125. Yılında İyİ Anlaşılması Gereken Atatürk

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Eğitimleri & Eğitimler kategorisinde Codex tarafından oluşturulan 125. Yılında İyİ Anlaşılması Gereken Atatürk başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 20,681 kez görüntülenmiş, 41 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Eğitimleri & Eğitimler
Konu Başlığı 125. Yılında İyİ Anlaşılması Gereken Atatürk
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
bence bütün bunlardan EĞİTİM ŞART sonucu çıkıyor.
Kemalizm i anlamak istiyorsak eğitim ,
Gerçekten çağdaş bir ülke olmak istiyorsak eğitim,
Yarını yaşamak için eğitim,
Kendimizi ifade edebilmemiz için eğitim,
Kendimizi ifade edebileceğimiz bir ortam için eğitim,
Örümcek ağı dolu kafalardan kurtulmak için eğitim...
Çünkü milletimiz öyle bir durumda ki biri bir laf söylüyor herkes ona inanıyor misali.
Yıl 1996, Haiti Cumhurbaşkanı ölür. Bir vasiyet bırakmıştır. Haiti’ye baktım haritada bir kutup kadar uzak ülke. Haiti Cumhurbaşkanı 1996 da öldüğünde vasiyeti açılır. Vasiyetinde mezar taşına yazılması için bir metin bırakmıştır. Haiti Cumhurbaşkanının bugün mezar taşında yazan hitabeyi sizlere okumak istiyorum. Diyorki “Bütün ömrüm boyunca Türkiye’nin lideri Mustafa Kemal ATATÜRK’ü anlamış ve uygulamış olmaktan dolayı mutlu öldüm”

N

nusret1992

arkadaşlar keşkeleri bırakmamız lazım herkes görevini en iyi şekilde yaparsa öğrenci derslerine çok iyi çalışırsa mühendisler görevlerini en iyi yaparsa öğretmenler eli kalem tutmayanları yetiştirirse  bu ülkeye çok fatihler mimar sinanlar gelir atatürkle fevzi çakmakın bir konuşması var fevzi çakmak atam siz ölünce biz naparız demiş fevzi çakmak atatürk de 1 atatürk ölür 1000 atatürk doğar demiş ümidinizi kaybetmeyin yeterki siz görevinizi en iyi şekilde yapın ailenize sımsıkı bağlanın kültürlerinizi koruyun

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
:( değer bilmiyoruz başka söylenecek bir söz yok bence...!

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Türkiye'mizin başına bir Atatürk daha gelse....keşkee...
Şimdiki hükümeti görse sinir hastası olurdu.. Bugün Atatürk ilkelerini kaldırmaya çalışan bu insanlarıda yine Türk halkı seçti.. İlginç.. Yazı için teşekkürler..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
nusret1992' Alıntı:
arkadaşlar keşkeleri bırakmamız lazım herkes görevini en iyi şekilde yaparsa öğrenci derslerine çok iyi çalışırsa mühendisler görevlerini en iyi yaparsa öğretmenler eli kalem tutmayanları yetiştirirse  bu ülkeye çok fatihler mimar sinanlar gelir atatürkle fevzi çakmakın bir konuşması var fevzi çakmak atam siz ölünce biz naparız demiş fevzi çakmak atatürk de 1 atatürk ölür 1000 atatürk doğar demiş ümidinizi kaybetmeyin yeterki siz görevinizi en iyi şekilde yapın ailenize sımsıkı bağlanın kültürlerinizi koruyun
Ben Atatürk ve Devrimleri'ne sıkı sıkıya bağlı bir kişiyim. 1 Atatürk ölüp 1000 Atatürk doğabilir mi? Bazen Atatürk'ün doğaüstü güçleri olan bir mucize olduğuna inanırım. Ancak bizlere Peygamberler'de mucizeleriyle gönderilmedi mi? Ve bizler bugün nasıl Hz.Muhammed'in tüm güçlüklere karşın yaydığı dinimizi korumayı, sürdürmeyi, yaygınlaştırmayı başarabiliyorsak, Atatürk İlkelerinide korumayı bilebilmeliyiz.
Ancak, ne yazık günümüz Türkiye'sinde görünen odur ki, sadece Atatürk İlkelerine bağlılık değil, din tacirleri ve dini kendi amaçlarına alet eden kişiler nedeniyle, dinimizin sömürülmeside söz konusu. Çok dikkat edilmesi gereken günler geçirmekteyiz.
Doğada örnekleri olan herşey taklit edilebilir, Atatürk yaşamıştır ve mucize bile olsa, başarılarından, ne yi nasıl başardığından örnekler alınmalı, yılmamalıdır.
Teşekkürler Codex. Bir arkadaşım bu konunun hep gündemde kalması gerekliliğini ifade etmiş, kendisine katılıyorum. Doğruları yeni nesillere öğretmek göstermek için çok okumalı, incelemeli, araştırmalı, ve kendisinden bir yıl sonra doğacak kişiye bile örnek olmalıdır insan.

K

kamuran

Kendi özel hayatını ve gelebileceği yüksek mevkilerle kariyerini dilediği gibi yaşayabilecek konumdayken, tüm hayatını milleti, vatanı için vakfetmiş hatta sonunda hastalığı nedeni ile kurduğunun mutluluğunu yaşayamadan ölüme gitmiş bir insan.
Atatürk bize bu ülkeyi elleri ile verdi, yanındaki kişilere de teşekkürler ancak O'nun "yalnızım" dediğini ancak bunun yerine hep ülkesi için çalıştığını biliyoruz. Bu örnekle yürümek ve O'nun bıraktıklarına sahip çıkmak gerek.
Anlamak, anlatmak gerek...

Ö

Ömer55

Kullanıcı
8 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
Arkadaşlar hepinizde güzel düşünceler var ama bunlar hep özlem duygusu içerisinde kalıyor ve öyle belrtiliyor. Herkez kendi çapında canı kadar sevdiği memleketi uğruna bir şeyler yapmak istiyor ama sadece istiyor. Bi söz vardı vatanını en çok seven ona en çok hizmet edendir.Kendi yaşam tarzımıza baktığımız zaman gerçek anlamda yaptığımız işe ne kadar önem gösteriyor veya şahsi hayatımızda ne kadar tasarruflara gidiyoruz. Bence oturup iki sayfa kitap okumakta bu memlekete bir faydadır veya fazladan yanan bir lambayıda söndürmek memleket içindir.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ömer55' Alıntı:
Arkadaşlar hepinizde güzel düşünceler var ama bunlar hep özlem duygusu içerisinde kalıyor ve öyle belrtiliyor. Herkez kendi çapında canı kadar sevdiği memleketi uğruna bir şeyler yapmak istiyor ama sadece istiyor. Bi söz vardı vatanını en çok seven ona en çok hizmet edendir.Kendi yaşam tarzımıza baktığımız zaman gerçek anlamda yaptığımız işe ne kadar önem gösteriyor veya şahsi hayatımızda ne kadar tasarruflara gidiyoruz. Bence oturup iki sayfa kitap okumakta bu memlekete bir faydadır veya fazladan yanan bir lambayıda söndürmek memleket içindir.
Katılıyorum.
Elbette özlüyoruz Atatürk'ü. Ama bu özlemek ona duyduğumuz saygı ve sevgiden olmalı. Bize bir eser bıraktı şanlı bir tarih yazarak. Ve eserini nasıl korumamız gerektiğinide öğretti. Bir çok sözü var ondan geriye kalan ve bu sözlerin herbirisi bir ders, bir ışık. Önemli olan bu derslerin unutulmaması.
Atatürk'ü sevmek, özlemek farklı, ona saygımızı bıraktığı eseri koruyarak göstermek çok farklı.

Z

zamansizyagmur01

Kullanıcı
14 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
herseye ragmen milli mücadele ruhumuz var ya,şimdi sussak ta olur.herseyin zamanı var..

F

fkaragul

Kullanıcı
2 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
Atatürk ün ilke ve inkılaplarına sıkı sıkı bağlı kalmak bizlerin en önemli görevi olsa gerek. Böyle konularda yorum yaparken İngiltere başbakanı winston churchill in  sözleri geliyor aklıma Orta Okul yıllarımdayken duymuştum beni çok etkilemişti sizlerde defalarca kez duymuşsunuzdur ama yinede paylaşmak istedim.

"Atatürk gibi bir lider dünyaya yüz yılda bir gelir o da ne yazık ki Türklere kısmet oldu."[/b]

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
fkaragul' Alıntı:
Atatürk ün ilke ve inkılaplarına sıkı sıkı bağlı kalmak bizlerin en önemli görevi olsa gerek. Böyle konularda yorum yaparken İngiltere başbakanı winston churchill in  sözleri geliyor aklıma Orta Okul yıllarımdayken duymuştum beni çok etkilemişti sizlerde defalarca kez duymuşsunuzdur ama yinede paylaşmak istedim.

teşekkürler. :)

"Atatürk gibi bir lider dünyaya yüz yılda bir gelir o da ne yazık ki Türklere kısmet oldu."[/b]

sarıkız_0076

sarıkız_0076

Kullanıcı
12 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
herkese slm öncelikle herkesin bayramı kutlu olsun. ATATÜRK GÜNÜMÜZDE GELMİŞ GEÇMİŞ EN BÜYÜK LİDER.

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
çok güzel bir yazı keşke birde canlı dinleyebilseydik..

N

nonconformal

Kullanıcı
15 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
Konya
Bu ülkede vakit ve cumhuriyet gibi iki uçun arasındaki fikir adamları onu güzel anlatabilirler bence..

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Cσ∂єx' Alıntı:
Atatürkçü düşünce sistemini çok farklı şekillerde tarif etmek mümkün. Felsefi açıdan Atatürkçülük aydınlanma ve çağdaşlaşma hareketidir.
Ve bu sistem Orta Çağ anlayışlarındaki bir dogmatizme kökten karşıdır.
Bilime ve bilimsel metotlara inanır, bilimsel doğruları savunur.
Zihnin sınırsız düşünme özgürlüğünü kısıtlamaz. Eğer bir beyinin önüne düşünmesini engelleyecek kurallar koyuyorsanız orada aydınlanmadan bahsetmek mümkün değildir..”
Türlü entrikalarda saptırılmak isteniyorsada
Yok bunun başka tarifi işte budur ATATÜRKÇÜLÜK..

Cσ∂єx (Özgür)  : )
Özellikle teşekkür ediyorum..