Babam hakkını helal et.. ( Şehit bir asker ve babası yaşanmış bir olay )

• Konbuyu başlatan derman86
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde derman86 tarafından oluşturulan Babam hakkını helal et.. ( Şehit bir asker ve babası yaşanmış bir olay ) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,747 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Babam hakkını helal et.. ( Şehit bir asker ve babası yaşanmış bir olay )
Konbuyu başlatan derman86
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Babam hakkını helal et..

Yüreği dağlandı Hakan Kaptan' ın. Kalbide hafiften sekteledi. Bu kadar zor muydu yiğidinden ayrılmak. Yusuf' una sımsıkı sarıldı. Ne kadar mücadele ettiysede dayanamadı, iki damla yaş damladı gözlerinden. " En büyük asker bizim asker " nidaları arasında bindirdiler Yusuf' u otobüse. Bir garip mekana yolcu ettiler biriciklerini..

Evde tam bir şenlik havası hakimdi. Yusuf' tan mektup gelmişti. Mektup, Yusuf' un askerde edindiği arkadaşlarından, ot yolmaktan ellerinin nasırlaştığından, babasının şefkat dolu kollarını çok özlediğinden ve paraya ihtiyacından bahsediyordu. Son satırlarda da usta birliğini Silopi' de yapacağını yazmıştı oğulları. Gözleri dolu dolu defalarca okudular, defalarca kokladılar. Kıyamadıklarının kokusu vardı bu hiç birşeye değişilmez kağıt parçasında. Arada bir gidip gelen kalbini doktor Kazım' a göstermek yerine, son parasını oğluna yolladı Hakan Kaptan. O mutlu olmazsa ne önemi vardı zaten yaşamasının..

Hasretin duvarlara yazıldığı günlerden biriydi. Üzerinde Yusuf' un kamuflajıyla çekindiği resim duran televizyon verdi, verilmemesi gereken haberi. " Yusuf Şimşek PKK ile girilen çatışmada, canını vatana bağışlamış, şehitlik mertebesine ulaşmıştı " Saatler durdu. Hakan Kaptan oturduğu koltuktan kalkamamıştı. Tarifi hiç bir kitapta bulunmayan bir hançer saplandı yüreğine. 22 senedir üzerine titrediği yiğidi nasıl artık yok olabilirdi ? Yusuf' unun son telefon görüşmesinde titreyerek "Şafak 55 baba" demesi artık hiç birşey ifade etmiyor muydu ? Koltuktan kendini yere bıraktı. " Allah' ım neden, neden.. " diye bağırarak haykırırken durdu rüzgarlar. Artık sonbahar bile bir başka hüzünlüydü..

Yağmurların topraklara nefes verdiği hafta geldi Yusuf' un cenazesi. Yüzünde sadece şehitlere ait gülümsemesiyle yatırdılar teneşire. Kanlarını sildiler, dört kahpe kurşunu çıkardılar göğsünden. Öyle sıcak, öyle canlıydı ki, sanki ayağa kalkıp sizleri çok özledim diye sarılacak gibi yatıyordu, dönmeyecek yolcuların misafirhanesinde.. Bembeyaz kefene koydular, ay yıldızlı bir bayrağa sarılı tabuta yerleştirip mezarlığın yolunu tuttular. Dualar okundu, gözyaşları sel oldu. Yiğit Yusuf' u, Şehit Yusuf' u, Hakan Kaptan' ın taze mezarının yanı başına gömdüler.. Yusuf kahrolası bir teröre, Hakan Kaptan kalbine yenik düşmüş, vatan uğruna Şimşek ailesinden iki can gitmişti. Her ikisinin mezarındada en güzel çiçekler açtı, hasretle yanan iki yürek, baba ve oğul çoktan şehitler köprüsünde buluşmuşlardı..
ALINTIDIR...

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
:'( ne yürekler yanıyor askerlerimiz için..

B

burcin

Kullanıcı
18 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
allah ikisinide rahmet eylesin,bunlar gibi ne yiyitler verdik vatanimizin ugruna ama bazilarimiz hala bilmiyoz topragimizin kiymetini allah geride kalanlarina sabir versin cok duygulandim :'(

K

Kardelen

:'( :'( :'( :'( çok duygulandım allah rahmet eylesin yazık günah bitsin artık yanmasın analar bacılar rabbim düşmanlara fırsat verme allahım vatanımızı milletimizi mehmetçiklerimizi korusun tşk ler paylaşım için :( daha nice mehmetler var bu vatan için ölecek asla başaramayacaklar şehitler ölmez vatan bölünmez....

G

Gül46

Kullanıcı
17 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Türkiye
burcin' Alıntı:
allah ikisinide rahmet eylesin,bunlar gibi ne yiyitler verdik vatanimizin ugruna ama bazilarimiz hala bilmiyoz topragimizin kiymetini allah geride kalanlarina sabir versin cok duygulandim :'(

Ç

çakır

Kullanıcı
22 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
samsun
inanın cok kotu oldum ne kadar acı bır durum yaaaa :'( :'( :'(

F

fıstık

kardelen_87' Alıntı:
:'( :'( :'( :'( çok duygulandım allah rahmet eylesin yazık günah bitsin artık yanmasın analar bacılar rabbim düşmanlara fırsat verme allahım vatanımızı milletimizi mehmetçiklerimizi korusun tşk ler paylaşım için :( daha nice mehmetler var bu vatan için ölecek asla başaramayacaklar şehitler ölmez vatan bölünmez....
haklısın kardelen mehmetlerimiz çok... 7'den 70' e hepimizin yüreği vatan için atıyor. 8 yaşındaki Oğuzhan Ateş' in askere alınmayacağını bile bile Başbakan'a yazdığı mektup...
Behrampaşa İlköğretim Okulu 2'nci sınıfta okuyan Oğuzhan Ateş, son yaşanan terör olayları ve şehitler nedeni ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazdı. Son terörist saldırılardan etkilenen Oğuzhan Ateş çocuk, duygularını mektupla kaleme aldı. Ateş başbakana yazdığı mektupta şu ifadelere yer verdi:
“Ben Oğuzhan Ateş. Bütün şehit abilerime Allah'tan rahmet dilerim. Şehitler ölmez vatan bölünmez. Ben 8 yaşındayım ama asker olmak istiyorum. Biliyorum beni askere almazsınız ama en büyük hayalim bu. Ne olur alın, asker abilerim operasyondan gelince ayaklarına masaj yaparım. Onlarla çikolatalarımı paylaşırım, ayakkabılarını silerim, çantalarını düzeltirim. Onlara yardımcı olabilmek için elimden geleni yaparım. Yeter ki onlar hain PKK’yı gebertsinler. Bende onların yanında olmak istiyorum.”

Oğuzhan Ateş'irn babası Mustafa Ateş, oğlunun yazdığı mektubu şaşkınlıkla karşıladıklarını belirterek, “Böyle bir mektup bizi de çok şaşırttı ve sürpriz oldu. Aynı zamanda çok duygulandık” dedi.

Hürriyet [/b
]  :-[ :'(

K

Kristal

Bizim yüreğimiz bu kadar yanıyorken ailelerine Yüce Rabbim sabır versin.

G

greenhome

Kullanıcı
6 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
şehitler ölmez vatan bölünmez milletimin başı sağolsun

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul

derman86' Alıntı:
Evde tam bir şenlik havası hakimdi. Yusuf' tan mektup gelmişti.
Mektup, Yusuf' un askerde edindiği arkadaşlarından, ot yolmaktan ellerinin nasırlaştığından, babasının şefkat dolu kollarını çok özlediğinden ve paraya ihtiyacından bahsediyordu.
  Göz damarlarım kanadı artık (istesemde)ağlayamıyorum..Ağlamayacağımda..
Ahh diyorum ahh..!
Ülkeyi bu hale getirenler utansın..