aziz nesin--sizin memlekette eşek yokmu?

• Konbuyu başlatan kocatepeli
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde kocatepeli tarafından oluşturulan aziz nesin--sizin memlekette eşek yokmu? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,310 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı aziz nesin--sizin memlekette eşek yokmu?
Konbuyu başlatan kocatepeli
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan özlem1980
K

kocatepeli

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
edebiyat öğretmenimden bana hediye benden size tavsiye arkadaşlar... okurken güleceğiniz ve çok eğleneceğiniz bi kitap... kapak kısmındada yazdığı gibi "bi anlamda aziz nesin"in aziz nesin"den seçtikleri".. hem güleceğimiz hem kendimiz adına ders çakarabileceğimiz hikayeler var... tekrar tekrar okuyabileceğimiz ve her defasında aynı zevki alabileceğimiz bi kitap..

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:)
yıllar önce okumuştum bu kitabı. Okuduktan 1-2 ay sonra tekrar okudum. Tekrar tekrar güldüm, düşündüm, ders aldım.
Süper bir kitap, kesinlikle tavsiye ediyorum.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Lise bittikten sonra arkadaş tavsiyesi üzerine Aziz NEsin kitapları ile tanıştım ve iyi ki de tanışmışım.
Ülkesini iyi tanıyıp, iyi analiz eden bir yazardı.
Teşekkürler tavsiye için.
Okuyan biri olarak bende size katılıyorum :)

S

spiritualsigns

Etrafımızda o kadar çok yanlış düzgün olmayan şeyler yaşanıyor ki isyanlarımızı susarak gömüyoruz çoğu zaman.... Çevresindeki materyalleri hicivle karışık kaleme alan sağlam bir yazar ve şairdi... Kalemini ölene kadar susturmadı.... Hemen her kitabını okudum... Herkes okumalı....

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Öncelikle bir biyoğrafisini okumayı tercih ederim...

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Evet..Bu günlerde biyoğrafilerini okumakdan keyif alıyorum yazarların...Daha iyi tanımak için...

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hımm.. Bu kadar kitap okuyan birinin Aziz Nesin'i iyi tanımamasına şaşırmıştım sadece.

S

spiritualsigns

Su Perisi' Alıntı:
İlk okuman gereken biyografilerden olmalıydı.. oldukça renkli... geç kalmışsın bence :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
dideM' Alıntı:
Hımm.. Bu kadar kitap okuyan birinin Aziz Nesin'i iyi tanımamasına şaşırmıştım sadece.
Aziz NESİN'i tanımıyorum dedim mi?
Bu günlerde ilk kitaplarından son çıkan kitaplarına kadar takip ettigim ama biyoğrafilerini yeni okudugum bir kaç yazarımızın kitaplarını keşke kitaplarını okumadan okumuş olsaydım ve kitaplarını,şiirlerini yazarkenki yaşamış olduğu anılarıyla bütünleşmiş,daha bir keyifle okumuş olacakdım  söyledim bu gün yazmış oldugum "en son okuduğum kitap"  bölümünde..
Aziz NESİN'in şu an elimde olan "Şimdiki çoçuklar bir harika" ve "Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz" adlı kitapları bulunuyor ama daha alt seviyede,ortoögretim seviyesinde,okudum elbette...Elime geçmiş olsa yaş seviyesine göre düzenlenmemiş olan tekrar okumayacagım..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
spiritualsigns' Alıntı:
Su Perisi' Alıntı:
İlk okuman gereken biyografilerden olmalıydı.. oldukça renkli... geç kalmışsın bence :)
Haklısın canım,bende  diger yazarlarımızda geç kaldıgım gibi bundada geç kaldım biyoğrafisini okumakta...
Ne derler "zararın neresinden dönersen kar" kitapçıma bir sorayım ne var ne yok elinde Azin NESİN ile ilgili..

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Aziz NESİN'i tanımıyorum dedim mi?
Ben de tanımıyorsun dedim mi?
İyi tanımıyorsun dedim. İkisi farklı, karıştırmayalım.

Yazarı tanımadan ilk kitabından son kitabına kadar okumak da enteresan. Yani bu şekilde çok okunuyorsa yazar o bir sürü kitabın içerisinden mutlaka bir kısmında kendinden bahsediyordur. Ayrıca Aziz Nesin'i tanımak için illa biyografi kitabı almaya gerek yokki. Haberlerden bile tanıyor ufak çocuklar bile..

Neyse siz en iyisi biyografisini anlatan bir kitap alın. Burada da En son okuduğum kitap bölümüne eklersiniz. Bilmeyenler öğrenir Aziz Nesin'in kim olduğunu..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Aziz NESİN' emin ol senin kadar tanıyorum ama benim söylemek istediğim şey farklı...Öncelikle hayat felsefesini okuyarak okumanın daha bir keyif verdigi idi Didem...
Mesela bir örnek vereyim...Amin Maalouf'un kitabı bende 4 senedir vardı ama okumaya fırsat bulamadım,takip ettiğim yazarların kitaplarını okumakdan...Burda bir arkadaşımın "semerkant" isimli kitabı ve içinde "Ömer HAYYAM" dan bahsettiğini öğrenince hemen okudum...Yazmış olduğu dörtlükleri severek paylaştıgım halde,"Alamuta dönüş ve Alamut kalesi" adlı romanalrındada bizraz bahsettigi halde Ömer HAYYAM'ın "Semerkant" adlı kitapda dörtlüklerini nelerden etkilenerek ve kimlere yazdıgını okudugumda anladım ki öncelik okudugun bir yazarın elinde kulakdan dolma ve ordan burdan okumayla degilde biyoğrafisinin olması ve dogru bilgi ve belgelere dayanarak okunması...
En son okudugum kitapları örnek vereyim,Nazım HİKMET'in "Memleketimden insan manzaraları" adlı şiir kitabını okudugum halde anlamadıgım bir çok şiiri vardı...Biyografisini okurken gördüm ki yaşadıgı olaylara şiirleriyle vermiş oldugu ama benim önceden okurken anlamadıgım keyif ve iç burkularak okudugum şiirlerini okuyunca böyle bir şey söylemek gereyi duydum...
Ayrıca yazarlar kitap ön sözünde kendilerinden bahsediyor bize kendilerini tanıtmak için illaki biyografisini okumaya gerekde  yok...Romanlarında hayat görüşlerini yantısatacak konuları ele alışları kendi tarzlarını bilmemize,uslubundan tut kaleminin akıcılıtına kadar bir çok şeyi ögretiyor...Ama biyoğrafileri çok farklı imiş...Bu romanları,şiirleri,köşe yazıları,şarkıları,görüşlerini yazarken yaşadıgı olayları sizide içine alıp etkilemesinden bahsediyorum...
Neden farklı anlaşılıyorum ki bunuda anlamış degilim..Her sözümün altında bir arayış aranıyor ki..

M

maziyat

Kullanıcı
23 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
aziz nesin..
ülkesinin insanlarını bu kadar iyi analiz eden başka bi yazar görmedim ben :eek: tüm kitaplarını beğenerek okudum.öğretmen arkadaşlara ''şimdiki çocuklar harika ''kitabını tavsiye ediyorum..

H

hayalhane

ben bu Aziz Nesin'in kitabını 3 saatte okuduğumu bilirim.Üsatat yazmasını biliyo,kalemi kuvvetli.Rahmetli olalı yıllar oldu ama hala yazdıkları okuyanı gülmekten kırıp geçiyo yav :) ;) :D

F

Flamingo

Kullanıcı
31 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Erken yaşlardan beridir tanışık olduğum ve sevdiğim bir yazar.
Bu kitabı da çok güzeldi, okuması ayrı bir keyifliydi. Okkumayanlar da mutlaka okumalı diye düşünüyorum...

Teşekkürler  :)

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Lisedeyken ilk tanıştım ve nerdeyse bütün kitaplarını benim için rekor sayılacak seviyede çabucak bitirmiştim. Gerçi lisede bunun yüzünden az biraz hocanın gazabınna uğrasamda, neyse o konulara fazlaca girmeden; bence hak ettiği saygıyı ve değeri göremeyen zekice ve ince espirili bir dille bize ayna tutmayı başaran nadir yazarlarımızdan birisi.