ben bilirim diyemiyorsan bildiğin şeyler hakkında ozaman güven eksikliği var demektirki buda başarıyla çelişir ...
Doğruluk yanlışlık fazlaca göreceli ersin.
Öğrendiğim şey bildiğim şeydir, doğrusunu yada yanlışını yazmadım.
Ve bildiğim şeyleride ben bilirim derim, doğru yanlış banadır keza bildiklerimde.

Başarı mevzuna hiç girmeyeyim.
Keza başarı nedir ? kime göre neye göre ne şartlarda vs vs vs.

E

ersin1453

Kullanıcı
17 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Isparta
başarı insanın kendisine göredir doğrulukta öyle...
belki haklısın ama bişeyleri bi kritere göre değerlenndirmek gerekir diye düşünüyorum...
:D:D:D

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
ersin1453' Alıntı:
başarı insanın kendisine göredir doğrulukta öyle...
belki haklısın ama bişeyleri bi kritere göre değerlenndirmek gerekir diye düşünüyorum...
:D:D:D
Aynen, hani kriter ? Kime göre neye göre dicem kızıcan :d
Yani hep derim, ucu açık kesin sözlere tabiri caiz ise fitil olurum.
Başarı ben bilirimi defterden silmektir. Gibi neden ? niçin ? ne şartlarda vs vs vs Şairane sözlere karnım tok valla.
Bu konuda dahil olmak üzere bir çok böyle konu ve söz kişisel görüştür böyle değerlendirmek lazım.
Bende öyle değerlendirip soruyorum işte.
Bana göre bu yol yanlış vesselam nedim.