AZİZ MİLLETİMDEN İNCİLER...

• Konbuyu başlatan prenses_o6
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde prenses_o6 tarafından oluşturulan AZİZ MİLLETİMDEN İNCİLER... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,418 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı AZİZ MİLLETİMDEN İNCİLER...
Konbuyu başlatan prenses_o6
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
P

prenses_o6

Kullanıcı
5 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
1. "Nerelisin ?" sorusuna cevap aldıktan sonra otomatikman "içinden mi?" diye sormak.
2. Amca, hala, dayı, teyze, görümce, kayınço, enişte, elti,
bacanak, kaynana, kayınpeder, baldız, yenge, amca oglu, hala oglu, dayı oglu, vb. gibi akrabalık terimleri.
3. Gelin-Kaynana çekişmesi.
4. Sigarayı çoraba veya kulak arkasına koymak.
5. Yürüyüş veya dolaşma esnasında eline tesbih, değnek, sopa, anahtarlık vb. almak.
6. Japonları kastederek "adamlar yapmış abi!" demek.
7. Ortaokul ve lisedeki ve askerdeki anı-hatıra defterlerine yazarken "bana kalbin kadar temiz bu sayfayı ayırdığın için... " diye başlamak.
8. "Geldiniz mi?" veya "Siz mi geldiniz?" gibi gereksiz sorular.
9. "Kim O?" sorusuna "Ben!" diye cevap vermek.
10.Misafir gelince hemen cay suyu koymak.
11.Paraları cüzdana veya cebe koyarken Atatürkleri ayni tarafa gelmesine dikkat etmek.
12.Düğün, lokanta, vb. gibi yerlerde masaları birleştirerek
oturmak.
13.Büyüklerin "biz sizin yaşınızdayken..." diye başlayan
serzenişleri.
14. Otobüs, uçak, hastane, vb. gibi cep telefonu kullanmanın yasak olduğu yerlerde gizli gizli cep telefonu ile konuşmak.
15.Düğünlerdeki takı merasimleri  ve daha ülkemizde bunun gibi bir sürü şeyler var......

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
;D ;D ;D ;D
gerçekten çok komik teşekkür ederiz ;D

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
2. Amca, hala, dayı, teyze, görümce, kayınço, enişte, elti,
bacanak, kaynana, kayınpeder, baldız, yenge, amca oglu, hala oglu, dayı oglu, vb. gibi akrabalık terimleri.
::) türk kültürünün akrabalık ilişkileri böyle işte..herkesin farklı ismi var...ingilizler halaya da,teyzeye de, yengeye de  :aunt diyolar,,amca,enişte,dayı...v.s de : uncle diyolar kurtuluyolar... :)ama bu da bizim kültürümüzün zenginliği olsa gerek diye düşünüyorum :D :)

B

buLut

Kullanıcı
29 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
::)evet re-Member size katılıyorum..ingilizler işin kolayına kaçıyor. :)..ama sizin de söylediğiniz gibi bu da bizim kültürümüzün zenginliği...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
1. "Nerelisin ?" sorusuna cevap aldıktan sonra otomatikman "içinden mi?" diye sormak.
Bende derim bunu
Nedim abi meridyenlerini enlem boylamlarınımı sorayım hangi koordinatlarda dedinmi dahamı entelektüel bir  soru olucak :)

Mesela Efendim erzurumda oltuya kaç ışık yılı uzaklıktasınız :) gibi

Ne bileyim beh hep böyle sorararım abi nerelisin atıyorum malatya neresinden içindenmi köyündenmi diye.
Yani oradaki içindenmi sözü merkezmi ilçe kasaba yada köymü anlamına geliyor :)
Yani ne bana uzak bir soru nede uzak bir cevap :)
Neyse çoştum yine....

F

Freyza

Kullanıcı
20 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
manisa
Haklısın korsan.
Peki sinema'dan çıkan iki kişinin birbirine az önce izledikleri filmi anlatmasına ne demeli????

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Freyza' Alıntı:
Haklısın korsan.
Peki sinema'dan çıkan iki kişinin birbirine az önce izledikleri filmi anlatmasına ne demeli????
Teşekkür derim öncelikle
Sinema filmine gelince Valla onuda ayrıca irdelemek lazım ne yalan söyleyeyim :)