zamanla değişmez..

• Konbuyu başlatan egeli_muh
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde egeli_muh tarafından oluşturulan zamanla değişmez.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,753 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı zamanla değişmez..
Konbuyu başlatan egeli_muh
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UNKAPANI
E

egeli_muh

'Evlenince değişir' diyerek kendinizi kandırmayın! 

Hayat arkadaşını seçerken en çok dikkat edilmesi gereken noktaların başında değerleriniz ve ideallerinizin birliği gelir. Hayatı beraber yaşayacağınız kişinin hayatı ne gözle gördüğü, hedefinin ne olduğu ve değer yargıları, en çok üzerinde durulması gereken konudur. 

Kazanılan para ile daha iyi yaşamak mı hedeflenecek, yoksa o kazanç olabildiğince iyi yerlere mi sarf edilecek? Çocuk sahibi olunduğunda, çocuk hangi prensiplere göre büyütülecek, ona nasıl bir eğitim verilecek? Sosyal hayatta kimlerle nasıl bir diyalog kurulacak? Bu gibi temel tercihlerde uyum, iyi bir evlilik için olmazsa olmaz şarttır.

Sizin hayatınızı bile uğruna feda edebileceğiniz ideallerinizi eşiniz yarım kulakla dinliyorsa, her satırını didik didik okuyup yaşamaya çalıştığınız kitaplarınızı eşiniz dinlemiyorsa

"Şimdilik istediğim gibi değil, ama ileride düzelir" diye de kendinizi kandırmayın.  Değişeceğine dair garantiniz var mı? Ya da o, garanti verebiliyor mu? Yoksa siz kumar meraklısı mısınız? Veya tehlikeyi çok mu seviyorsunuz?

TECRÜBELİ VE SAYGIN İNSANLARA SORUN

Evleneceğiniz kişiyi fikrine güvendiğiniz kişilere danışmanızın çok faydasını görürsünüz. Hele âşık iseniz, tarafsız yorum yapamayacağınız için olaya üçüncü bir gözle bakan tecrübeli kişilerin yorumlarını da alın mutlaka. Sizi denk ve uyumlu bir çift olarak görüyorlar mı? Tecrübe, sandığınızdan çok daha önemlidir. Ancak burada da abartıya kaçmamalı, mutlaka son kararı siz vermelisiniz. Hata yapma korkusu veya kararsızlık sebebiyle evleneceği kişiyi anne-babasına veya büyüklerine seçtirenlerin şikâyete hakkı olmayacaktır ileride. 

Fikir uyumu önemli, ölçüyü kaçırmayın

Fikir uyumu önemli derken ölçüyü kaçırmayın. En önemli noktadır bu, ama tek önemli nokta değildir. Bu noktada özellikle bir fikir grubu içinde olan ve idealleri yolunda yaşayan kişilerin çokça düştüğü bir hata vardır: İyisine kötüsüne bakmadan, sırf aynı fikirleri paylaştığı için uyumsuz biriyle evlenmek. Sadece fikir birliğini önemseyip kişilik uyumunu yok saymak gibi bir hataya düşmeyin. Fikirleri size uyanlar içinde huyu da size uyan birini mutlaka bulursunuz

F

feride kar

Kullanıcı
24 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
evlilik kararı..
insanın hayatı için dönüm noktası
aslında insanlar evlendikten sonra değişiyor. hemde çok farklı hiç tanımadığın yönleriyle çıkıyor karşısına  insanın
haddim olmayarak küçük bir tavsiyede bulunamk istiyorum arkadaşlar
siz siz olun konuşmaktan zevk aldığınız insanlarla evlenin
aşk meşk hepsi geçici. sevgi saygı kalıcı.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
10 yıl önceki gibimi düşünüyorsunuz ? hayır. Öylemi davranıyorsunuz ? hayır.
On yıl sonra bu halinizle bu şekilmi düşüneceksiniz ? büyük ihtimal ile hayır.

'Evlenince değişir' diyerek kendinizi kandırmayın!  ?

Her şey ve herkes zamanla değişir.

Evliliğe gelince. Bu olguya bu kadar çok ayrıntı yüklenmesine şaşırıyorum desem yalan olmaz.

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Şimdilik istediğim gibi değil, ama ileride düzelir" diye de kendinizi kandırmayın.  Değişeceğine dair garantiniz var mı? Ya da o, garanti verebiliyor mu? Yoksa siz kumar meraklısı mısınız? Veya tehlikeyi çok mu seviyorsunuz?

bi insan 7 sinde neyse 70de de odur diye düşünüyorum belirgin özelliklerin değişeceğini düşünmüyorum...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ah şu ata sözleri yokmu. Belirgin özellikten kasıt  ?

Einstein. 7 sinde zayıf bir öğrenciymiş. 70 inde bir deha :d

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Korsan' Alıntı:
Ah şu ata sözleri yokmu. Belirgin özellikten kasıt  ?

Einstein. 7 sinde zayıf bir öğrenciymiş. 70 inde bir deha :d
Bayılıyorum şu atasözlerine :)
Bütün dehalar başlarda zaten deli olarak nitelendiriyorlarmış.Şimdi einstein'in küçükken ki hali zeki değilmiydi?.Zamanla kendini tanıtmayı birşekilde başarmış demektir.

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Belirgin özellik olarak yani konuya göre düşünürsem kıskanç biri hep kıskanç olur mesela küçü bir örnek  :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
gökteki yıldız' Alıntı:
Belirgin özellik olarak yani konuya göre düşünürsem kıskanç biri hep kıskanç olur mesela küçü bir örnek  :)
Ay belirgin özelliğe bak :d 7 sinde her çocuk biraz kıskançtır. :d
Yani ne bileyim. Bir insanın değişimini engelleyici genetik bir özrü yoksa her insan değişir.
Bu tür ata sözlerine inanmayın derim ben.
Sizi insanlar hakkında büyük bir yanılgıya sürükleyebilir.

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Korsan' Alıntı:
gökteki yıldız' Alıntı:
Ay belirgin özelliğe bak :d 7 sinde her çocuk biraz kıskançtır. :d
Yani ne bileyim. Bir insanın değişimini engelleyici genetik bir özrü yoksa her insan değişir.
Bu tür ata sözlerine inanmayın derim ben.
Sizi insanlar hakkında büyük bir yanılgıya sürükleyebilir.
Zaten ayıklıyorum atasözlerini işime yarayacaklara yer veriyorum ;)
Bende kıskançtım ama abartılı değil babamı kıskanıyordum sana bir sır valla halen içten içe kıskanıyorum...

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Ki çevremde gördüğüm insanlardan yola çıkarak söylüyorum hayatlarında önemli bir değişiklik olmadığı sürece hep aynı kalıyorlar...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
gökteki yıldız' Alıntı:
Ki çevremde gördüğüm insanlardan yola çıkarak söylüyorum hayatlarında önemli bir değişiklik olmadığı sürece hep aynı kalıyorlar...
Sana öyle görünüyor olmasın. Belkide içten içe değişmiş vede değişiyorlardır.
Bu aynı zamanda ön yargıya giriyor :d
Bence ciddi anlamda ayıkla atasözlerini.

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Korsan' Alıntı:
gökteki yıldız' Alıntı:
Sana öyle görünüyor olmasın. Belkide içten içe değişmiş vede değişiyorlardır.
Bu aynı zamanda ön yargıya giriyor :d
Bence ciddi anlamda ayıkla atasözlerini.
Yok anlatılanlarla yorumluyorum belirgin özellikler hep aynı özellikle yaşlılar konusunda...
Ayıklıyorum ayıklıyorum ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Anlatılanlarla yorumluyorum dedinde.
Bak bence sana hayat boyu yardımcı olacak bir ata sözü söyleyeyim. :d
Atalarımız  " Duyduğunun hiç birine, gördüklerinin yarısına inan" demiş.
Keza anlattıklarına yorum katmayan insan hemen hemen yok gibidir.

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Şimdi bi adam gençliğinden itibaren tembelse ve ben şimdi aynı şekilde kişinin tembelliklerini görüyorsam kullandığım yorum doğrudur ;)
Yani şimdiyi görüyorum yarısına inan biraz da anlatılan anılara göre düşün hiç değişmemiş belirgin bi özelliği ben böyle çok örnekle karşılaştım...
Bu arada söz güzelmiş ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Elbette gördüklerinde doğluluk payı olduğunu varsayıyorum.
Ama bu genelleme yapmanı haklı kılmıyor :d
Benim sözü bile genel olarak alma sen. Yani her duyduğunun hiçbirine inanmamazlık etme yada her gördüğünün sadece yarısına inanma. Kesinlikten arıtın kendinizi.
O zaman olabilirlik hitimalleriniz tavan yapar. Ufkunuz açılır. Daha ne diyeyim :d

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Korsan' Alıntı:
Elbette gördüklerinde doğluluk payı olduğunu varsayıyorum.
Ama bu genelleme yapmanı haklı kılmıyor :d
Benim sözü bile genel olarak alma sen. Yani her duyduğunun hiçbirine inanmamazlık etme yada her gördüğünün sadece yarısına inanma. Kesinlikten arıtın kendinizi.
O zaman olabilirlik hitimalleriniz tavan yapar. Ufkunuz açılır. Daha ne diyeyim :d
Olabilirlik ihtimalim hep tavandadır :p :)
Teşekürler bu arada aynı düşündüğümüz halde sabahtan beri tartışıyormuşuz çünkü dediğin gibi bende genelleme yapmam ki orda hani evlendikten değiştir diyor pek ümitlenmeyin diyor ondan dolayı dedim çünkü hala insanların kolay kolay değişmeyeceği kanısındayım...Hani en azından bi kaç sefer denedin olmadı sonra da olmaz diyorum...Ay biraz karışık oldu umarım anlarsın :)

U

UNKAPANI

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Çok güzel bir yazı her cümlesini onaylıyorum. Yukarıda da bahsedildiği gibi ''Evlenince değişir' diyerek kendinizi kandırmayın! '' Böyle birşey yok sırf aşığım diye körü körüne kendinizi kurban etmeyin. Sefası kısa sürüp cefası uzun olur  ;)  Paylaşım için teşekkürler...