3 kutu

• Konbuyu başlatan Harun
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Zeka Soruları ve Bilmeceler kategorisinde Harun tarafından oluşturulan 3 kutu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,472 kez görüntülenmiş, 28 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Zeka Soruları ve Bilmeceler
Konu Başlığı 3 kutu
Konbuyu başlatan Harun
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan dideM
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O

ovulkayaalp

Kullanıcı
28 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Her kutunun etiketi yanlış olduğu için çiviler ve vidalar yazanda yanlış olcak demektir. O yüzden ondan bi tane alırım.Çiviyse sadece çivili kutu vidaysa sadece vidalı kutudur.
Diyelim çektik ve çivi çıktı.
Çiviyse çivi etiketini yapıştırdık. Şimdi elimizde bir çivili (doğru yazılmış) kutu, bir vidalı yazan (daha müdahele etmediğimiz kutu) ve  bir de etiketsiz kutu (çivi yazıyordu çıkarttık diğerine doğru şekilde yerleştirdik) veeee çivi ve vida yazan etiket (diğer kutudan çıkarttık yaa) o kaldı. Vidalı yazan da yanlış olduğu için o da demekki çivili ve vidalı kutu..En son kalanda vidalıdır.

OHHHHHH BEEEEEEEEEEEEE.....:)
walla anlatcam die ruhumu teslim ettim..Umarım bulmuşumdur...:)..şekil çizebilsem daha iyi anlatırdım daa.... :D
derhal cevaplar beklenmektedir...:)

C

CaRDeNaS

Kullanıcı
14 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
ovulkayaalp' Alıntı:
Her kutunun etiketi yanlış olduğu için çiviler ve vidalar yazanda yanlış olcak demektir. O yüzden ondan bi tane alırım.Çiviyse sadece çivili kutu vidaysa sadece vidalı kutudur.
Çiviyse çivi etiketini yapıştırdık. Şimdi elimizde bir çivili (doğru yazılmış) kutu, bir vidalı yazan (daha müdahele etmediğimiz kutu) ve  bir de etiketsiz kutu (çivi yazıyordu çıkarttık diğerine doğru şekilde yerleştirdik) veeee çivi ve vida yazan etiket (diğer kutudan çıkarttık yaa) o kaldı. Vidalı yazan da yanlış olduğu için o da demekki çivili ve vidalı kutu..En son kalanda vidalıdır.

walla anlatcam die ruhumu teslim ettim..Umarım bulmuşumdur...:)..şekil çizebilsem daha iyi anlatırdım daa.... :D

Anladım,anladım.Gayet mantıklı =)

S

SAILORMOON_AYKA

Kullanıcı
12 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
0
Mantikli ama dogrumu peki?Ben bu sorunun cevabini baya bi merak etdim :)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
ovulkayaalp' Alıntı:
Çiviyse çivi etiketini yapıştırdık. Şimdi elimizde bir çivili (doğru yazılmış) kutu, bir vidalı yazan (daha müdahele etmediğimiz kutu) ve  bir de etiketsiz kutu (çivi yazıyordu çıkarttık diğerine doğru şekilde yerleştirdik) veeee çivi ve vida yazan etiket (diğer kutudan çıkarttık yaa) o kaldı. Vidalı yazan da yanlış olduğu için o da demekki çivili ve vidalı kutu..En son kalanda vidalıdır.

HHAHAH doğru galiba ama çok telaşlı anlatmışsın  :)

burada özetini çıkarmıştım ama emin olmak için kontrol edeyim.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
dideM' Alıntı:
Rica etsek ozetler misiniz Harun Bey..:))
tabi didem hanım ne demek.;D ;D ;D

şimdi şöyle oluyor bütün etiketler yanlış.

üzerinde çivi ve vida yazan kutudan bir parça alıyosun ve eğer çivi çıkarsa o kutu kesinlikle çivi oluyor. vida çıkarsa da kesinlikle vida.
diyelim ki çivi çıktı o kutuya çivi etiketini yapıştırıyosun.

daha önce üzerinde çivi etiketi olan kutu kesinlikle çivi değil,
vida etiketi olan kutuda kesinlikle vida değil.

vida etiketi olan kutu kesinlikle vida olmayacaksa bu kutu ya çivi kutusu olacaktır ya da çivi ve vida kutusu olacaktır. ama biz çivi kutusunu zaten tespit ettiğimiz için, bu kutu kesinlikle çivi ve vida kutusudur.

diğer kutu ise vida kutusudur.

;D ;D ;D anlaşılır oldumuu

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Tesekkurler efendim. :)

Dogru cevap konu sahibi tarafindan onaylandigindan konu tarafimdan kilitlenmistir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...