[Ayın Konusu] Hayat herkese karşı eşit mi? (Haksızlıklar!)

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Codex tarafından oluşturulan [Ayın Konusu] Hayat herkese karşı eşit mi? (Haksızlıklar!) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,535 kez görüntülenmiş, 40 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı [Ayın Konusu] Hayat herkese karşı eşit mi? (Haksızlıklar!)
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Hayat herkese karşı eşit mi? (Haksızlıklar!)

Hergün bir çok şeyle karşılaşıyoruz. Bazen "haksızlık" yaptığımızı düşünüyoruz. Bazen "haksızlığa" uğradığımızı... TAM bu noktada uğradığınız ya da uğrattığınız en büyük "haksızlık" neydi?

İşte bu ayki forum konumuz bu :) Eminim yazacak çok şey bulacaksınız. Hadi sen de hikayeni YAZ!

Not : Biraz beyin fırtınası, biraz gülmece, biraz eğlence, biraz senden, biraz benden...
Tek dikkat edeceğimiz şey - yine ve her zamanki gibi-  "FORUM KURALLARI..."

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz

annem bana çok haksızlık ediyor  :(
evin en büyüğü benim diye iki kat daha fazla sorumluluk sahibiyim
ilk önce ben düşünmeliyim, iyi örnek olmalıyım ama bu haksızlık !
denemeden yanılmadan ya da birileri yol göstermeden doğru ya da yanlışı nasıl görebilirim ki
tabi bu tatlı sert bir durum  ;)

fakat
uğradığım en büyük haksızlıklar itiraz edemeyeceğim merciden geliyor,
hayattan...
örnekleri o kadar çok ki...
ölümler, anlaşmazlıklar,yasaklar.
bende ona küsmek yerine, daha fazla asılıyorum herşeye, ona inadına mutlu olmaya çalışıyorum  ::)
kızgınlıklarımı,üzüntülerimi de sevinçlerimi,beklentilerimi de
kısacası her duyguyu yaşıyorum

T

turna233

Kullanıcı
17 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
Ben daha iyi yaşamak için bütün insanları gözlemliyorum.yanlışlarını doğrularını hepsini görüyorum.kendime ekliceklerim ve kendimden çıkardıklarım oluyor bu gözlemlerden.çoğu zaman kendimle gurur duyarım iyiki ben böyle değilim diye.Ama yediremediğim tek şey var.o eleştirdiğim insanların benden daha iyi yaşıyor olması.Haketmedikleri o kadar şey varki bana göre.çoğu zaman isyana sebep oluyor bunlar bende.o yüzden ben hayat adil değil diyorum.benim için adil değil.

L

lilaslmn

her ne kadar hayatın bazen bana haksızlık ettiğini düşünsem de bir kaç saniye sonra mutlaka mutlu olmama yarayacak şeyler buluyorum kendime.dolayısıyla bazı şeylerden dolayı kızmıyorum hayata.hiçbirşeyin nedensiz olmadığını bilmekle beraber kadercilik oyununu da oynamıyorum.hayat bir uyum ve denge meselesi artık..izleyeceksiniz ve uygulayacaksınız.hayatta kalmayı nasıl başarıyorum;insanları izlemeye bayılıyorum.yürürken,çalışırken,ya da gittiğim ortamlarda insanların beden dillerini okumaya çalışıyorum..hiç tanımadığınız insanların davranışlarını az çok tahmin edebilmek çok şey katıyor hayata dair...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Hayat kimseye essit degil olduguda görülmemiştir.
Bir futbol maçına benzetirsen daima maça 1/0 önde baslıyo buda hiç eşit değil :)
Bazen bazılarına karsıda savunma zaafı gösterio bazılarınada çanakkale geçilmezi oynuyo.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:)
Üç kere açtım bu konuyu. Bu dördüncü.. Hala yorum yapamadım/yapamıyorum.:)
Sanırım yapamayacağım da..

Z

zamansizyagmur01

Kullanıcı
14 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
ben su torpil olylarına çok takılıyorum büyük haksızlık oluyor,egitimime güveniyorum fakat torpil olmayınca kendini ispatlayamıyorsun::( :mad: :mad: :mad:

Z

zamansizyagmur01

Kullanıcı
14 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
ayrıca su barlarda bes para etmez insanların üzerine sacılan paralar alkol..onlarla onca yetimi dourubilir,yardıma ihtiyacı olanlara yardım yapabilirler..bence büyük haksızlık.. :(

B

BERRA

Kullanıcı
11 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
İSTANBUL
Hayat herkese eşit davransaydı ozaman haksızlık olurdu bence.Biraz ağır olacak belki ama bence hepimiz hakkettiğimiz gibi yaşıyoruz.Şahsen başıma bir haksızlık geldiğinde ben ne gibi haksızlıklar yaptım diye düşünüyorum.Hiç birşey sebebsiz ve boşuna değil eğer haksızlığa uğruyorsam bununda bir sebebi olmalı.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Tabiki herkese eşit davranmıyor ama galiba hayatın keyfide burada yatıyor.Eski çalıştığım iş yerinde gelmem gereken bir konuma sırf torpilim olmadığımı için benim yerime sevdiğim arkadaşım getirilmişti.Yani haksızlığa uğramıştım ve çok sinirlenmiştim.Ama şimdi düşünüyorumda yaşadığımız her iyi kötü olay bize birer deneyim...

A

aynur34

Kullanıcı
27 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
izmir
hayat tabiki herkese karşı eşit değil, bunu yaşadığımız her an görmemiz mümkün.peki gerçekten hayat herkese eşit davranabilirmi? bence hayır...katlanılan zorluklar ,çekilen çileler ,alınan dersler insanı bir yerlere getiriyor, ve çile çekmek kapsamında da en büyük şey bence haksızlık, haksızlığa katlanmak zorunda kalmak en büyük çile!

D

diloş

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
öncelikle Özgür'e bu konu için teşekkür ederim... Öyle büyük bir haksızlık yaşamadım çok şükür... genel olarak bakarsak hayatta çok haksızlıklar var bunları görmek insanı üzüyor birşey yapamamak sadece yorum yapabilmek :( ama haksızlıklara elimizden  geliyorsa karşı koymalıyız yapacak birşey yoksa da güçlü olmalıyız herşeye rağmen diyorum...

A

aynur34

Kullanıcı
27 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
izmir
evet konu gerçekten çok anlamlı, insan düşündükçe yeni yeni şeyler geliyor aklına..haksızlıklar gerçekten çok fazla ama bizim yapabildiğimiz şeyler sınırlı, bu düzeni değiştirmek belki tamamen bizim elimizde değil ama biraz daha iyiye gitmesini sağlayabiliriz belki...

S

sude19811981

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
ben bazen kendime haksızlık yaptığımı düşünüyorum.bazı sorunları kafama çok takarak ya da kendimden çok karşı tarafı düşünerek kendimi ihmal ederek bazen kendime haksızlık ettiğimi düşünüyorum. :(

A

aynur34

Kullanıcı
27 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
izmir
sude o dediğin bende de var, bazen şöyle bir oturup düşününce kendimi çoğu kez boşuna yıprattığımı farkediyorum yada herşeyi çok detaylı ve ince düşünerek kendimi boşuna strese soktuğumu...ama her defasındada aynı şeyleri yapmaya devam ediyorum...işte bu çok kötü...

G

gamzehlim

Kullanıcı
24 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
kayseri
ııııııı asla hayır olomaz  kesenlkle mümkün deillllllllllllllllllllllllllllllllll desem yeterlimi :-X