Agresifler Neden Hoşlanır ?

• Konbuyu başlatan ContaQ
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde ContaQ tarafından oluşturulan Agresifler Neden Hoşlanır ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,711 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Agresifler Neden Hoşlanır ?
Konbuyu başlatan ContaQ
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
Agresifler neden hoşlanır?
Gençler arasında yapılan araştırma hoş olmayan bir sonuca ulaştı..

08.11.2008 07:30
Amerikalı araştırmacılara göre, agresif gençler başkalarının acı çektiğini görmekten hoşlanıyor.

Chicoga Üniversitesi psikoloji ve psikiyatri profesörü Dr. Jean Decety, scanner ile beyinleri incelenen agresif yapılı gençlerin, bir kişinin bir başkasına kazara ya da isteyerek acı çektirdiğini gösteren videoları seyrederken beyinlerindeki haz merkezinin bulunduğu bölgenin faaliyete geçtiğini ortaya çıktığını açıkladı.

Buna karşılık, agresif eğilimleri olmayan gençlere bu türden video gösterildiğinde beyinlerinin bu bölgesinde bir tepki görülmediğini belirten Dr. Decety, normalde merhamet uyandırması gereken bu sahnelere verilen tepkilerin incelenmesi için ilk kez scanner kullanıldığını da kaydetti.

Aynı üniversitenin profesörlerinden Dr Benjamin Lahey de, agresif davranışlar sergileyen ve davranış bozukluğu bulunan 16 ila 18 yaşında bir grup erkeğin incelendiğini belirttiği açıklamasında, Journal Biological Psycholog'da yayımlanan araştırmada, bu grubun aynı yaştaki agresif davranış sergilemeyen çocuklarla karşılaştırıldığını söyledi.

Alıntı...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Şöyle bir sonuç çıkarabilir miyim?
Korku ve şiddet filmlerini seven gençler agresiftir?

C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
Zynep' Alıntı:
Şöyle bir sonuç çıkarabilir miyim?
Korku ve şiddet filmlerini seven gençler agresiftir?
Sanırım haklısınız; İnsanların haz aldıkları etkinlikleri tercih ettiklerini biliyoruz, korku ve şiddetten agresiflerin haz aldığı varsayımı ışığında korku filmi seyreden agresiftir denebilir. 

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Aslında yalnızca korku ve şiddet filmi seyretmek değil. Biraz çevre ve yetiştiği ortamdan da kaynaklanıyor. Agresiflik sadistliği doğuruyor. Teşekkürler.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Feveran Estomp' Alıntı:
Aslında yalnızca korku ve şiddet filmi seyretmek değil. Biraz çevre ve yetiştiği ortamdan da kaynaklanıyor. Agresiflik sadistliği doğuruyor. Teşekkürler.
Bu genel bir görüş elbette Feveran, yani çevre ve yetiştiği ortam konusu. Ama agresifliğin sadistliği doğurduğuna itiraz ederim.
Benim ki ise konu üzerine bir varsayım sadece.

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Zaten varsayıma katılıyorum. Ama bu agresifliği oluşturan etkenlerden biri sadece. Ama agresifliğin sadistliği doğurduğunu çoğu haber ve izlenimimde gördüm. Tabi ki her sadist agresif değildir.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ve aslında galiba sadistler agresif kişilikler değil, daha çok soğukkanlı kişilerdir... diyebilir miyim? :)

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Bilmiyorum abla. Sadist birini bulup net bir açıklama öğrenmemiz gerekiyor aslında.  :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Hadi canım sizde :d
Agresifliğe bah sen yav, Fredy kruger ettiniz bizi valla  :mad: :d

K

korsan