Adsl Verimini %20 Arttırma

• Konbuyu başlatan ThuNDeR
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde ThuNDeR tarafından oluşturulan Adsl Verimini %20 Arttırma başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,411 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Adsl Verimini %20 Arttırma
Konbuyu başlatan ThuNDeR
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
Normalde adsl hızımız %80 le çalışır.Windows bu bağlantının %20 sini varsayılan kendi işlemleri için ayırır.Aşşagıda verdigim uygulamadan sonra %20 lik kısım size geri dönecektir.

Önemli: Bu uygulama Windows Xp Professional kullanıcıları içi geçerlidir.

Başlat >çalıştır >gpedit.msc >bilgisayar yapılandırıcısı >yönetim şablonları >ağ >Qus paket zamanlayıcısı >ayarlanabilen bant genişliğini sınırla >etkin >bant genişlik sınırı = 0 >uygula >tamam

Sistemde yada donanımda herhangi bir soruna yol açmamaktadır.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Evde deneyeceğim,teşekkürler

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Güzel bilgi sağolun ama  benim araştırdığıma göre bu sadece Qos Packet Scheduler kullanan networklerde işe yarıyor. İnternet ise böyle bir network değil. Yani internet hızımıza herhangi bir faydası olmayacağını söylemişler ama denemekte fayda var.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bunu daha önceki bir konu içerisind evermiştiniz adminim..Yaşlanıyor musunuz nedir adminim  ::)
Yada eklediklerinizi okumuyorsunuz  :p ;D

Ben  çokdannnn 0 ladım :) Ama hızında pek bir fark yok gibi  ::)

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
Daha detaylı açıklama aktarayım o zaman, yine tartışabiliriz ;)
QoS, gerçek zamanlı programların ağ bant genişliğini en etkin biçimde kullanmasına olanak sağlar. QoS ağ kaynaklarının yeterliliğini belirli bir düzeyde garanti ettiği için, paylaşılan bir ağa, ayrılmış bir ağın sahip olduğuna benzer bir düzeyde hizmet verir.
Paket Zamanlayıcısı sistemi bir bağlantının bant genişliğinin yüzde 20'siyle sınırlandırır ancak varsayılan değeri geçersiz kılmak için bu ayarı yapabilirsiniz..
Bu ayarı etkinleştirirseniz, sistemin ayırabileceği bant genişliğini düzenlemek için "Bant genişliği sınırı" kutusunu kullanabilirsiniz.
Bu ayarı devre dışı bırakır veya yapılandırmazsanız, varsayılan olarak sistem bağlantı bant genişliğinin yüzde 20'sini kullanır.
Önemli: Belirli bir ağ bağdaştırıcısı için bant genişliği sınırı kayıt defterinde ayarlandıysa; ağ bağdaştırıcısı yapılandırılırken bu ayar yoksayılır.

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
Su Perisi' Alıntı:
Bunu daha önceki bir konu içerisind evermiştiniz adminim..Yaşlanıyor musunuz nedir adminim  ::)

Başka forumdan bahsediyorsun sanırım, burada bahsettiğimi hatırlamıyorum Su Perisi ;)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Thunder' Alıntı:
Daha detaylı açıklama aktarayım o zaman, yine tartışabiliriz ;)
QoS, gerçek zamanlı programların ağ bant genişliğini en etkin biçimde kullanmasına olanak sağlar. QoS ağ kaynaklarının yeterliliğini belirli bir düzeyde garanti ettiği için, paylaşılan bir ağa, ayrılmış bir ağın sahip olduğuna benzer bir düzeyde hizmet verir.
Paket Zamanlayıcısı sistemi bir bağlantının bant genişliğinin yüzde 20'siyle sınırlandırır ancak varsayılan değeri geçersiz kılmak için bu ayarı yapabilirsiniz..
Bu ayarı etkinleştirirseniz, sistemin ayırabileceği bant genişliğini düzenlemek için "Bant genişliği sınırı" kutusunu kullanabilirsiniz.
Bu ayarı devre dışı bırakır veya yapılandırmazsanız, varsayılan olarak sistem bağlantı bant genişliğinin yüzde 20'sini kullanır.
Önemli: Belirli bir ağ bağdaştırıcısı için bant genişliği sınırı kayıt defterinde ayarlandıysa; ağ bağdaştırıcısı yapılandırılırken bu ayar yoksayılır.
yaptım tamam :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Thunder' Alıntı:
Su Perisi' Alıntı:

Başka forumdan bahsediyorsun sanırım, burada bahsettiğimi hatırlamıyorum Su Perisi ;)
İşde diyprum ya yaşlanıyorsunuz  ;D
Bulursam link vereyimmi yoksa kendime mi saklayım,başka forumdan okudum diye kandırayım  ::)

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
Su Perisi' Alıntı:
Thunder' Alıntı:
Su Perisi' Alıntı:

İşde diyprum ya yaşlanıyorsunuz  ;D
Bulursam link vereyimmi yoksa kendime mi saklayım,başka forumdan okudum diye kandırayım  ::)
Benim yaşım profilimde saklamıyorum, herkes biliyor yaşını ;)
Ama aramıştım paylaştımmı diye yoktu? sen yakaladıysan bir link ver bari konuları kaynak yapalım birbirine.. ;)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Profilinize bkamadım  ona göre söylemedim,ama gördügüm kadarıyla kompleksliyiz  8)
Siz demiştiniz ben ekledigim konularda dikkatliyimdir diye..Durun bir bakayım belkide ben yaşlanıyorumdur pek iyi hatırlayamam ama  ::)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
::)
http://www.kendinigelistir.com/forum/index.php/topic,13794.0.html

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Siz öyle uygun gördü iseniz bencede sorun yok,kalmasına izin veriyorum  ::)