ACABA HAYVANLAR İNSANLARDAN DAHA MI ÜSTÜN VARLIKLAR?

• Konbuyu başlatan dilekdundar
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde dilekdundar tarafından oluşturulan ACABA HAYVANLAR İNSANLARDAN DAHA MI ÜSTÜN VARLIKLAR? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,841 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı ACABA HAYVANLAR İNSANLARDAN DAHA MI ÜSTÜN VARLIKLAR?
Konbuyu başlatan dilekdundar
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
D

dilekdundar

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.facebook.com
İnsanlar konuşa konuşa hâlâ bir yere varamazken,hayvanlar konuşmadan anlaşabiliyorlar.Doğaya karşı  daha uyumlular.Hasta olduklarında kendilerini tedavi edici doğal otları veya yolları buluyorlar.Kendi sağlıklarını korumak için vücut yapılarına uymayan hiç bir yiyecek maddesini yemiyorlar veya içmiyorlar.Oysa insanlar sağlığına zararlı olduğunu bildiği maddeleri bile bile yiyip içiyor.Kunduzlar baraj yapma konusunda bir mühendisten daha iyi.Göçmen kuşların beyinlerinde GPRS denen bir bölüm olduğu tespit edilmiş.İnsanlar GPRS si daha yeni keşfetti.Kuşlar örnek alınarak uçaklar yapıldı.Doğal afetleri önceden anlayarak ona göre kendilerini korumaya alıyorlar.İnsanlar deprem ve diğer doğa olaylarında telef oluyor.Bu ve bunun gibi örnekler çoğaltılabilir.

G

greta

onlarda entrika yok yalan yok palavra yok uyuşturucu yok
şöle bişi var aslında
onlarda vesvese yok.
ama bizz? :-\​

M

MENEKŞE1

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
GİRESUN
farklı ama gerçek bir yaklaşım mesala köpekler sadıklıklıkları

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
İnsan düşünen hayvandır demiş bir filozof ama.
Bilemiyorum yani onlarmı üstün bizmi.
Bu taraftan bizim sonderece üstün oldugumuz görünüyor ama

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Hayvanların daha üstün olduğunu düşünmüyorum.
Nedeni de "düşünebilen tek yaratık ; insandır".
Hayvanlar iç güdüsel hareket etmektedirler.
Sadece eğittiğimiz hayvanlar iç güdülerinin dışında davranıyorlar,yani şartlı refkles....

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
İnsanın üstünlüğü tartışılmaz da iyiliği tartışılabilir

Ç

çiçek

Kullanıcı
4 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
hıım  :-\

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hİç sanmıyorum..İnsanlar diğer canlılardan daha özel , üstün olarak yaratılmışlardır..

K

KUTSAL

Kullanıcı
11 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
pekala bu soru mu yanlış anlama ;amasen bir hayvan olarak yaşamak ister miydin?
cevabın sanırım hayır olurdu .O zaman hayvan olmanın bir cazibesi yoktur diye düşünüyorum.
:)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Soruya "toplum" olarak bakıldığında insanın üstünlüğü tartışılmaz sanırım.
Ancak manevi açıdan bakarsak şu yanıtı hiç çekinmeden verebilirim; bazı insanlar tanıyorum, sizlerde tanırsınız böylelerini, manfaatlerini toplum yararına değil, kendi yararına kullanan...  :-X, köpeğim bile onlardan üstün!
Ve bir de fiziksel açıdan bakarsak, bizim başedemeyeceğimiz bazı hayvanlar var ve ne kadar akıllı olursak olalım, bazılarının saldırılarından kaçabilmek olanak dışı. Gazetelerde, ayıların ısırdığı insanları, kaplanların kolunu bacağını parçaladığı bakıcıları, vs vs görmemizde mümkün.