46 yıl hamile kaldı

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde ayben tarafından oluşturulan 46 yıl hamile kaldı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 11,757 kez görüntülenmiş, 42 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı 46 yıl hamile kaldı
Konbuyu başlatan ayben
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ilenay
A

ayben


1955'te, Kazablanka'nın biraz dışındaki bir köyde yaşayan Zehra Ebu Talip adlı Fas`li kadın ilk çocuğuna hamile kalır. Doğuma 48 saat kala büyük bir acı içinde kıvranan Zehra hastaneye kaldırılır.

Doktorlar, doğumun ancak sezeryanla gerçekleşebileceğini anne adayına bildirirler. Bu konuşmadan hemen sonra Zehra hastanede baska bir kadının sezeryanla doğum yaparken öldüğüne şahit olur. Aynı durumun kendi başına da geleceği korkusuyla hastaneden kaçar.


Devam eden günlerde, Zehra büyük doğum sancıları çeker ve bebek halen anne karnındadır. Birkaç gün sonra bebek hareket etmeyi keser ve acı diner.


   Fas geleneklerine göre, bebek anne karnında sırf annenin onurunu korumak için uyuyabilir. Zehra da bu mistisizme inanır. Bebeğinin uykuya daldığına inanır ve hamileliği aklından silip çıkarır. 3 çocuk evlat edinir, kendisine torunlar bahşedilir.


Aradan çok uzun zaman geçer. Zehra 75 yaşına gelmiş ve acıları yeniden başlamıştır. Evlatlıklarından biri bu durumdan endişelenir ve annesini hemen bir uzmana, Rabat'a götürür. Doktor karın şişkinliğinin yumurtalıktan kaynaklanan bir tümörden dolayı olduğunu düşünerek, Zehra'ya ultrason çekimini uygun görür. Ultrason sonucunda kendisinin de açıklayamadığı bir kütle olduğunu görür ve Zehra`yı bir radyograf uzmanına havale ederek onun da fikrini almak ister. İkinci bir uzman incelemesinden sonra karın bölgesindeki kireçlenmiş kütlenin 46 yıl önce Zehra'nin hamile kaldığı bebeği olduğu anlaşılır.


Yumurtalar anne karnında anormal bir yerde (ektopik) döllenmiştir. Büyüyen cenin karın bölgesindeki plasenta'ya hayati organlarıyla tutunmuş ve bu gelişimi devam ettirmiştir.Doktorlar ceninin anne karnından alınmasının ne kadar güvenli olacağı konusunda büyük bir sıkıntı yaşarlar. Cenin yaklaşık 4kg ağırlığında ve 42cm boyundadır.


Operasyon sonrasında ise ceninin tamamen taşlaştığı görülür. En şaşırtıcı olan ise ceninin kendi hayati organlarını ve karın duvarını eritip diş bölgenin sert bir cisim halini almasını sağlamasıdır.


4 saatlik başarılı bir operasyon sonrasinda cenin anne karnından çıkartılır.Ektopik hamilelikte eğer ölü cenin anne vücudu tarafından yeniden absorbe edilmeyecek kadar büyükse, cenin annenin bağışıklık sisteminden tamamen farklı bir beden halini alır.


Anne vücudu ise böyle bir durumda muhtemel enfeksiyonlardan korunmak için, cenini dokular öldüğünde ve kuruduğunda kireçli bir kılıfla kaplar. Kireç tabakası oluştuğunda, cenin yavaş yavaş taşlaşmaya doğru giderek sonunda taş bebek halini alır.
               ​
 
E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
evt daha önce okumustumm bu yazıyı..cok korkuncc :eek: Allah korusun..
 
faceangel

faceangel

Kullanıcı
18 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
g.o.p
gerçekten çok ilginç   ve korkunç  : :-\ ben okumamıştım
 
F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Vay be.. Korku insana neler yaptırıyor..  :eek:
 
D

diloş

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
çok ilginç ve mücize gibi birşey çünkü anne karnında ölen bebekler anneye de zarar verebiliyor ama burda farklı bir durum oluşmuş
 
H

hatche

Kullanıcı
6 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
arkadaşLar ben pek inanmadım haberin doğruLuğuna çünkü rahim 4 kg taşı taşıyamaz heLe seneLerce hiçç taşıyamaz. yaLnızca şunu beLirtiyim herşey aLLahın emriyLe mümkün oLabiLir.yane böyLe birşey oLamaz imkansız diyerek inançsız bir yorum yapmıyorum :)
 
tigerlook21

tigerlook21

Kullanıcı
3 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
beyin gücünün etkisi de var bence burada çünki kadın aklından çıkarmış atmış hamilelik olgusunu...tuhaf bi durum..Teşekkürler paylaşımın için... :)
 
A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
çok değişik bir durum
pek inanasım gelmiyor
ama hayat bu herşey olabilir
 
C

cenay

Kullanıcı
14 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
diyarbakır
ben bu yazılan olaya inan mıyorum .ben ce sacma  hiç kimse boyle bır seyı beynınden sılemez
ve  bebek doğmadıysa olur ve anneyı zehırler .......... ??? :-\ :eek:
 
A

angel_in_me

Kullanıcı
22 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
cenay' Alıntı:
ben bu yazılan olaya inan mıyorum .ben ce sacma  hiç kimse boyle bır seyı beynınden sılemez
ve  bebek doğmadıysa olur ve anneyı zehırler .......... ??? :-\ :eek:
  kesinlikle katılıorum..
 
Üst