ZamanZede'nin Kaleminden

• Konbuyu başlatan ZamanZede
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Özgün Kalemler kategorisinde ZamanZede tarafından oluşturulan ZamanZede'nin Kaleminden başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,334 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Özgün Kalemler
Konu Başlığı ZamanZede'nin Kaleminden
Konbuyu başlatan ZamanZede
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
ZamanZede

ZamanZede

Kullanıcı
22 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
HADİ, GİT ŞİMDİ !

Ben bi gün elbet gidicem. Ama anlatın ona, bilsin onu nasıl sevdiğimi.
Onu ne kadar sevdiğimi. Bunca zaman, bir an bile o'nsuz olmadığımı.
Hiçbir aşk şarkısını o'nsuz dinlemediğimi. Allah'ın büyüklüğünü bir de onun
gözlerinde öğrendim ben. Yaradılışa verilebilecek en güzel örneklerden biri
olduğunu keşfedeli, peşindeyim bu sevdanın.

Sana gelmek, her adımımda bir öncekinin yarısı kadar yol kat'etmek gibi.
Ulaşamayacağımı bilsem de adı 'sana gelmek' ya, rızkın bu kadarı da
yetmeli diye düşünüyorum.

Sanki tebessüm etmek sana özel bi şey. Başkası yapsa yakışmıyor işte.
Senin için özel yapım fiiliyatlar bunlar. Bi tanesi de ağlamak. Gözyaşlarının
var olmasının tek sebebi senmişsin gibi, sen ağlayabilesin diye. Senin
gözlerinden süzülebilmek için bu dünyadalar, sırf sende olsun diye
diğer insanlara da verilmiş, adaletinden şüpheye yer yok, ama en çok sana
yakışıyor işte.

Kaşlarını çatınca da bi başka olursun sen. Sinirlenince daha da güzelleşmek
deyimi de sana atfedilmiş, yıllar öncesinden. Masallar anlatırmış çünki seni,
bir güzel ki sinirlenince daha da güzelleşirmiş diye başlayan...
Tebessümün var, göz yaşların var, çatık kaşların da...
Sen varsın, ben varım...

'Biz' olmaya yetmeyecek şeyler tam tekmil yani,
Velhasıl hadi git şimdi.

ZamanZede

ZamanZede

Kullanıcı
22 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
'O' HAKKINDA İP UÇLARI

Düşümde duyularımın beni kandırması, o kadar hoşuma gitmişti ki.Her şey o kadar gerçek o kadar sahiciydi ki.Nasıl olur da bir insanın hayatının en güzel anı gördüğü bir düş olur ? Hani kalkarsınız da birkaç dakika sonra anlarsınız her şeyin aslında tamamen hayal ürünü olduğunu, ve bu ürünün de patentinin bizzat kendinize ait olduğunu.O anki hayal kırıklığı, düş kırıklığına dönüşür.Bundan böyle her gece onu görmelisinizdir düşlerinizde, ona sarılmalı gerisini 'vesaire' kelimesine sığdırmalısınızdır.

Hani denir ya o olsun başka kimsem olmasın, hiçbir şeyim olmasın, kalmasın elimde avucumda bir şey.Her şeyden, herkesten vazgeçecek kadar büyük oynamışsınızdır zarları, hepyek gelmesininse şansınızla, bahtınızla hiçbir alakası yoktur, bu sizin kaderinizdir.Kaderiniz; onsuzluktur.Yazılmamışsa size, yazılmamıştır ve sizin olamayacaktır, her şey bu kadar basittir.Aslında sizi de ürküten her şeyin bu kadar basit açıklanabiliyor olmasıdır, yazgınızda bir isim eksiktir ve bu da o'nun ismidir.

Siz her gece düşlerinize zorla sokarsınız onu başrol olarak, zorla da güzellik olmuştur aslında, başarmışsınızdır.Ama o her sabah gözlerinizi açmanızla birlikte kontratı feshetmektedir.Adil bi anlaşma değildir bu.Yazgınıza zorla yazarsınız onun adını eksiksiz her gece...

Ve her sabah silinir siz uyanmadan sessizce...

Ve bir gün ?

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ZamanZede' Alıntı:
HADİ, GİT ŞİMDİ !

Velhasıl hadi git şimdi.
Harikaydı.
Anlatım da.
Herşey sensin... yani!

Teşekkürler.
Hoşgeldin. :)

ZamanZede

ZamanZede

Kullanıcı
22 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
Doğru biraz fazla kaderci ama realist yaklaşmak da lazım biraz.Olmayacak olanlar vardır kimimiz bunu kadere kimimiz başka şeye dayandırırız.Burda aslolan çok fazla kaderci oluşu değil olmayacak olmasına kendimi o kadar inandırışımdır.Biraz da Sago'dan kalma pesimizm işte...=)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ZamanZede' Alıntı:
Doğru biraz fazla kaderci ama realist yaklaşmak da lazım biraz.Olmayacak olanlar vardır kimimiz bunu kadere kimimiz başka şeye dayandırırız.Burda aslolan çok fazla kaderci oluşu değil olmayacak olmasına kendimi o kadar inandırışımdır.Biraz da Sago'dan kalma pesimizm işte...=)
Şarkılar yalancıdır, kanma, çoğu ticari, insanları zayıf noktalarından yakalamak için.
Sen kendi şarkını kendin yaz...

ZamanZede

ZamanZede

Kullanıcı
22 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
Aaoo...

Sago bir ozan, ozan-ı bedbaht.Tenzih ederim =) Evrensel kümenin Sago dışındaki kısmı için aynen geçerlidir sözcükleriniz.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:) Herkesin değişik idolü vardır zamanzede. Saygı duyarım.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Siz her gece düşlerinize zorla sokarsınız onu başrol olarak, zorla da güzellik olmuştur aslında, başarmışsınızdır.Ama o her sabah gözlerinizi açmanızla birlikte kontratı feshetmektedir.Adil bi anlaşma değildir bu.Yazgınıza zorla yazarsınız onun adını eksiksiz her gece...

Ve her sabah silinir siz uyanmadan sessizce...

güzeldi,teşekkürler...

A

alpagu

Kullanıcı
6 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Aydın
www.besyohaber.com
Güzel kalemin var hoş sıkmıyo insanı  ;) Eskiden bende dinlerdim sago Rap sözleri fln yazardık o günlerim geldi akıma :) nese yüregine saqlık devamların daim olsun  ;)

G

gtremrah

Kullanıcı
18 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
ZamanZede' Alıntı:
HADİ, GİT ŞİMDİ !

Velhasıl hadi git şimdi.

Gerçekten çok güzel.Yüreğinize sağlık...Uzun uzun yorum yapma gereği duymuyrum siz zaten anlatmışsınız kaleminizle herşeyi..Velhasıl takip edeceğim

G

gtremrah

Kullanıcı
18 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Yukarıda şiirden bir alıntı yapmak istemiştim aslında..Nasıl olduysa kendi yorumumuda almışım:)
Yorumumu tekrar yapayım karışıklık olmasın bari.

Gerçekten çok güzel.Yüreğinize sağlık...Uzun uzun yorum yapma gereği duymuyrum siz zaten anlatmışsınız kaleminizle herşeyi..Velhasıl takip edeceğim