50-60-70-80 Lİ YILLARDA MI BÜYÜDÜN!!

• Konbuyu başlatan Kristal
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde Kristal tarafından oluşturulan 50-60-70-80 Lİ YILLARDA MI BÜYÜDÜN!! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,094 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı 50-60-70-80 Lİ YILLARDA MI BÜYÜDÜN!!
Konbuyu başlatan Kristal
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bıldırcın
K

Kristal

50-60-70-80 Lİ YILLARDA MI BÜYÜDÜN….(NASIL OLDU DA HAYATTA KALMAYI BAŞARDIN)

1- Arabaların emniyet kemerleri, kafalıkları ve kesinlikle hava yastıkları yoktu.

2- Arka koltuklar tehlikeli değil de eğlenceliydi.

3- Bebek yatakları ve oyuncakları renkliydi yada en azından kurşunlu, zehirli maddelerle boyanmıştı.

4- Prizlerin, araba kapılarının, ilaç şişelerinin ve kimyasal ev temizleyicilerinin üzerinde çocuk kilidi yoktu….

5- Kasksız bisiklete biniliyordu.

6- Steril su şişelerinden değil de bahçe hortumundan yada muhtelif kaynaklardan su içiliyordu..

7- Oyun oynamaya çıkmanın tek şartı hava kararmadan eve dönmekti.

8- Cep telefonu yoktu kimse nerelerde gezdiğimizi bilmiyordu.

9- Okul öğle bitiyordu ve öğle yemeği için evimize geliyorduk.

10. Biri sürü yaramız, kırılmış dişimiz ve kırılmış kemiğimiz vardı, fakat hiçbir zaman birileri bu yüzden mahkemeye verilmiyordu….. Kendimizden başka kimse sorumlu değildi.

11- Bolca tatlılar,tereyağlı ekmekler yiyorduk, gerçek şekerli içecekler içiyorduk ve hiç kilo sorunumuz olmadı… Çünkü hep dışarıda oynardık aktif olarak.

12- Dört çocuk bir bardak limonatayı paylaşa biliyorduk. Ayni bardaktan içebiliyorduk ve bu yüzden kimse ölmüyordu.

13- Playstation, Nintendo 64, X boxes, Video Oyunlarımız, 99 kablolu kanalımız, Dolby surround, cep telefonumuz, bilgisayarımız, İnternet de cet odalarımız yoktu. Onun yerine Arkadaşlarımız vardı bolca.

14- Yürüyerek veya bisiklet ile uzakta oturan arkadaşlarımızı ziyaret edebiliyorduk. Kapıları çalıp hatta çalmadan eve girip onları oyuna çağırabiliyorduk

15- Evet dışarıda, o acımasız korkunç dünyada! Korumamız olmadan nasıl mümkün oluyordu bu?

16- Tek kale üzerine maç yapardık birileri takıma alınmadığında psikolojik travma oluşmuyordu. Yada dünyanın sonu gelmiyordu.

17- Bazı öğrenciler diğer öğrenciler gibi başarılı olamıyordu sınıfta da kalabiliyordu. Bu yüzden kimse psikologa veya pedagoğa gitmiyor veya gönderilmiyordu. Kimsede Dislexia, konsantrasyon sorunu veya hiperaktivite yoktu, basitçe o okul tekrarlıyordu.

18- Özgürlüğümüz, Üzüntülerimiz, Başarılarımız, Görevlerimiz vardı…. Bunlarla yaşamayı öğreniyorduk.

SORU: Nasıl olduda bunlara rağmen hayatta kalmayı başardık ve daha önemlisi kendi kişiliğimizi nasıl oldu da geliştirebildik?

B

Bülent

Aaah aahh deyip iç geçirmek geldi içimden...
Çocukluğumu hatırladım birden...

Teşekkür ederim.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
18- Özgürlüğümüz, Üzüntülerimiz, Başarılarımız, Görevlerimiz vardı…. Bunlarla yaşamayı öğreniyorduk.

Asıl o zaman bunları öğreniyormuşuz.. Şimdiki özgürlük özgürlük değilki! Kimse şimdiki çocuklara görev vermiyorki, kendi kendine bir şey yapmıyorlarki başarsınlar, başarmanın tadına varsınlar!

Asıl o zamanlarda yaşamak varmış, şimdi değil..

Teşekkürler Kristal:)

K

Kristal

Haklısın Didem çocukları korumak adına güvensiz,sorumsuz  yetiştiriyoruz.

L

lilaslmn

kristal,çocukluğuma gittim yazdıklarınla.. bayan olmama rağmen tek kale futbol oynamayı ve hava kararana kadar bisiklet binmeyi özledim.
      sana teşekkür ederim kristal,bu iş temposundan biraz olsun uzaklaştırdın beni..

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
şimdiki zamanda mı yoksa o yıllarda mı yaşamak isterseniz deseler ve seçme şansım olsa o yılları seçerdim  ::)
ailemdeki herkes eskiden herşeyin daha güzel olduğu görüşünde,
özellikle altmışlı ve yetmişli yılları çok merak ediyorum
ne kadar doğru değil mi *
eskiden heşey daha çıkarsız daha temizdi
daha insandık kısacası...
teşekkürler kristal
çok güzeldi  ;)

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
ve çok güzel oldu hiç olmazsa biraz hatırlattın ya da yaşattın gibi  ::)

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
ben bu yıllarda büyümedim ama cocuklugumu yukardaki gibi yasadım.. zaten 2000li yıla girdikten sonra degişti hersey simdiki cocuklar cok fazla stresli olgun oturaklı insan gibiler onlar oks,öss derdindeler, bizse yarın ne oynasak derdindeydik yapcagımız yaramazlıkları planlıoduk..

iyiki cocuklucumu cocuk gibi yasamısım bu yüzden cok sanslıyım ::) ::) ::)

B

bıldırcın

gôz∂є' Alıntı:
şimdiki zamanda mı yoksa o yıllarda mı yaşamak isterseniz deseler ve seçme şansım olsa o yılları seçerdim  ::)
ailemdeki herkes eskiden herşeyin daha güzel olduğu görüşünde,
özellikle altmışlı ve yetmişli yılları çok merak ediyorum
ne kadar doğru değil mi *
eskiden heşey daha çıkarsız daha temizdi
daha insandık kısacası...
teşekkürler kristal
çok güzeldi  ;)
Gözdeye katılıyorum özellikle 60 lı yıllarda yaşamayı isterdim :-[ Şimdilerde bir dizi var bu yılları anlatan seyrettikçe iç çekerim ne kadar masumane insanlar diye :-[