Zamanı Kaçırma

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan Zamanı Kaçırma başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,260 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Zamanı Kaçırma
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
S

senarist081

Ne zaman benden daha genç biri,yanlışlıkla benim ondan daha fazla bir şey bildiğimi sanarak,bana sorduysa "bir işin olurunu"

Derim ki:

Üniversiteyi bitirince hemen çalışmaya başlama.

Git,dolaş,ülkeler gez,aç kal,meteliğe kurşun at,

Ama ne yap et, koşturmaya başlamadan önce biraz amaçsız yürü.

Maceraya çık, bedeli ne olursa olsun

Evet bunu yap.

Çünkü...

Çünkü hayat,onu erken anladığını sananlardan çok fena alır öcünü.

Bir şeyi vaktinde yaşamadan geçersen,çok sonra,seni rezil etme pahasına, sana yaşatır o eksik bıraktığın bölümü.

Aşık mı olmadın on altı yaşında?

Gelir seni kırk beşinde bulur,en olmaz zamanda.

Maceraya mı çıkmadın yirminde?

Sürükleye sürükleye gotürür seni,otuz beşinde.

Yırtık kot,yer bezinden hallice bir kazak giyip,nasıl göründüğüne aldırmadan geçiremedinse öğrencilik yıllarını mesela,

elli yaşında,artık kalabalıkların gözleri seni hiç de öyle görmeyi beklemezken, sana giydirir o kot pantolonu.

Hayatı sakın erkenden yaşama, sonradan çok fena komik eder adamı.

Serserilik ederek geçirmeli insan,serserilik edilecek yaşları.

Zira atlayıp geçtiğin ne varsa,dönüp dolaşıp bulur insanın yakasını.

Kendini yaşatıncaya kadar da,yapışıp kalır....

Ece Temelkuran

U

UğurOnur

Kullanıcı
1 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Yazı güzel ama bazı bölümlerine katılmıyorum...
Herşeyin bir dozu var...Bir hayat döngüsü içindeyiz..
Bir insan çocuk yetiştirirken ona öğrettiği ilk şey
sorumluluk bilincidir.Hepimiz bir anne babanın çocuklarıyız
haydi ben gidiyorum deyip çekip gitmelimiyiz kafamıza esince  ???
Aşık olmak mesela biz istediğimizde mi gelir yoksa beklemediğimiz
anda kendiliğinden mi gelir  ??? Katılmıyorum bu yazıdaki bir çok
görüşe hayatı erken anladığında insan asıl...Özgür kalırr.. ;)

B

bıldırcın

Her yaşı kendince yaşamak en güzeli,birşeyi vaktinden önce yaparsan gerçekten geri dönülemez pişmanlıklar yaşıyorsun,vakit varken herşeyi dozunda ama vaktinde yapın,ben yapamadım şimdi telafi yolundayım...

S

sehla

Kullanıcı
5 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
ister çılgınlık ister serserilik ister vurdumduymazlık  isterse maceracı denilsin. ( tabiki uçlarda yaşamak anlamında asla değil mutlaka sınırlarınızı koymalısınız ) şunu bilir şunu söylerim yaşanan herşey zamanın da güzeldir. yaş ilerledikçe ne anlamı kalıyor nede güzelliği. geçmişe baktığımda içimde kalan keşke yapsaydım dediğim çok şey yok .
her yılınızı doya doya ve sindire sindire yaşayın unutmayın dönüşü olmayan bir yoldur hayat .  ;)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Aslında bence de aşırıya kaçmadan bi müddet özgürce gezip,görüp ondan sonra yaşamımızı, yolumuzu şekillendirmek en güzeli. İnsanın kendini tanımaya, isteklerini anlamaya fırsatı oluyor. Zaten başarının bir yolu da istediğin üzerinde çalışmak değil mi!

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
sehla' Alıntı:
ister çılgınlık ister serserilik ister vurdumduymazlık  isterse maceracı denilsin. ( tabiki uçlarda yaşamak anlamında asla değil mutlaka sınırlarınızı koymalısınız ) şunu bilir şunu söylerim yaşanan herşey zamanın da güzeldir. yaş ilerledikçe ne anlamı kalıyor nede güzelliği. geçmişe baktığımda içimde kalan keşke yapsaydım dediğim çok şey yok .
her yılınızı doya doya ve sindire sindire yaşayın unutmayın dönüşü olmayan bir yoldur hayat .  ;)
kesinlikle katılıyorum :)

L

Lier22

Maceraya mı çıkmadın yirminde?

Sürükleye sürükleye gotürür seni,otuz beşinde.
valla ne diyeyim çok doğru... yerimde duramıyorum...  :D ;)
çok güzel bir yazı... paylaştığun için teşekkürler...

R

roze

Bence de her şeyi zamanında yaparsak güzeldir. O zamandan tadını çıkarmalıyız sonradan keşke dememek için, içimizde kalmaması için. Ama çocukkende hep büyüme hayalleri kurarız, büyüyünce de pişman oluruz:))
Güzel bir yazıydı paylaşımın için teşekürler...

I

ibrahim58

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
bıldırcın' Alıntı:
Her yaşı kendince yaşamak en güzeli,birşeyi vaktinden önce yaparsan gerçekten geri dönülemez pişmanlıklar yaşıyorsun,vakit varken herşeyi dozunda ama vaktinde yapın,ben yapamadım şimdi telafi yolundayım...
aynen katılıyorum her yaşın ayrı bir güzelliği var

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
sehla' Alıntı:

sehla düşüncelerine katılıyorum..pişman olmadan istediğimiz gibi yaşamakk ümidi ile.. ;)

P

Paradoks

AKRANLARIMIN AKSİNE EYLENMEK ZAMAN ASIMINA UGRADI SÜREKLİ... KENDİM İCİN SIRADA BEKLEYEN YARGILARI HESABA KOYMADAN YANI BASIMDA BENİMLE HAYATI SEYRE KOYULANLAR İCİN CABA SARFETTİM SÜREKLİ. FAKAT ZAMAN İLERLEDİKCE İNSANIN ÖNCE KENDİSİNE SONRA DİGERLERİ İLE İLGİLENMESİ GEREKTİGİNİN FARKINA VARDIM. GALİBA FAZLA HAYAT KESİTLERİMİ KULLADIM... :) HER NE İSEE SÖYLEMEK İSTEDİGİM ZAMANI İSTEDİGİMİZ GİBİ KULLANMAK SÖYLENİLDİGİ KADAR KOLAY OLMUYOR |DİLE KOLAY| COGU ZAMAN İSYANADA TESVİK ETSEK BAZI SORUMLULUKLARIMIZ ALIKOYUYOR... :-[ 

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Sadece yazarsınız,yada okursunuz ötesinde bir şey değil.
Onu yapmadınız, şu zaman yaparsınız bunumu yapmadınız şu zaman yaparsınız oh ne güzel.
Yerim ben zamanıda mekanıda.
Ben farklı bir boyuttayım vesselam.