Zamansız zamanlarda..

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan Zamansız zamanlarda.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,711 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Zamansız zamanlarda..
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
S

senarist081

Çok zaman önceydi. O kadar zaman önceydi ki zaman diye bir şey yoktu.

İnsanlar güneş doğup batıncaya kadar yaşıyorlardı hayatı.

Bir daha hiç olmayacakmış gibi dolu ve anlamlı.

Derken zaman diye üç parçalı bir şey icat etti insan. Bir parçasına dün dedi, diğer parçasına bugün, öteki parçasına da yarın.

Sonra fesat karıştı zamana ve insan bu günü unuttu. Dünü düşünüp pişman oldu, yarını düşünüp telaşlandı; ama işin ilginç tarafı tüm telaş ve pişmanlıklarını hep güneş doğup batıncaya kadar yaşadı.

Farkında olmadan rezil etti bugününü. Oysa yarın, bugüne dün diyor, dün de bugün için yarın diyordu.

Bir türlü beceremedi. Bir eliyle yarına, diğeriyle düne yapıştı. Bugünü eline yüzüne bulaştırdı… mutsuz oldu insan.

Ve ne gariptir ki yarının telaşını da, dünün pişmanlığını da hep bugün yaşadı; ama bugünü hiç yaşayamadı ne yarın ne de dün!

Her gününüzü dolu dolu yaşamanız dileğiyle...

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
yarının telaşını da, dünün pişmanlığını da hep bugün yaşadı

çok doğru valla...bu konuya ben de çok kafa yordum ama gerçekten çözülmüyor.istemeden de olsa,hayatın akışına kapılıp kaybediyor insan kendini ??? :-[ ???

L

lilaslmn

dünü dün gibi,bugünü hiç bitmeyecekmiş gibi,yarını hep benimmiş gibi yaşıyorum,yaşadığım hiçbir şeyden pişmanlık duymadan,artısıyla eksisiyle,cebimde umutlarımla... :)

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
''Hiç ölmeyecekmiş gibi çalış,yarın ölecekmişsin gibi ibadet et''  böyle miydi bu söz?

Ö

ölüdeniz

lilaslmn' Alıntı:
   dünü dün gibi,bugünü hiç bitmeyecekmiş gibi,yarını hep benimmiş gibi yaşıyorum,yaşadığım hiçbir şeyden pişmanlık duymadan,artısıyla eksisiyle,cebimde umutlarımla... :)
Pınar kesinlikle katılıyorum yazdıklarına O0

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Çook güzel bir paylaşım...

Farkındalığım arttıkça hiiç dünle yaşamadım, artık keşke yapmasaydım demiyorum.Elbet bazen hatalar yapıyorum ve hatanında  olması gerektiğine inanıyorum ama keşke dememek , dünde yaşamamak adına  " bir daha ki sefere " yi kullanıyorum ve aynı hatayı yapmıyorum.Anı yaşamanın keyfini öğrendim, bunu öğrenirken yarınımı atlamıyorum ama....

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Geçmişte  takılı kalmak,gelecekden endişe  ederek yaşayacagız diye elimizdeki tek günü yani bu günün değerini bilmeden ömrümüz sular seller gibi geçiriyoruz.. Sonra arkamıza baktıgımızda ne görüyoruz, koskaca bir hiç...Keşke demeden elimizdeki tek gün olan bugünün kıymetini bilelim..
Dün geçti....
Yarın gelmedi...
O zaman elimizdeki tek gün bu gün...ANI YAŞAYALIM.. :)

Paylaşımın için teşekkürler senarist  ;)