Bankaya güvenlikçi olarak girdi, müdür çıktı

• Konbuyu başlatan zor_yilar
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde zor_yilar tarafından oluşturulan Bankaya güvenlikçi olarak girdi, müdür çıktı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,647 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı Bankaya güvenlikçi olarak girdi, müdür çıktı
Konbuyu başlatan zor_yilar
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan nazarelif
Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Cemal Kaçay yıllarca güvenlikçi olarak çalıştığı bankaya müdür oldu. İşte bir başarı öyküsü…

Çorum'da bir bankanın şubesinde 1982 yılında güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlayan Cemal Kaçay, 26 yıl sonra aynı şubenin müdürü oldu.

Cemal Kaçay, kendisinin 1982 yılında işe başladığı dönemlerde hem güvenlik görevlisi hem de memur olarak işe alımların olduğunu bildirdi.

''O zamanlar Merkez Bankasının güvenlik görevlileri sivil olarak, bellerinde silahları ile geziyorlardı'' diyen Kaçay, kendisinin de ''gençliğin verdiği heyecan'' ile güvenlik görevlisi olmak kendi isteğiyle işe başladığını ifade etti.

Kaçay, Halk Bankasının Çorum şubesinde işe başladıktan bir müddet sonra güvenlik görevlilerine ''siyah üniformalar'' dağıtıldığını belirterek, ''Bu görevin benim için cazibesi kalmamıştı. Ben de memur olmak için karar verdim ve çalışmaya başladım'' diye konuştu.

MEMURDAN ÇOK MEMURDU

Güvenlik görevlisi olmasına rağmen muhasebe bilgisi ve daktilo kullanma yeteneğiyle banka içinde daha çok memurluk görevi yaptığını anlatan Kaçay, 2 yıl sonra aynı bankada memurluk görevine başladığını kaydetti.

Bankanın şube müdürü olmak hayalini o yıllarda kurduğunu belirten Kaçay, ''(Eğer hedefinizi koymuşsanız, yolun yarısını geçmişsiniz demektir) sözü ne kadar haklıymış, şimdi daha iyi anlıyorum'' dedi.

''HEM ÇALIŞTIM HEM OKUDUM''

Cemal Kaçay, bankaya başladıktan sonra Açıköğretim Fakültesini dışarıdan bitirerek üniversite eğitimini tamamladığını ifade ederek, Halk Bankasının hizmet içi eğitim seminerleri, ekonomi dersleri, yükselme eğitimleri gibi pek çok alanda da eğitimine katıldığını vurguladı.

Kaçay, bankacılığın sevildiği zaman insanı mutlu eden bir meslek olduğuna dikkati çekerek, şunları söyledi:

''Bankamızın yaptığı geniş kapsamlı eğitim çalışmalarına katıldım. Ekonomi, kriz dönemleri ve ihtisas yapılabilecek alanlarla ilgili en değerli bankacılardan dersler aldım. Çalışmamın her zaman faydasını gördüm. Ben buralara kadar yükselebileceğimi hayal etmezdim. Ancak bankamızın performans ve kazandığınız iyi notlara göre ödüllendirme sistemi, çalışan herkesin önünü açıyor, bunu şimdi daha iyi anladım.''

Kaçay, şu anda hedefinin bankanın Çorum şubesini Türkiye genelindeki ilk 10 şube arasına yükseltmek olduğunu dile getirdi.

(Milliyet)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu haberleri okudukça hep; "Neden olmasın?" diye sorarım kendime. Gözlerim nemleniyor gerçekten.
Son hedefine ulaşması zor görünse bile; hedefi büyük tutmanın yararlarını farklı bir şekilde elbette göreceğinden eminim bu iradeli insanın.
Yolu açık olsun.

D

dileklerperisi

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Güvenlik görevlisinden memurluğa oradanda müdürlüğe yükseldiy daha çok şeyler başaracak demektir.
Çünkü gerçekten istiyor.
Yolu açık olsun.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
''(Eğer hedefinizi koymuşsanız, yolun yarısını geçmişsiniz demektir)
Bunu ispatlayan bir kişi daha.. Gerçekten de insan istedikten sonra herşeyi yapıyor ya. Ama biliyor musunuz asıl konu "isteyip yapmak" değil, "ne istediğine karar vermek, bilmek".. Bundan sonrası daha kolay.

D

darjmam

Kullanıcı
21 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
Sakarya
Kendini Geliştir Ailesine Teşekkür Ederiz...

B

bişileryapmaklazım

Kullanıcı
14 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
isteyeceksin, disiplinli ve kararlı birşekilde çalışacaksın sonra bakmışsınki istediğin yerdesin;sonra yine isteyeceksin yine.............. böyle gider bu yeterki birşeyi kafana koy ve ona ulaşmak için istikrarlı birşekilde çalış :) ;) ::)

M

musassa59

Kullanıcı
3 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
kıbrıs
ibret verici bi hikaye ana fikir hedefleri yüksek tutmak ve kendini geliştirmek

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
bende bankada müdür olmak istiyorum  bu yollardan geçicem inşallah :)