anlayana

• Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan anlayana başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,273 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı anlayana
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ASLIHAN
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Anlayana 

Köyün birini sel basmıştı. Evleri, ahırları, ağılları basan su hızla yükseliyordu. Köyün sakinleri bütün imkânlarını seferber etmiş canlarını ve mallarını kurtarmak için oradan oraya koşuşturuyorlardı.

Birden köylülerden birinin aklına caminin imamı geldi. Camiye koştu.

İmam caminin orta yerinde öylece duruyordu.

Köylü, “haydi imam efendi sen de bizimle gel de vakit varken kaçalım buradan” dedi.

İmam yerinden bile kımıldamadı.

“Ben bugüne kadar Tanrı’ya bütün varlığımla hizmet ettim, o beni kurtarır, siz kendi başınızın çaresine bakın” diye köylüye cevap verdi.

Çok geçmemişti ki hızla yükselen su camiyi de bastı, imam zorunlu olarak minareye çıktı. Birkaç köylü bulabildikleri tahtalarla alelacele bir sal yapmış, oradan geçiyordu, aralarından biri imamın minarede olduğunu fark etti. Yaklaşıp, “imam efendi haydi sen de bizimle gel” diye seslendiler.

Minarede dikilmiş duran imam yine hiç istifini bozmadı:

“Siz kendinizi kurtarın, beni Tanrım kurtarır” dedi.

Köyü basan su artık iyiden iyiye yükselmiş minarenin şerefesine doğru yaklaşmaya başlamıştı. İmam hiç hareket etmeden öylece bekliyordu.

Bu arada köye şehirden de yardım geldi.

Bir kurtarma helikopteri camiye yaklaştı. Minarenin şerefesine doğru ip merdiven sarkıtıldı.

Helikopterdekiler imama “haydi yakala şu merdiveni, seni yukarı çekeceğiz” diye işaretler ediyor, sesleniyorlardı.

Fakat imam bütün bu ısrarlara karşı yine olduğu yerden hiç kımıldamadı. “Tanrım beni kurtarır” deyip başını başka tarafa çevirdi.

Yükselen su kısa süre minareyi de tamamen örttü, imam boğuldu.

Cennetin kapısına geldiğinde, imam Tanrı ile görüşmek istediğini söyledi. Melekler onu Tanrı’nın yanına götürdüler.

“Tanrım” dedi imam, “Ben hep senin iyi bir kulun oldum. Senin yolundan hiç ayrılmadım. Ama sen beni selde kurtarmadın, boğulmaya bıraktın. Neden?..”

“Olur mu” dedi Tanrı; “ben seni kurtarmak için çok uğraştım. Önce sana bir köylünü gönderdim, sonra yine salla birlikte başka köylüleri gönderdim, en sonunda da helikopter gönderdim.

Ama her defasında da sen kurtarılmayı istemedin! Kendisini kurtarmayı istemeyen birisi için ben daha fazla bir şey yapamam ki!..”

okay gönensin

not: köşe yazısından alıntıdır..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Okay Günensin bu konuyu mizahi bir dille "kısadan hisse" olarak yazdığı için, konuyu ilgili bölüme taşıyorum.
Teşekürler Gülşah.

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bence mizah bölümünde olmaması gereken bir konu , bırakın gülümsemeyi ibretle okudum teşekkürler.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ya bir şey yazacağım ama böyle konularda, olmuyor işte. :)
Neyse, güzel konuydu.

Teşekkürler.

Æ

ærlx

Kullanıcı
13 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Isparta
Olaylara ve zamana bakış açısı çok önemli. Doğru açıdan bakmak çözüem ve sonuca gitmemiz önemli rolu vardır. İmam burda ters açıdan bakıyor. bardağın boş tarafını görmesi gibi bir durum....

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
ærlx' Alıntı:
İmam burda ters açıdan bakıyor. bardağın boş tarafını görmesi gibi bir durum....
Olurmu ya, aksine imam  bardağın fazlasıyala dolu olduğunu görüyor. Ve kendinden çok emin acaip bir özgüvende var. Peki sonuç.  :d
Yanlış analiz etmişsiniz yani.

A

ASLIHAN1

Kullanıcı
29 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hikayede abartı var...
Onu cahil insan yapar.İlmi olan bir insan o duruma düşmez.
Ayeti var hadisi var...Önce siz çaba göstereceksiniz.Sonra taktir Yaradan'ın....
O adam tembelmiş...Çaba göstermek istememiş napalımm iyi gene cennete gitti  :D