Afrikadaki Çocuklar

• Konbuyu başlatan ölüdeniz
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası) kategorisinde ölüdeniz tarafından oluşturulan Afrikadaki Çocuklar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 20,200 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası)
Konu Başlığı Afrikadaki Çocuklar
Konbuyu başlatan ölüdeniz
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan karagün
I

ibrahimcaca

Kullanıcı
8 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
denizli
şu fotoğrafları gördükten sonra sonra halimize şükredlim ve allahın bunlara yardımcı olması için dua edelim ;)

S

SUNFLOWERS

Bizim bunları gördükten sonra,
Hiçbirşeyi beğenmeme lüksümüz yoktur!!!! :( :-[

Ö

ölüdeniz

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.Bir şarkı aklıma geldi 'beterin beteri var dostum haline şükret dostum' diye :(

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu fotoğraf 1994 yılında Sudan’daki kıtlık zamanında çekildi.
Resimdeki çocuk yaklaşık 1 km. ötedeki BM yemek kampına emekleyerek ulaşmaya çalışıyor, akbaba ise onun ölmesini bekliyordu.
Fotoğrafı çeken Kevin Carter bu fotoğraf sayesinde Pulitzer ödülü aldı. Ancak fotoğrafı çektikten sonra çocuğa yardım edip onu kurtarmayı unutmuş(!)tu. Carter bu fotoğrafı çektikten 3 ay sonra intihar etti.
Bu trajik hikaye çok konuşuldu. Konuşulan Carter’in durumu idi. Ancak burada dikkatten kaçan bir husus var ki; Carter’in hareketi ortalama bir Avrupalı davranışı idi. Farklı olan kendi iç çelişkisini kendisinin fotoğraflamış olması ve bu fotoğrafla hergün yüzleşmek zorunda kalmasıydı.
Adına “İnsanlık” denilen haslet Batı insanının üzerinde iğreti duruyor, ufak bir rüzgârda, küçük bir çıkar söz konusu olduğunda hemen düşüyor. Çünkü iç dünyaları barbar ve faşist bir tarihi alt yapının mirasını taşıyor.

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
ölüdeniz' Alıntı:
crnkcclr  açıklayıcı yorumun için teşekkürler
rica ederim sadece beni çok etkilemiş bir karenin oluş şeklini paylaşmak istedim kabalık etmedim umarım

Ö

ölüdeniz

crnkcclr' Alıntı:
ölüdeniz' Alıntı:
crnkcclr  açıklayıcı yorumun için teşekkürler
rica ederim sadece beni çok etkilemiş bir karenin oluş şeklini paylaşmak istedim kabalık etmedim umarım
Kabalıkta ne demek efendim paylaşım kadar güzel bir şey varmı TEŞEKKÜRLER

S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Resimdeki çocuk yaklaşık 1 km. ötedeki BM yemek kampına emekleyerek ulaşmaya çalışıyor, akbaba ise onun ölmesini bekliyordu.
Fotoğrafı çeken Kevin Carter bu fotoğraf sayesinde Pulitzer ödülü aldı. Ancak fotoğrafı çektikten sonra çocuğa yardım edip onu kurtarmayı unutmuş(!)tu. Carter bu fotoğrafı çektikten 3 ay sonra intihar etti.
Bu trajik hikaye çok konuşuldu. Konuşulan Carter’in durumu idi. Ancak burada dikkatten kaçan bir husus var ki; Carter’in hareketi ortalama bir Avrupalı davranışı idi. Farklı olan kendi iç çelişkisini kendisinin fotoğraflamış olması ve bu fotoğrafla hergün yüzleşmek zorunda kalmasıydı.
Adına “İnsanlık” denilen haslet Batı insanının üzerinde iğreti duruyor, ufak bir rüzgârda, küçük bir çıkar söz konusu olduğunda hemen düşüyor. Çünkü iç dünyaları barbar ve faşist bir tarihi alt yapının mirasını taşıyor
paylaşımın için teşekkürler crn 3. resim hakkında açıklama için de...
açıklamayı yapmasaydın bunu Angelina Jolie'nin başrolunde oynadığı filmden zannedecektim o filmde de böyle bir kare vardı beni şimdiye kadar en çok etkileyen film karesiydi ne yazık ki gerçekte yaşanmış film karesiyle sınırlı değilmiş...
Bunlar için diyecek fazla bir söz bulamıyorum maalesef, diyecek olsam da gerçeği değiştirmeyecek...

R

ravza

Kullanıcı
8 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
mersin
:'( :'( :'( çocuk ve akbaba ikiside karnını doyurma telaşında.çok düşündürücü kareler tıkanıp kaldım.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Çoçuk her yerde çoçuktur ve diğer çoçuklar gibi en iyisini hakediyor.. :(

Paylaşımın için teşekkür ederim ölüdeniz... :-[

S

smaile

Kullanıcı
15 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
crnkcclr' Alıntı:
Adına “İnsanlık” denilen haslet Batı insanının üzerinde iğreti duruyor, ufak bir rüzgârda, küçük bir çıkar söz konusu olduğunda hemen düşüyor. Çünkü iç dünyaları barbar ve faşist bir tarihi alt yapının mirasını taşıyor.
evet bu fotografı ve bu hikayeyi duymuştum çok etkileyici çok üzücü bunlar SUNFLOVERS 'a katılıyorum hiçbirşeyi beğenmeme lüksümüz yoktur!!! :'( :'(
        teşekkürler....

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Pozitif olun pozitif.
En azından haberdar oldunuz.
Her şeyin çözümü var, yeterki isteyin. güç içinizde.
Neyse..

G

GÜLBANU38

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
bizim yiyecek seçme huyumuz var onlar ise zor yiyecek buluyor :-[

K

karagün

ibrahimcaca' Alıntı:
şu fotoğrafları gördükten sonra sonra halimize şükredlim ve allahın bunlara yardımcı olması için dua edelim ;)
Bırakınız kendi yaşadığımız ortamı..
Dünyanın her köşesinde ,fakirliği yaşayan ,açlıktan özlen bunca insan hele de o masum çocuklar varken ...
Halinize nasıl şütredecek ... Nasıl mutlu olacaksınız?
Neyazık  cehaleti, yoksulluğu ezmek yaşanası  cennet bir dünya yaratmak hayal oldu !