Başarı Bazen Çok Yakındır!

• Konbuyu başlatan efza
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde efza tarafından oluşturulan Başarı Bazen Çok Yakındır! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,213 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı Başarı Bazen Çok Yakındır!
Konbuyu başlatan efza
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
E

efza

Kullanıcı
26 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Her zaman zengin olmak, saglikli olmak
yada çok seye sahip olmak
basari ölçüsü degildir.

Iste size bunun en açik delili:
Protez bacagini kendi yapan
Türk çiftçisinin öyküsü. Mutlaka okuyun.

Bacaklari kesilen çiftçi, kendine agaçtan protez bacak yapti

Antalya’nin Gazipasa ilçesinde yasayan 48 yasindaki çiftçi Mehmet Tan, damar tikanmasi sebebiyle kesilen bacagina, 1,5 yil ugrasarak agaçtan protez yapti.

Gazipasa’nin Inal köyünde oturan Mehmet Tan, 17 yil önce damar tikanmasi sebebiyle sag ayaginin diz bölgesinden kesildigini ve köy halkinin aralarinda para toplayarak kendisine protez bacak hediye ettiklerini söyledi. Aradan geçen 17 yillik süre içinde, hiçbir saglik sorunu yasamadigini ve normal bir insan gibi yasamini sürdürdügünü ifade eden Tan, 1,5 yil önce diger bacaginda da ayni hastaligin görüldügünü ve Gazipasa Devlet Hastanesi’nde sol ayaginin da diz bölgesinden kesildigini vurguladi.

Kesilen bacaginin yerine protez yaptiramadigini belirten Mehmet Tan, söyle konustu: “Ekonomik kriz köyümüzü de çok etkiledi. Bu sebeple köy halki çok üzülse de bana ikinci protezi alacak parayi toparlayamadi. Ben de zaten kimseye yük olmak istemiyordum. Protez alacak param da yoktu. Yasama dört elle sarilip, kendime agaçtan protez bacak yapmaya karar verdim. Sag bacagimdaki protezi, ikinci protez için model olarak kullandim ve 1,5 yil ugrasarak kavak agacindan protez bacak yapmayi basardim.”

NOT .Alıntıdır

S

sessiz_lik25

Kullanıcı
28 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
söylenecek çok şey var ama...

güzel yazı
paylaşım için teşekkürler

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Başarı Bazen Çok Yakındır!

Yok, yok bazen çok ''Ucuzdur'' pancar fiyatıdır ya ülkede hep en ucuz olan.
Bazen başarı ondanda ucuzdur.
Satarsın inandıgın doğruları,gelirsin bir yerlere, olursun bir şeyler kalırsın oralarda.
Başarı ucuzdur evet evet, ama bazen.